FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-12-21 08:48  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie ma jak SnE !
To jest efekt zaszywania się w pokoju ucieczkowym :)
Takie gniły idą w eterze , że człowiek robi wszystko żeby uciec od tych dyskusji .
Skupia się wtedy pięć razy bardziej nad wykonaniem tego co akurat na macie , jednym słowem szuka ucieczki .

A teraz kolego Sprudini - strumień zdumień .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-12-21 11:13  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie zrozumiałem połowy wypowiedzi CIDERa, ale popieram - SnE rządzi w temacie popychania budowy modeli do przodu:-)

Michał - zacna walka i już widać światełko w tunelu:-)
Na akrylową farbę washa olejny... to śpiewałem ja, Jarząbek - trener drugiej klasy:-)
Niech żyje nam Sprudin i czorne szłapy sto lat:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-12-21 08:18  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

To gięcie blach, to taka w sumie chirurgiczna robota, więc masz to wyuczone i podparte stopniem naukowym:)))))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-12-21 16:21  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kupa bolesnej, żmudnej roboty :) Bardzo fajnie to wszystko wygląda, na pokładzie będzie wyglądać jeszcze lepiej, w tłumie drobnicy.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-08-22 22:12  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dobry wieczór,

zachęcony sugestią pewnego Kolegi ;) postanowiłem dać oficjalny znak życia. Udało się - w bólach - ukończyć kolejny etap prac. Tym razem najważniejsza część uzbrojenia przeciwlotniczego, czyli pięć podwójnych stanowisk Boforsów. Niby drobiazg, a pracy była przy tym była masa.

Im dalej w las tym częściej odnoszę wrażenie, że bryłę kadłuba i drobiazgi na jego pokładzie projektowało dwóch różnych ludzi, co negatywnie odbija się na komforcie sklejania. O ile nadbudówki to miód, to uzbrojenie już nie jest tak bezboleśnie zaprojektowane. Autor często pomija grubość papieru, nieraz sugeruje bezsensowne z mojego punktu widzenia podklejki, albo pomija je w miejscu ku temu oczywistym. Podobnie druty, uciekają czasem w skali. Nie są to jednak problemy uniemożliwiające sklejenie modelu, są jednak, hm, upierdliwe?

Sztandarowym przykładem są celowniki, których zaproponowana wersja woła o pomstę do nieba. Mianowicie wg projektu wyglądają o tak:

Aż chce się polecieć klasykiem: "panie, idź pan w ch*j". Na domiar złego dedykowana blaszka fototrawiona nie przewiduje tych celowników... Nie pozostało mi nic innego, jak kombinować samodzielnie. Pomysły nieudane pominę milczeniem, niemniej jednak "pań lekkich obyczajów" poleciało w powietrze niemały haremik. Za czwartym razem udało się o takie coś sklecić:

Drucik 0,1mm, zwijany na igłach lekarskich, lepiony SG. Nawet wyszło w miarę w skali. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym w ostatniej chwili czegoś nie zmalował - po pomalowaniu celowników i luf Vallejo Model Air potraktowałem te elementy delikatnym olejnym łoszem, bez wcześniejszego lakierowania. Dzięki temu łosz nadgryzł nieco warstwę farby. Nie za bardzo mi się uśmiecha remont, bo oznaczałoby to dewastację elementów, więc pewnie zostanie jak jest. C'est la vie, przy kolejnym będę mądrzejszy. W ogólnym rozrachunku jednak jestem zadowolony. Teraz działka lądują w pudełeczku, gdzie będą nabierały mocy urzędowej, a ja od nich odetchnę. Poprawki retuszerskie będę robił tuż przed umieszczeniem ich na pokładzie. Czas na parę zdjęć:



To póki co tyle. W trakcie pisania posta zauważyłem, że brakuje zdjęć wyrzutni torped - są gotowe, przy okazji wrzucę dla porządku ze dwa trzy zdjęcia.

Aha, całe to barachło nie powstałoby, gdyby nie pewna niemalże sympatyczna grupa gamoni i platfusów, którzy nieustannie marudzą, a w porywach motywują do roboty ;) Nie pozdrawiam ;)

A resztę towarzystwa jak najbardziej serdecznie Pozdrawiam!!

--

Post zmieniony (04-08-22 22:17)

 
04-08-22 22:42  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Również serdecznie nie-pozdrawiamy, chociaż w zasadzie cała grupa podpina się pod Twój sukces. Bez SNE pewne elementy naszych modeli nie mogłyby powstać - jako te, których się po prostu nie chce robic, bo są upierdliwe:-)
Boforsy genialne, cała olbrzymia praca nie poszła na marne - jest elegancko:-)
Także tego... Herr doktor amortyzator - guten boforsen machen:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-08-22 23:11  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Cześć.
Do forum dołączyłem niedawno. Mam pytanie.
W większości modeli pływadeł śruby napędowe wyglądają smutno jak śmigiełko od mojego chińskiego wentylatorka za 40pln,
co mnie mgr-a budowy okrętów boli w oczy.
U ciebie zaś bardzo realistycznie z odpowiednim "skrętem" zmieniającym się wzdłuż promienia - tak jak być powinno.
Sam je robiłeś? Jeżeli tak, mógłbyś wrzucić jakiś mini tutorial albo chociaż jedno-postowy opis ?
pzdro

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
06-08-22 13:41  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć bartni :) Cieszę się, że Ci się śruby podobają. Muszę Cię jednak zawieść - są o ile mnie pamięć nie myli żywicznymi gotowcami z GPM, ja je jedynie pomalowałem :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
06-08-22 20:33  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O rany! Ile drobiazgów. Może bym i skusił się, by wykonać pojedynczy zestaw p/lot, ale cała seria takowych mnie przeraża.
Szacun! Także za odwagę pokazania tego w makro...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-08-22 21:43  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

"Aha, całe to barachło nie powstałoby, gdyby nie pewna niemalże sympatyczna grupa gamoni i platfusów, którzy nieustannie marudzą, a w porywach motywują do roboty ;) Nie pozdrawiam ;)"

Myślę, że powinni Cię jak najbardziej motywować i zachęcać do jak najczęstszych aktualizacji, abyśmy mogli częściej oglądać tak starannie wykonane elementy:).
Celowniki - prima sorcik!

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024