FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-11-21 22:53  [G] SM 03 Answer
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Teraz już oficjalnie...
Chciałbym się przywitać na forum i pochwalić moim najświeższym ulepkiem... Jest to mój debiut jeśli chodzi o pojazdy szynowe.
Sam model sklejało się dosyć przyjemnie. Jest kilka błędów w projekcie których nie potrafiłem poprawić jak i cała masa moich powstałych podczas sklejania. Jak każdy skończony model, tak i ten był skarbnicą doświadczenia które mam nadzieje wykorzystam przy kolejnym.
Nie przedłużając, oto i ona:











--
pozdro

 
20-11-21 23:15  Odp: [G] SM 03 Answer
pawcio37   

"Jest kilka błędów w projekcie których nie potrafiłem poprawić " co to za błędy bo jestem właśnie przed budową tego modelu?

 
21-11-21 13:32  Odp: [G] SM 03 Answer
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Większość to w sumie kosmetyczne drobiazgi. Jednym z największych jest fakt że miejsce na czerwone światłą z przodu lokomotywy są narysowane akurat na załamaniu. Powinny być od przodu. Poza tym biała światłą nachodzą na chłodnicę.
Trzeba też zwrócić uwagę z wklejaniem wnętrza kabiny. Proponuję najpierw przykleić zewnętrzne poszycie i dopiero wtedy wklejać środek. Trzeba będzie go przyciąć w kilku miejscach. Jeśli wierzyć rysunkom montażowym to jeden z grzejników w środku jest odbiciem lustrzanym.
Jeśli będziesz korzystał z laserowo wyciętych kół to zwróć uwagę, że koła nie są symetryczne i lasery też mają swoją lewą i prawą stronę. Jak pomieszasz to szprychy się nie będą schodzić.
I na koniec, przed przyklejeniem dachu sugeruję przykleić jakieś małe wzmocnienia na górze kabiny. Inaczej ściany mogą lekko pofalować. u mnie tak właśnie niestety się stało.

--
pozdro

 
21-11-21 16:10  Odp: [G] SM 03 Answer
pawcio37   

ok dziękuję za informację.

 
21-11-21 16:21  Odp: [G] SM 03 Answer
Sławek77 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model wyszedł bardzo sympatycznie. Gratulacje.
U mnie też SM03 będzie następna, z tym, że Cargo.

Ostatnio pojawił się filmik z odrestaurowaną lokomotywą:
https://www.youtube.com/watch?v=iymsnVIlvJg

Pozdrawiam i mam nadzieję, że z następnego modelu będzie relacja :).

 
21-11-21 16:35  Odp: [G] SM 03 Answer
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo czysto i precyzyjnie sklejony model w standardzie, i to mi się podoba .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
21-11-21 21:26  Odp: [G] SM 03 Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zazwyczaj modele pojazdów szynowych trochę "rażą" swoim czysto "kartonowym" wyglądem, bo chyba jak żadne inne modele, nadają się do malowania. Ale Twój model wygląda naprawdę przekonująco i nie tak zabawkowo:-) Przede wszystkim jest ładnie, czysto sklejony, a to zawsze cenię najbardziej.
Widzę, że podstawka jest w trakcie budowy. Będą tory, podkłady, podsypka... jakaś zieleń?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-21 08:11  Odp: [G] SM 03 Answer
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Co do podstawki to kolega przygotował mi kawałek sklejki. Jednak przez mój błąd podałem trochę za małe wymiary i chyba zostanę przy samym tłuczniu. Może pojedyncze źdźbła przy obrzeżach...

Dziękuje za miłe słowa. Wczoraj rozpocząłem kolejny projekt. Mam nadzieję pochwalić się postępami już niebawem. Prace nad podstawką do lokomotywy będą kontynuowane, ale to już nie w domu.

--
pozdro

 
22-11-21 13:45  Odp: [G] SM 03 Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Na podstawkę zatem czekamy, a co do modelu: czysto, równo, schludnie. Dobra modelarska robota. Dla mnie SM03 był pierwszym modelem po modelarskim "kambeku" - mam do tej maszyny pewien sentyment. Fajnie wykorzystane szpilki! Co następne?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-11-21 13:57  Odp: [G] SM 03 Answer
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Jak dla mnie model bardzo ładny, czysto sklejony, popieram przedmówców że nie wygląda "kartonowo". Świetna robota, gratuluję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024