FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-11-21 02:18  [R/G] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, przedstawiam niby relację.

Niby, bo relacja ta nie ma rąk, ani nóg, gdyż nie trzymam sie żadnej kolejności sklejania,
ino raz to, raz tamto.
Nie będzie też walki z babolami, jak w wielu tutejszych (tych prawdziwych) relacjach: "walcze, zabili mnie, ale uciekłem"
Nie będzie "walki", bo tu nima z czym walczyć.

Skleje mesia w tak zwanym standardzie, koła pomalowałem zwykłą farbką wodną, kanty elementów przetarte ołówkiem.
Sklejany z orginału, przesunięcie farby jest tylko jedno, na prawym, czerwonym świetle pozycyjnym.
Arkusze potraktowane dwustronnie nierozcieńczonym klejem podobnym do wikolowatych.

Będzie sklejony bez liczenia sie z opinią pań u fryzjera i w sklepie mięsnym, ale oczywiście dołożę starań, aby było
jak w rzeczywistości, albo jak najbardziej zbliżone do rzeczywistośći.

Kilka obrazków, na dowód, że cuś sie dzieje, jutro więcej.
Na ostatnim segmencie kołpaka, musiałem kawałek dosztukować.

Model ten i wydawnictwo jest znane, więc nic nie pisałem, szkoda,że ukazało sie wtedy tylko kilka.
Tego tutaj sklejałem również w roku wydania.







--

Post zmieniony (25-11-21 17:58)

 
18-11-21 12:10  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2,rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zatykanie dziury:






PS

Modele tego wydawnictwa kupiłem z "sentymentu" kilkanaście lat temu w sklepie internetowym,
teraz je odkurzyłem do sklejenia z orginału, gdyż mam je "podwójnie".

ma je jeszcze GPM w antykwariacie-zajrzałem tam dzisiaj.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
18-11-21 20:08  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zebrało mi sie na ględzenie.

Już w tej fazie budowy musiałem rozważyć kwestie szyby,
gdyż szyba jest ważnym faktorem, aby było jak w rzeczywistości.
Przytocze tu dwa daleko idące wnioski z długotrwałego przekopywania
zródeł internetowych przy budowie poprzedniego modelu.

1. Jak stoję przed szybą, to widzę to, co jest za szybą,
a gdybym stał za szybą, to bym widział to, co stoi przed szybą.

2. Szyba jest gładka i śliska.

Niestety w poprzednim modelu wniosek 1 nie wszedł do realizacji, bo szklarz mnie pogonił.

W tym modelu po przedstawionej tu poniżej analizie, zrealizowalem wniosek 1 i będzie jak najbardziej zblizone do rzeczywistości.

Analiza.

Przyjąłem, że w prawdziwym mesiu szyba miała 5 milimetrów grubośći, pewno była grubsza, ale do moich obliczeń
przyjąłem 5 milimetrów.

Po dokonaniu skomplikowanych obliczeń matematycznych otrzymałem wynik, że w skali 1:33 powinna mieć grubość 0,15 milimetra,
czyli niewidoczna dla ludzkiego oka.

Jeśli więc niewidoczna dla ludzkiego oka, nie muszę nic w owiewce montować, szklarz mie tera może,
efekt jest ten sam, jakby była szyba.

Natychmiast to sprawdziłem, patrząc przez owiewke na świat dookoła,

wszystko widać jakby szyba była !

Ale gupek ze mnie, żem wcześniej na to nie wpadł, i tera będzie jak w rzeczywistości,.


A tu dowód, że nie zmyślam, owiewka sama bez szyby oraz przystawiona prowizorycznie do pokoju pilota, wszystko widać co jest za szybą!




A tu dwa dwa kolejne z chaotycznej budowy wraz z nieśmiertelnym forumowym cytatem:
"zdęcia są w makro, w rzeczywistości nic nie widać "



Post zmieniony (18-11-21 21:28)

 
18-11-21 21:31  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łosiu, dziękuje Ci, chyba mie jakaś pomroczność oblazła , już zmieniłem.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
20-11-21 23:09  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Seweryn, zgadza sie, wybrałem ją, bo łatwiejsza, nie trzeba formowac folii na gorąco.

