FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-11-21 18:51  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czekałem na wznowienie B 17 przez M.Modelarza ,liczyłem po cichu na Ślicznotkę z Memphis, ktoś mi kiedyś wspomniał o wznowieniu no ale nie ma co czekać ,trzeba sklejać co jest.Na forum jest dużo podwójnych relacji ,nie zrobiłem relacji z zamiarem prześcigania się zrobię b 17 w standardzie i tu jest wystarczająco roboty chociaż można by było wile dodać do tego modelu ,ale to zostawie innym bardziej ambitnym ,dużo jest dodatków plastikowych np Km,Silniki,Tłumiki,Koła,i dużo wnętrza.Mieszkam w wiosce gdzie podczas wojny wylondowała zestrzelona b 17 ,babcia wiele razy mi opowiadała historię jak wchodzili do niej i znajdywali krakersy,a u P. Kocęby jest parę rzeczy np.zbiornik tlenu przerobiony na wiadro i trochę elektroniki .Więc widzicie że chodził za mną ten model.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
29-11-21 11:41  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piotr - tę szybkę radiooperatora ukształtowałem na zwykłej dużej łyżce do zupy; oczywiście nie każda pasowała, trzeba pokombinować; kawałek folii rozgrzany w oleju na małej patelence i naciągnięty na łyżkę; po wystygnięcie tylko odpowiednie docięcie i wpasowanie.
Podziwiam Twoje postępy!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-11-21 11:46  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki winek Łyżka ! a tyle się umyślałem.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
04-12-21 23:11  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prace postepują dalej kolejne segmenty robię na dwie wręgi, górne poszycie z wyjątkiem elementu z lukiem bombowym przyklejam osobno ,dopasowując pomagając sobie taśmą 4 zdjęcie,Podłogi pilota oraz strzelca górnego rozciołem oraz skróciłem 1 mm co umożliwiło dolną część poszycia pod podłogami na zmocnienie bristolem oraz dodatkowe nałożenie wikolu ,pod podłogami można zastosować dodatkowe wzmocnienie modelu np.przez wklejenie pasków kartonu ,na łączeniach górnego poszycia z głównym wklejiłem paski poziome z kartonu.Element z lukiem bombowym wykonałem w pierwszej kolejności poszycie zewnętrzne natomiast wewnętrzne rozciołem i wklejałem do środka istniejącego już elementu,bomby zawieszę pużniej teraz dobrze mi się trzyma za belkę środkową podczas pracy, poszycie zewnętrzne oraz wewnętrzne wyszło zadługie będe je skracał .Element za segmentem bombowym czyli segment ze stanowiskiem radio-operatora posiada już podposzycie jest ono najpierw pomalowane pużniej wklejane ponieważ wręgi laserowe wszystkie maluje ,oraz zmacniam cyjanoakrylem taka ciekawostka zużyłem już 8 opakowań po 2 g kleju błyskawicznego.








--

Post zmieniony (04-12-21 23:17)

 
05-12-21 08:58  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Super dokładnie i czysto. No ale to już u Ciebie normalka ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-12-21 10:03  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Seweryn F.   

"Czekałem na wznowienie B 17 przez M.Modelarza ,liczyłem po cichu na Ślicznotkę z Memphis"
Piotrze, wspomniana przez Ciebie ślicznotka' to wersja F, a w MM jest wersja G. To trzeba by nowy model opracować a nie wznowić w innym malowaniu. Za dużo zmian.

 
05-12-21 10:53  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkoda że nie da się wykorzystać MM B 17 G z 2012 do wznowienia B 17 w wersj F

--

Post zmieniony (05-12-21 10:54)

 
05-12-21 11:58  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pięknie wychodzą Ci łączenia segmentów kadłuba na dwie wręgi. Chyba większość modelarzy woli wręgę z paskiem.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-12-21 16:09  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A oto kolejne zdjęcia kadłuba




Stosując wręgi z laserów grubości 1mm podwujnie , dzwigary skrzydeł są grubości 2 mm i to wystarczy aby były wystarczająco mocne a i luk bombowy czyli centralna część kadłuba zyskała mocne wregi .Jedyne zmiany w poszyciu przy tym rozwiązaniu to podcięcie białych pól gdzie dzwigary wychodzą z poszycia aby tworzyły szczeline na 2mm.

Poszycia do skrócenia ,obcinki o czy wspominałem wcześniej
J Hradca w dalszej części budowy kadłuba nie obejdzie się bez łączenia na paski kolejne wręgi to pierścienie,mają małą powierzchnia do sklejania razem.


W segmęcie wyżej radio-operatora jest zastosowane już podposzycie malowane przed wklejeniem, a pod podłogą dodatkowo wklejony bristol oraz paski z kartonu na których leży podłoga.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
05-12-21 17:07  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super to wygląda!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024