FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
07-06-21 09:04  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dziekuję Marek. Twój model znam, oglądałem go nie raz i bardzo mi się podoba. W wielu momentach wzoruję się na Twoim wykonaniu i szukam potwierdzeń i odpowiedzi na nurtujące mnie aspekty budowy Garlanda.
Jeśli można skorzystać z okazji, to mam prośbę, mianowicie chodzi mi o wskazanie, jak odwzorowałeś anteny dalmierza, bo zaproponowane w opracowaniu ostrosłupy mnie nie przekonują, a w dostępnych w necie fotografiach nie udało mi się znaleźć faktycznego wyglądu dalmierza.
Zdjęcia Twojego modelu też w tym aspekcie nie dają odpowiedzi, więc czy mógłbyś wstawić/przesłać zdjęcie tego urządzenia w Twoim modelu, ewentualnie może dysponujesz fotografią realnego dalmierza.
Pozdrawiam.

 
07-06-21 16:13  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,każdy ma swój pomysł na budowę modelu,lubię malowane,choć aby sobie ułatwić pracę ,bardzo nie lubię maskowania,po nim zawsze są jakieś straty,W PT zastosowałem zupełnie inną aby uzyskać pożądany efekt kamuflażu.Nie wiem czy wiesz ,ale od jutra może być problem z forum,więc jak masz fejsa to napisz do Grzegorza Nowaka na pewno pomoże ,lub do mnie Marek Mackiewicz Bełchatów ewentualnie na mek1957@poczta.onet.pl. Odnośnie radaru to wygląda tak jak na tej fotce ,ja niestety użyłem jednak za grubego drutu osłaniającego anteny.Do końca nie jestem pewny czy miał cztery jak w modelu czy pięć anten Ja miałem od tego czasu tyle awarii kompa i niestety część materiałów zginęło,Przy kończeniu Garlanda w 1/100 trza będzie poszukać.Plan w MO ma dalmierz a,ale bez anten na ten okres,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-06-21 14:47  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tylko taki ,ale zasada budowy podobna ,jeśli chodzi o anteny była taka strona ,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-06-21 14:00  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Marek, serdeczne dzięki!

 
15-06-21 12:06  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, robota minimalnie posunęła się do przodu, słabo to idzie ale idzie ;)
Od ostatniego postu udało mi się wykonać platformę dział plot. oraz rozpocząłem produkcję bomb głębinowych.
Podstawowa uwaga do opracowania platformy plot, to zbyt krótkie kratownice podtrzymujące platformę. Opracowanie nie uwzględnia ok. 1 mm podniesienia na środku pokładu i brakuje dokładnie ok. 1 mm. Pod platformą musiałem dokleić do kratownic dodatkowe paski kartonu. Miejsca przyklejenia kratownic do platformy w zasadzie nie widać, więc nie jest to problem. Skorzystałem również z wyciętej laserowo drabinki, będę ją musiał pomalować na kolor zbliżony do platformy.
Poniżej efekt opisanych wyżej prac.





--

Post zmieniony (28-12-21 17:41)

 
06-07-21 14:27  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

I kolejna aktualizacja stanu prac, od ostatniego postu przybył drugi komin, drobne elementy wokół drugiego komina oraz nadbudówka rufowa bez drobnicy. Efekty poniżej:




Post zmieniony (28-12-21 17:51)

 
03-09-21 11:18  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam serdecznie,

Czy jest jakiś patent na tak piękne zwijanie luf?

 
05-09-21 19:23  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
ppepsiorr   

Witam.
Mam proste pytanie.
Jak zrobić takie anteny na masztach? Według mnie graniczy to z cudem.

Pozdrawiam.

 
28-11-21 15:17  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, dwa powyższe zapytania odbieram jako pomyłka, gdyż ani luf ani olinowania masztów nie prezentowałem w tej relacji.
W bardzo ślimaczym tempie powstaje ten model. Budowa rozpoczęta na początku września 2020 a końca nie widać.
Ostatnio jednak udało się trochę pchnąć prace do przodu, wykonałem antenę radaru oraz na próbę jedno działo 120 mm. Zaproponowana przez autora opracowania kartonowa atrapa anteny była dla mnie nie do przyjęcia i postanowiłem podjąć walkę z drutem i klejem "Kropelka". Może trochę za grube to wszystko wyszło ale i tak wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż kartonowe ostrosłupy.


W budowie działa 120 mm najbardziej obawiałem się zwijania lufy i jak widać na zdjęciach, sprawiło mi to problemy. Wyciętą lufę zwijałem na druciku 0,6 mm (odpowiada 120 mm w tej skali) nawilżając klejem BCG. Generalnie rysunki wieży są nie do końca jasne i trzeba trochę samemu kombinować. Dodatkowo udało mi się zrobić mechanizm obrotowy, więc działo będzie można dowolnie ustawić w gotowym modelu. To tyle z aktualizacji, pozdrawiam!



--

 
27-12-21 13:26  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam po świętach, wstawiam małą aktualizację.
Trochę skaczę po okręcie, to dziób, to rufa i tak pomalutku prace idą do przodu. Jeśli chodzi o dziób, udało mi się wykonać łańcuch kotwiczny, kotwicę i mechanizm kotwic wraz z kluzami, jeśli chodzi o rufę to dokończyłem nadbudówkę rufową wraz z masztem i anteną HF/DF.

Łańcuch wypatrzyłem w Rossmannie, rozmiarami ogniw mniej-więcej odpowiadał szablonowi, oczywiście brakuje poprzeczki wewnątrz każdego ogniwa, ale to już sobie odpuściłem. Łańcuch zaczerniłem preparatem, który podpatrzyłem na którejś relacji:



Czernienie trochę się łuszczy ale po przyklejeniu, gdy już łańcucha się nie dotyka nie ma z tym problemu.



Na drugim końcu okrętu zakończyłem budowę nadbudówki wraz z anteną HF/DF. Oczywiście z anteną trochę się namęczyłem i efekt jest jaki jest :). Czy istnieje w ogóle klej poza cyjanoakrylem, którym w miarę komfortowo można łączyć drut? Drabinka do anteny to przecięta wzdłuż osi gotowa drabinka laserowa o klasycznym rozmiarze sklejona do węższego wymiaru.



Na koniec tej małej aktualizacji życzę całej modelarskiej braci skupionej na tym forum z okazji zbliżającego się Nowego Roku, modelarskich sukcesów, niesłabnącego zapału i wyrozumiałości naszych bliskich dla tego czasochłonnego hobby. Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024