To, co sklejam to powinno sie nazywać Frankensztein, kabina z G, statecznik od avii, a anteny z obu .
W zeszycie są dwie wersje , dwa stateczniki, dwie kabiny i dwie pary anten.
Nie przywiązuję wagi do zgodnośći, byłem i jestem frajdolarzem.

No ale,żeby było "jak w rzeczywistośći", to dorobiłem silnik.
Silnik jest jak najbardziej na czasie, bo na 100 % ekologiczny i jest hightech,
gdyż reaguje na komendy głosowe, hejta , wiśta, wio, prrr, nazad,

Dlatego zmieniam też wyposażenie kabiny pilota, bo nie bedą potrzebne żadne zegary,drążki itd.



Tu silnik po przeglądzie, czeka na zamontowanie.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
21-11-21 19:18  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mucha, no tak, jedna szkapina, ciężko bedzie miała.
Yak, i jeszcze suchy chleb,podniesie kaloryczność paliwa.

Panowie Jhradca i Chopin, polegam na Waszych obliczeniach i jak skończę to rzucę z okna i sprawdzę.

Panowie, ze względu na ekologiczy silnik zmodyfikowałem kabine , nie potrzeba kabli, plastiku, zegarów, dzwigni itd.
Komendy na silnik, głosowe, a wszystko inne np. wypuszczanie/chowanie podwozia, nawigacja itd. sterowane myślami.

Kabine upancerniłem, tak jak w dzisiejszych samolotach szturmowych, czyli jest jak w rzeczywistości,
podłoge wyłożyłem balami dębowymi, a ściany drewnem baobaba, ściana przednia i tylna , również bale dębowe.
Tera obrona przeciwlotnicza to mojemu mesiowi może skoczyć.

Jak widać wyposażenie kabiny jest spartańskie, ale wiadomo, wojsko.
Fotel pilota drewniany, jedyna elektronika, to ekran OLED.

Jeszcze coś o szybie bez szyby , jak widzicie Panowie, widać co jest za szybą, czyli jak w rzeczywistości,
no nie tak całkiem, bo w rzeczywistości jak bym chciał wetkać palca do kabiny, to bym natrafił na opór, na szybe.
A tu nie, oporu nie ma i moge palec wetkać.

Panowie, już słysze głosy,
a wsadz se ten palec w d..., stary świrze !

więc chcę te głosy uspokoić,

nie omieszkam.





--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
25-11-21 17:53  Odp: [R/G] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, poprzednie obrazki niedostępne,transfer na fotosiku przekroczony, od pierwszego grudnia będą widoczne.

Mesiu gotowy, pseudo galeria

Pomalowane koła i łopaty śmigła, łopaty śmigła dodatkowo lakierem do paznokci.
Podczas montażu skrzydła do kadłuba uciekł mi ten charakterystyczny mesiowy wznios płatów,
dla Panów Modelarzy Purystów, to pewno skandal, ale ja/frajdolarz nie przywiązuje do tego wagi, mój mesiu jest bez wzniosu.

Zrekompensowałem to upancernieniem kabiny i ekranem OLED w tejże.

Zresztą nie bede go nikomu na żywo pokazywał, a już na pewno nie paniom u fryzjera, gdyż one również jak Panowie Puryści,
cenią sobie prawidłowy wznios i jak by kto im pokazał mesia bez wzniosu, toby go obśmiały szyderczo.






Nie montowałem zbiornika.
Pseudoretusz kantów ołówkiem 6B, ale nie wszystkich.









--

Post zmieniony (26-11-21 09:20)

 
27-11-21 22:59  Odp: [R/G] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, wisze, ale sie odcinam.

Kadlubek , masz racje, kurde bolek , najpierw wyziewy, tera te blachy na opak, jak przykleje stateczniki zamiast skrzydel,
to bedzie znak, ze na robienie na drutach sie przerzucic trzeba,

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
27-11-21 23:28  Odp: [R/G] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to poszukam czego innego, koronki jakie abo wycinanki łowickie.

--

Post zmieniony (04-12-21 22:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024