FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
18-11-21 21:19  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Tomek 

 - 2

Łosiu ma rację! Wydechy w stronę ogona, a nie śmigła!

 
18-11-21 21:31  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łosiu, dziękuje Ci, chyba mie jakaś pomroczność oblazła , już zmieniłem.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
20-11-21 18:46  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Autor ma specyficzne poczucie humoru, jednak w poprzedniej galerii z Ła-7 było niepotrzebnie dodane coś o współczuciu dla małżonek. No cóż jak tej sentencji: „Zanim przemówisz, obróć siedem razy językiem w gębie” proponuje autorowi zastosowanie jej współczesnej wersji „Zanim coś napiszesz, obróć siedem razy palcami na klawiaturze”. Jeżeli autorowi nie chcę się podkleić papieru kawałkiem przezroczystej foli ani oszlifować porządnie koła to trudno, ale dorabianie do tego jakieś ideologii to już przesada.

--

Post zmieniony (20-11-21 18:46)

 
20-11-21 19:02  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Seweryn F.   

Brystol - wybrałeś nie tą wersję kabiny. Avia C-10 (lub jak kto woli S-99) miała tą drugą, która jest obok - tzw. Erla. Wiem, że to model starożytny, ale skoro jest wybór, to lepiej wybrać tą prawidłową niż nieprawidłową ;)

 
20-11-21 20:11  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
yak   

Pojawił się dziś o 18.46 i osiemnaście sekund. Gdzie tam pojawił się. Stworzył się i zstąpił. Borze yakie to szczenscie, rze któś się pojawił na forum dziś i napełnił nasze póste głowy sfym nasieniem móndrości fszelakiej. Imię ewangelisty nazwisko od opoki na której Jezus zbudował Kościół. Mateuszu o jakrze prawdomówny jesteś. Normalnie yak premier. Dwie godziny na forum i już zna poczucie chómoru Brystola. Nosz qurwa fenomen. Któryś w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Post zmieniony (20-11-21 20:13)

 
20-11-21 20:39  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tam uwielbiam jego poczucie humoru i podejście takie jak w rzeczywistości! Nawet z dźwiękiem. Do pełni szczęścia tej relacji, chyba jedynie zabraknie podmuchu wiatru zza śmigła.
Nie Brystol, nie próbuj tego realizować domowym sposobem :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-11-21 23:09  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Seweryn, zgadza sie, wybrałem ją, bo łatwiejsza, nie trzeba formowac folii na gorąco.

To, co sklejam to powinno sie nazywać Frankensztein, kabina z G, statecznik od avii, a anteny z obu .
W zeszycie są dwie wersje , dwa stateczniki, dwie kabiny i dwie pary anten.
Nie przywiązuję wagi do zgodnośći, byłem i jestem frajdolarzem.

No ale,żeby było "jak w rzeczywistośći", to dorobiłem silnik.
Silnik jest jak najbardziej na czasie, bo na 100 % ekologiczny i jest hightech,
gdyż reaguje na komendy głosowe, hejta , wiśta, wio, prrr, nazad,

Dlatego zmieniam też wyposażenie kabiny pilota, bo nie bedą potrzebne żadne zegary,drążki itd.



Tu silnik po przeglądzie, czeka na zamontowanie.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
21-11-21 01:09  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Silnik do samolotu o mocy jednego konia? No jaja sobie z nas robisz...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-11-21 01:22  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pytanie dla dociekliwych: ile HP/KM ma koń pociągowy? ;-) I to nie jest pytanie podchwytliwe :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-11-21 03:33  Odp: [R] Samolot Avia S-99, 1:33, Nr 2, rok 1984, Wydawnictwo Alfa, p.Mirosław Zbyryt
yak   

Czy podwieszany zbiornik ma być z owsem czy sianem? :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024