FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
12-04-22 19:59  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki dzięki!

Tomku, a tak się składa, że znalazłem 2 falkonety od Duyfkena, które były dodane do zestawu żywicznego (nie instalowałem ich) i faktycznie, dałoby się je zaimportować do Revenge. No może mogłyby być ciut masywniejsze, ale przeszłoby. Może pomyślisz o wrzuceniu do oferty zestawów np. po 10 sztuk? Dość uniwersalny produkt, także kto wie, może nawet byś na tym nie stracił; ja bym na pewno kilka zestawów nabył. Tak jeszcze swoją drogą zauważyłem, że mało jest na rynku trójkątnych jufersów, zarówno kartonowych do złożenia, jak i drewnianych. W Revenge jest cała zbieranina z różnych źródeł. Warto pomyśleć o preszpanowych, równobocznych w 2-3 różnych rozmiarach. Twoje bloczki preszpanowe, nawet te najmniejsze są bardzo znośne w obróbce, także jakbyś dodał kiedyś te jufersy do oferty... :)
Fly powiadasz? -ok, to będzie Fly. Nawet wczoraj do snu sobie przeglądałem i zaczynam ogarniać co i jak z ożaglowaniem. Co ciekawe, ta pchełka, a właściwie muszka :)), to potencjalnie łajba z największą ilością żagli jak dotąd u mnie. Z wytykami będzie więcej niż w Mulecie.

StuG -jak mnie w kolejnej relacji znów będziesz molestować o czołki to Cię zgłoszę do moderacji! ...yyy tzn. do szefa wszystkich szefów! :). A tak na poważnie, to na pewno są pełzające/jeżdżące tematy, dla których rzuciłbym wszystko i zapodał na matę. Tylko, że na tę chwilę czegoś takiego nie ma :). Na pocieszenie:


Wiem, że plastik fantastik, ale miałem bon do empika i postanowiłem go tak spożytkować. To ta seria "Wrzesień 1939" -jakość mnie zaskoczyła. Małe ćwiczonko w malowaniu (o zgrozo pędzlem) i innych technikach. Mam tego więcej i pewnie jakaś rekreacyjna kolekcja się kiedyś stworzy.

Pozdrawiam
Piotr

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-04-22 23:26  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Zjawiskowy model. Wyrazy uznania i podziwu. Gratulacje!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-04-22 16:16  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Mam wrażenie, że każdy Twój kolejny model żaglowca jest coraz lepszy. Może dlatego, że coraz mniej na każdym kolejnym jest rzeczy, do których na siłę możnaby się przyczepić. Dlatego nie będę się czepiał - napiszę natomiast o tym, co mi się najbardziej w Twoim Revenge podoba. Przede wszystkim wykonanie kadłuba i żagli jest naprawdę imponujące. Podobnie jak czystość i taka staranność klejenia, na którą jest bardzo przyjemnie popatrzeć.

Jak to napisano wcześniej - kawał porządnej modelarskiej roboty. Bardzo mi się podoba.

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
15-04-22 11:36  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Piotrze,
mam przygotowane jufersy trójkątne z żywicy od 2 do 5 mm. Więc jeśli namawiasz, to może po świętach je wypuszczę. Te laserowe mi sie nie podobają, ale może i jest na nie popyt. Pomyślę.
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
15-04-22 14:21  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A mógł być z Ciebie taki dobry herbatnik Guciu, a Ty dalej o szmatach mi tu rozprawiasz:-)

Uchylę rąbka tajemnicy, że mityczny szef mnie pyta o radę, więc zastanów się z kim chcesz trzymać:-)

A propos plastików, to przez ostatni rok kolekcja pudeł wypełnionych polistyrenem i innymi paskudztwami wzrosła u mnie od 0 do 14 skutecznie zapełniając jedną półkę w szafie:-) Na razie wiem, że plastiki najlepiej się kupuje i składuje:-) Maraiszek zresztą może powiedzieć CI to samo:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-04-22 21:24  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Guciu - Mariaszek mówi Ci to samo:).

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
15-04-22 21:40  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Guciu, bierz Fly'a na warsztat.
Jak ja w końcu wezmę, to motywację większą miał będę :)
Pzdr,

P.S. Czołgi fajne. Ale twardy być i bierz Flaja... ;)

--

Post zmieniony (15-04-22 21:47)

 
19-04-22 22:16  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!

Dziękuję za kolejne miłe słowa!

Nie spieszyłem z tym postem, bo miałem nadzieję wstawić zdjęcia na drewnianej podstawce, ale niestety rodzinne spotkanie przy świętach nie zaowocowało pozyskaniem tejże. Szwagier oznajmił iż się nie wyrobił... jak to mówią -niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził :) Jak będzie gotowa i do mnie dotrze to pewnie wstawię zdjecie.

Mariaszek -czy każdy kolejny lepszy? Trudno powiedzieć. Na pewno inny :) Staram się tak dobierać tematy, żeby różnych niuansów konstrukcyjnych "liznąć". Pewne rozwiązania się znów powtarzają, inne trafiają się po raz pierwszy. Także niektóre elementy są bardziej dopracowane, inne debiutują na warsztacie. Niby człowiek 20 lat w kartonie dłubie, ale żagle to specyficzna dziedzina i ogrom wiedzy, nowych technik, terminologia i człowiek ciągle czuje się zielony. Niemniej przyznam, patrząc na wcześniejsze modele myślę sobie "a to mogłem zrobić tak, a to inaczej, a tego szkoda że nie dorobiłem"; tak samo będzie z Revenge po kolejnych żaglowcach (a właściwie już tak jest hehe).

Seahorse -te jufersy cięte laserem w drobnym rozmiarze jeszcze dają radę. Żywiczne, fakt, trudno przebić co do powtarzalności, nawet te drewniane nie są takie do końca cudowne, bo otwory ponawiercane są różnie, część i tak leci do kosza. Jedyne czego bym się obawiał, to że przy maltretowaniu pomalowanego jufersa (mocowanie, wiązanie talrepu) pościera się farba. Ale pewnie obawiam się niepotrzebnie. No nic, jak wrzucisz do oferty to wrzucisz, luźna sugestia po stwierdzeniu pewnego deficytu na rynku. Wiem, że organizowanie nam takich dodatków pachnie bardziej filantropią niż zyskiem wartym fatygi ;)

Stug -mam propozycję, zarzuć 5 tematów kołowych lub gąsienicowych, skala 1:25 lub 1:35 (kartonowych rzecz jasna ;) ), które chciałbyś zobaczyć w relacji. Mam w szafie z 60cm bieżących modeli, w tym pojazdy, które potencjalnie chciałbym kiedyś skleić (powiedzmy, że około 15 kandydatów). Jeśli coś się pokryje, to uczciwie potwierdzę i w ciągu najbliższego kwartału wrzucę na matę. W zamian zakaz marudzenia przy kolejnych 5 żaglowcach hihi.


Kudłaty -dzięki za wsparcie moralne, bo widzisz jak żeglarze mają ciężko :D ...no i złóż tę fruwającą dwururkę i wracaj na morze!

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024