FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-11-21 23:03  [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam wszystkich.
Tym razem "nowa "wersja starego T-72M1. Ten model chodził mi po głowie od czasu jak tylko pokazano pierwsze zdjęcia tej "zmodernizowanej" maszyny. I w końcu DOKONAŁO się :)))
Model powstał na bazie wycinanki T-72M1 z wydawnictwa Angraf. Coś tam odjąłem,coś dodałem i gotowe. Oczywiście nie tak od razu. Troszkę to zajęło. Dokończenie "budowy"modelu blokował mi brak żywicznych śrub i nakrętek 0,8 mm ze sklepu MarioModelario. Jako,że pan Mariusz od dawna nie odpisuje na wiadomości i nie uaktualnia asortymentu,byłem zmuszony zakupić taki asortyment na ależdrogo wycięty laserem w kartonie przez wydawnictwo Modelik (przynajmniej tak wypalono laserem na kartoniku). Z łbów śrub jestem zadowolony,ale w nakrętkach praktycznie nie widać końcówki śruby - mało efektowne.Może gdyby wypalano je w grubszym kartoniku ..? Oczywiście jak w poprzednim moim T-72M1 wykonałem nieco części z żywicy. A dokładniej prawie cały układ jezdny, lampki obrysowe (czy jak tam one się zwą) wykorzystałem z BWP-1 (mam zapas takich żywicznych drobiazgów na wypadek gdyby przyszło mi do głowy sklejenie BWP-2). Model kleiło się tak jak poprzedni,bez większych zawiłości. Odjąłem reflektory podczerwieni, z lewej strony wieży dodałem zasobnik taki sam jaki znajduje się z prawej,wywaliłem tylny zasobnik i DOWALIŁEM ten WIELKI KOSZ NA BUTELKI PO WÓDCE :))))) Tak ,wiem żałosny żarcik :( A między koszem,a lewym zasobnikiem miejsce znalazła jakaś skrzyneczka.Kosz zrobiony z drutów łączonych na CA. Plandeka to tekturka pomalowana na jakiś tam kolorek :)) Przeróbki robiłem na podstawie zdjęć więc mogą nie do końca odzwierciedlać oryginał. To samo dotyczy malowania. Korzystałem ze zdjęć znalezionych w necie,więc na pewno nie jest to malowanie jakiejś konkretnej maszyny,choć jak widziałem fotkę z hali montażowej ,to wszystkie czołgi miały bardzo podobny układ plam. Oznaczeń "przynależności" do konkretnej jednostki też brak bo na fotkach ich nie było. W modelu brakuje też karabinu wraz z łożem na wieżyczce dowódcy. Wycinankowe są kiepskie.Jak dopadnę coś lepszego,albo sam coś wymodzę to dorzucę fotki . No ,dość marudzenia - popatrzcie sobie i się pośmiejcie :)



Jak tylko pogoda pozwoli,to wyprowadzę na taras Oba T-72 i BWP-y żeby zrobić "Rodzinną" fotkę :)

Pozdrawiam i miłego oglądania :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-11-21 00:18  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Porzuciłeś traktory na rzecz gąsienicowych jeździdeł?
Muszę przyznać, że bardzo zgrabna zamiana ci wyszła.
Śruby żywiczne masz u mnie w sklepie, podobnie jak i karabin dszk, a na brudzenie to się umówimy przy okazji następnych OSM.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-11-21 10:26  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jakoś mało rolniczy ten model...choć - przyznaję - porządna modelarska robota :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-11-21 13:04  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękna robota Danielu.
Ogromne gratulacje!
Podobnie jak Piotr, mam nadzieję na zobaczenie na żywo podczas kolejnych spotkań w Osowej.
A może nawet całą "nową" kolekcję.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
25-11-21 13:33  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dziękuję za miłe przyjęcie moich wypocin. Zgodnie z wczorajszą obietnicą wystawiłem dziś na taras całą "rodzinkę" i pyknąłem kilka fotek.
- Piter,to że masz koła i gąski to wiedziałem,ale o śrubach i nakrętkach to nie wiedziałem. Dzięki za info, muszę się wpakować na Twoją stronkę :)
- Viking,może i mało rolniczy ,ale fajny :) Niestety ostatnio bardziej "ciągnie" mnie do pancerki, ale to nie znaczy,że zrezygnowałem z modeli maszyn rolniczych. Mam dwa niedokończone modele Ursus-a C-350. Czekają od ponad roku na swoje 5 minut.
- Winku,też liczę na to,że za rok spotkamy się w Ossowie,a może i w Elblągu. W tym roku nie dałem rady, a szkoda :( Ale oczywiście jak bym jechał to przywiozę całą kolekcję :) Nawet tą której jeszcze nie pokazywałem,ale o tym cicho, nikomu nie mów,bo jeszcze mi się oberwie :)))))



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-11-21 14:21  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Gratuluję wykonania, podoba mi się malowanie i robota modelarska, kolekcja tez super.

 
25-11-21 14:58  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no i ładna kompanijka się zrobiła

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-11-21 18:47  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolekcja rośnie.

Ładny model.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-11-21 20:33  Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje. No i ładna kolekcja.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024