FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-11-21 14:39  [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości



Za namową autora zdecydowałem się na wydanie nietypowych dla „Modelika” 7 mini-modeli okrętów w skali 1/400 zgrupowanych w 4 zeszytach, opracowanych w stylu wczesnych „Małych Modelarzy” z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego stulecia, a współcześnie charakterystycznych dla wydawnictwa JSC. Autor (Michał Glock) jest z zamiłowania historykiem, a jego „konik” to bitwa morska pod Cuszimą z 1905 roku, gdzie starły się potężne floty carskiej Rosji i cesarskiej Japonii. W naszych planach jest sukcesywne wydanie modeli wszystkich okrętów uczestniczących w tej bitwie, zarówno rosyjskich jak i japońskich, ale to zależy od tego, czy takie modele spotkają się z Waszym zainteresowaniem i znajdą nabywców. Jeśli tak, to seria będzie kontynuowana, (kolejne modele w przygotowaniu), a jeśli nie, to serię szybko zakończymy.
Modele są tanie (20-25 zł.) i stosunkowo łatwe do wykonania pomimo wielu drobnych elementów, więc nadają się na początek przygody z modelarstwem kartonowym. Dla najdrobniejszych elementów przygotowaliśmy alternatywę wycinaną laserowo z tekturki 0,3 mm, a firma GPM oferuje dodatkowo detale z żywicy (np. wentylatory), więc jest to dodatkowe ułatwienie.
Szczegóły w sklepie internetowym www.modelik.pl - zapraszam.
Przy okazji: składając zamówienia w naszym sklepie internetowym można od razu wybrać z jednej pozycji, czy zamawiamy sam model kartonowy, czy w komplecie z zestawem laserowym, nie trzeba zamawiać tego oddzielnie. Dotyczy to wszystkich modeli w sklepie - sprawdźcie.

Poniżej zamieszczam (znajdującą się w jednym z pierwszych zeszytów 1/400) „przedmowę” autora:

Od zakończenia wojny rosyjsko-japońskiej 1904-1905 minęło ponad 100 lat. Zwycięstwo Japonii było zarówno narodzinami japońskiego imperium jak i początkiem upadku Rosji. Najważniejszą bitwą tej wojny była bitwa pod Cuszimą - największe starcie pancerników tamtych czasów i znakomity materiał do analiz dla teoretyków wojny morskiej na kolejne lata. Siły rosyjskie płynące z Lipawy i Kronsztadu do Władywostoku 14 (27) maja 1905 r. spotkały japońską połączoną flotę. Dzięki lepszemu dowodzeniu adm. Togo potężniejsze siły rosyjskie wiceadm. Rożestwieńskiego zostały pokonane, choć to Rosjanie mieli przewagę w liczbie pancerników. Dla nas bitwa jest ważna, gdyż w tamtym czasie na pokładach carskich okrętów służyło wielu Polaków, którzy później, w 1918 roku, tworzyli trzon odrodzonej floty Rzeczpospolitej.
W serii poświęconej tej bitwie chcemy przedstawić modelarzom okręty biorące udział w tej batalii. Zarówno te carskie jak i floty japońskiej. Liczymy, że nasze modele znajdą u mikromodelarzy uznanie. Staramy się je tak projektować, aby mogli je skleić zarówno modelarze początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Do każdego okrętu dostępne będą elementy wycinane laserem (prod. Modelik)i żywiczne detale takie jak np. wentylatory (prod. GPM). Zaczynamy od kilku modeli w pierwszych 4 zeszytach. Jeżeli seria znajdzie uznanie, to w podobnym stylu będziemy chcieli przygotować i wydać inne mini-modele okrętów z epoki pary.

--
JOL

 
28-11-21 14:46  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Jak dla mnie, bardzo fajna sprawa. Szkoda, ze już nie jestem modelarzem tak aktywnym jak kiedyś, ale zakupu na pewno dokonam i czekam na następne projekty.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-11-21 18:29  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Cholera, już miałem napisany list do Mikołaja. A teraz wszystko muszę pisać na nowo.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
28-11-21 20:59  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
ANDSZY   

Może również okręty ,których plany w skali 1:400 były opublikowane w Modelarstwie Okretowym,o ile dobrze pamiętam tego samego autora.

 
28-11-21 21:02  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
ANDSZY   

I oczywiście bardzo się cieszę,że Modelik wydaje nowe modele i wznawia stare.

 
29-11-21 09:35  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
deglock   

Dawno się nie logowałem... w razie gdyby ktoś chciał zobaczyć jak powstawały te modele to relacje są na moim facebooku. Zapraszam i pozdrawiam.

 
29-11-21 10:17  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Deglock, wielkie dzięki za pomysł i projekt tych modeli. Jakbyś jeszcze podał jakieś dokładniejsze namiary na Twojego fb, byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
29-11-21 10:27  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
deglock   

wpisz sobie Michał Glock i znajdziesz...

 
29-11-21 11:12  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki, znalazłem.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
29-11-21 12:24  Odp: [N] MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
Rayo   

Bardzo fajny pomysł. Kiedyś dużo kleiłem JSC. Z pewnością zakupię nowe okręty.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024