FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-11-21 09:37  Odp: [R] Ursus C-385 GPM 1:25
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Zacząłem robić kabinę.
podłoga ryflowana z laserów robi robotę. Na kabinę daję jeszcze jaśniejszy odcień szarego.
Mankamenty? - w kabinie przewidziany jest akumulator znajdujący się na wierzchu, natomiast brak jest skrzynek pod kabinę. I jedno pokrętełko od siedzenia jest zaznaczone w innym miejscu na części, a w innym na instrukcji.



--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
25-11-21 19:40  Odp: [R] Ursus C-385 GPM 1:25
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Teraz konstrukcja kabiny. Na ten moment idzie gładko, błotniki malowane Clear Red, drobny błąd na skrzynce narzędziowej, reszta bez problemu, konstrukcja kabiny trochę wiotka w porównaniu do drzwi i szyby tylnej, które mają podklejenie 0,5mm. Ja zamiast podklejenia wstawiłem szybki. Generalnie model nie przewiduje wstawiania szyb.



--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
25-11-21 20:04  Odp: [R] Ursus C-385 GPM 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Będzie jakiś osprzęt za traktorem ? Folję można zamontować nieco grubszą to wzmocni całość kabinki .Niezły klasyk ten model.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
03-12-21 21:25  Odp: [R] Ursus C-385 GPM 1:25
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Mam zakupioną również przyczepę, ale ta na razie będzie odstawiona.
Pora powoli kończyć tego ciągnika.
Model nie przewiduje szyb, więc zrobiłem własne i praktycznie one stanowią usztywnienie drzwi i kabiny. Do drzwi dorobiłem tez zawiasy, dodałem tez parę elementów. Koła również zamontowane. Zdecydowałem się założyć oryginalne, bo te od Bizona były za bardzo przerośnięte. Oczywiście model sprzyjał powstania dużej przerwy miedzy błotnikami, a kołem, ale jeżeli obniży całą konstrukcję to szpara nie daje się tak we znaki. Mimo tego i tak koła tylne musiały być również przesunięte do przodu.
Maska lekko przerobiona (wywalone paski na bocznych kratkach w głównym elemencie) z dodaną siatką z czarnej rajstopy, a kratki aluminiowe sa wzięte z laserów i pomalowane chromem.
i wszystkie imitacje świateł poszły do wymiany.



--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
04-12-21 11:42  Odp: [R] Ursus C-385 GPM 1:25
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Koniec!.
W mojej ocenie, mimo klejenia większości konstrukcji na styk, model jest naprawdę zjawiskowy, w szczególności jeśli chodzi o wykonanie tylnego osprzętu, silnika, kabiny i maski oraz bieżnika przednich kół. Wszystko to dzięki wykorzystaniu przy budowie elementów wycinanych laserowo.

Zalety:
dużo części wycinanych laserowo
Dużo szczegółów
dobre spasowanie elementów
w elementach maski można stosować różne napisy i kratki.

Wady:
model bez możliwości zrobienia obracających się kół i bez uwzględnienia szyb w kabinie
czarne elementy podwozia utrudniają dobre pozycjonowanie elementów ze sobą
Kolorystyka części niespójna i niezgodna z rzeczywistością przez co polecam malowanie
brak elementów rozrusznika oraz kilku istotnych, które wycinanka nie uwzględnia.
W przypadku kół kolejne klejone na styk elementy zewnętrzne odsuwają się szkieletu kół.
tylne koło za małe i za obłe to tego ciągnika
I największa wada - montaż przedniej ramy z osią do konstrukcji ciągnika - praktycznie brak jest mocnych punktów zaczepienia ramy o ciągnik, jedynie sensowny punkt dostajemy po montażu kabiny. Ja zastosowałem do montażu dodatkowe elementy. Korygowałem również ramę po montażu maski, aby te były do siebie równoległe.








I porównanie z moim Ursusem C-385A. Model GPM jest znacznie mniejszy od modelu, który robiłem według wymiarów.



--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
05-12-21 20:13  Odp: [R/G] Ursus C-385 GPM 1:25
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kapitalny model.
Ogromne gratulacje za wykonanie.
Kolekcja również fajnie się rozwija.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-12-21 10:34  Odp: [R/G] Ursus C-385 GPM 1:25
Józef   

Śliczności !!

 
06-12-21 15:30  Odp: [R/G] Ursus C-385 GPM 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje za jakość wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024