FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-11-21 02:18  [R/G] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, przedstawiam niby relację.

Niby, bo relacja ta nie ma rąk, ani nóg, gdyż nie trzymam sie żadnej kolejności sklejania,
ino raz to, raz tamto.
Nie będzie też walki z babolami, jak w wielu tutejszych (tych prawdziwych) relacjach: "walcze, zabili mnie, ale uciekłem"
Nie będzie "walki", bo tu nima z czym walczyć.

Skleje mesia w tak zwanym standardzie, koła pomalowałem zwykłą farbką wodną, kanty elementów przetarte ołówkiem.
Sklejany z orginału, przesunięcie farby jest tylko jedno, na prawym, czerwonym świetle pozycyjnym.
Arkusze potraktowane dwustronnie nierozcieńczonym klejem podobnym do wikolowatych.

Będzie sklejony bez liczenia sie z opinią pań u fryzjera i w sklepie mięsnym, ale oczywiście dołożę starań, aby było
jak w rzeczywistości, albo jak najbardziej zbliżone do rzeczywistośći.

Kilka obrazków, na dowód, że cuś sie dzieje, jutro więcej.
Na ostatnim segmencie kołpaka, musiałem kawałek dosztukować.

Model ten i wydawnictwo jest znane, więc nic nie pisałem, szkoda,że ukazało sie wtedy tylko kilka.
Tego tutaj sklejałem również w roku wydania.







--

Post zmieniony (25-11-21 17:58)

 
18-11-21 08:00  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
yak   

Wycinasz pewnie nadłamaną żyletką? Yak model retro to i oprzyrządowanie z epoki być musi... :-)

 
18-11-21 08:03  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Robota przednia a i foty znakomite.
Mnie to wystarczy do oglądania przy porannej kawie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
18-11-21 08:46  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Skąd Ty wygrzebujesz takie starocie? Otworzyłeś jakąś dawno zapomnianą szufladę, wywalczyłeś na internetowych aukcjach, czy spadek po dziadku?

--
serwusik

 
18-11-21 08:51  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehehe ale te krechy mają i swój plus - z retuszem nie powinno być problemu ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
18-11-21 11:02  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nowy, historyczny temat - brawo.
Przeglądając swoje zasoby "odkryłem" wiele starych modeli wartych sklejenia.
Brystol - robisz fajną robotę i z wielkim wdziękiem.
Kiedyś taki okres miał Andy.

Lelum Polelum - wiele starych modeli krąży po ludziach, niektórzy są tylko kolekcjonerami (tylko po co?), inni biorą i kleją zostawiając ku potomności okładki; sam miałem ich koło 100; najstarszy w moich zasobach to Santa Maria nr 9/1971 (jeszcze z czasów mojej prenumeraty z adresem napisanym na okładce przez listonosza), trzymam to jako perełkę; przeglądanie sterty bardzo napawa mnie chęcią do klejenia
z tym, że już współczesnych wydań.

Brystoll - wybacz wspomnienia w Twoim wątku, tak mnie naszło pod wpływem Twoich działań.

--

Post zmieniony (18-11-21 11:03)

 
18-11-21 11:04  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zapewne dostał te modele w Jaworznie.

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
18-11-21 12:10  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zatykanie dziury:






PS

Modele tego wydawnictwa kupiłem z "sentymentu" kilkanaście lat temu w sklepie internetowym,
teraz je odkurzyłem do sklejenia z orginału, gdyż mam je "podwójnie".

ma je jeszcze GPM w antykwariacie-zajrzałem tam dzisiaj.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
18-11-21 20:08  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zebrało mi sie na ględzenie.

Już w tej fazie budowy musiałem rozważyć kwestie szyby,
gdyż szyba jest ważnym faktorem, aby było jak w rzeczywistości.
Przytocze tu dwa daleko idące wnioski z długotrwałego przekopywania
zródeł internetowych przy budowie poprzedniego modelu.

1. Jak stoję przed szybą, to widzę to, co jest za szybą,
a gdybym stał za szybą, to bym widział to, co stoi przed szybą.

2. Szyba jest gładka i śliska.

Niestety w poprzednim modelu wniosek 1 nie wszedł do realizacji, bo szklarz mnie pogonił.

W tym modelu po przedstawionej tu poniżej analizie, zrealizowalem wniosek 1 i będzie jak najbardziej zblizone do rzeczywistości.

Analiza.

Przyjąłem, że w prawdziwym mesiu szyba miała 5 milimetrów grubośći, pewno była grubsza, ale do moich obliczeń
przyjąłem 5 milimetrów.

Po dokonaniu skomplikowanych obliczeń matematycznych otrzymałem wynik, że w skali 1:33 powinna mieć grubość 0,15 milimetra,
czyli niewidoczna dla ludzkiego oka.

Jeśli więc niewidoczna dla ludzkiego oka, nie muszę nic w owiewce montować, szklarz mie tera może,
efekt jest ten sam, jakby była szyba.

Natychmiast to sprawdziłem, patrząc przez owiewke na świat dookoła,

wszystko widać jakby szyba była !

Ale gupek ze mnie, żem wcześniej na to nie wpadł, i tera będzie jak w rzeczywistości,.


A tu dowód, że nie zmyślam, owiewka sama bez szyby oraz przystawiona prowizorycznie do pokoju pilota, wszystko widać co jest za szybą!




A tu dwa dwa kolejne z chaotycznej budowy wraz z nieśmiertelnym forumowym cytatem:
"zdęcia są w makro, w rzeczywistości nic nie widać "



Post zmieniony (18-11-21 21:28)

 
18-11-21 20:56  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajne te wloty powietrza zamiast wydechów ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024