FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-10-21 10:09  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Dzięki za miłe słowa. Staram się kleić model systematycznie. Jak wracam z pracy do nowego mieszkania to siadam na dwie lub trzy godzinki to staram się coś zrobić przy modelu.

Mariusz dużo czasu spędzałem przy przymiarkach i się udało.

STuG. Przy kolejnych zdjęciach postaram się bardzo dobrze oswietlic tło do zdjęć. Bardzo się cieszę, że przyda się komuś numeracja do farb tego modelu. Być może będę chciał w przyszłości raz sklecić model ponieważ ma bardzo ładne malowanie które mi się podoba

Post zmieniony (28-10-21 11:30)

 
28-10-21 22:09  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy było wykonanie chłodnicy i przykleiłem kilka detali. Choć w instrukcji napisane jest napisane aby do kadłuba przykleić błotniki. Lecz miałem pewne obawy czy błotniki po przyklejeniu się nie oderwą od kadłuba. Myślę, że zdjęcia będą teraz wyraźniejsze. I zastanawiam się jak wykonać zawiasy bo po raz pierwszy będę je robić. Wszelkie pomysły i porady mile widziane. Zapraszam do oglądania

Chłodnica i kilka detali:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 16:59)

 
29-10-21 10:52  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i gut, ale nie wykonałeś chłodnicy, tylko wlot powietrza - wyszedł bardzo dobrze:-)
Zdjęcia nadal są zbyt małe, by dojrzeć szczegóły, chociaż detali na razie nie ma:-) Sugerowałbym też mizane koloru tła, bo kontrast jest zbyt duży i krawędzie się rozmywają. Z tego, co mogę dojrzeć, to retusz nieco zbyt ciemny, ale jak mówiłem trudno ocenić z tak daleka:-)

Jakich rad oczekujesz odnośnie zawiasów? Na rysukach 10-13 jest wszystko dobrze pokazane, jak je należy wykonać. W dodatku jest mozliwość wykonania ich w wersji uproszczonej bądź pełnej, więc nie widzę tutaj problemu. Nie kombinuj, tylko skup sie na instrukcji.
Błotniki nie odpadną, jak ich nie urwiesz:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-10-21 13:04  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

StuGu model ma szparę którą widać musiałem popełnić błąd w szlifowaniu kadłuba. Wracam do klejenia po prawie dwu letniej przerwie. Ale mam nadzieję, że stopniowo zdolności przyjdą same i będę sklejać następne modele lepiej niż poprzednie. Nie ukrywam, że kiedyś będę jeszcze raz kleił ten sam czołg.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
29-10-21 16:39  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i lux.
Na powiększonych zdjęciach widać, że obawy co do żółtego koloru retuszu były chyba niesłuszne.
Ale szpary można było uniknąć - nie spiesz się, spokojnie mierz elementy do dobrego efektu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-10-21 16:25  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Będę się starał tak robić. Na samym początku będę chciał skleić w standardzie model i nie zepsuć efektu końcowego. Przy następnym modelu będę stopniowo dodawał nity.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-11-21 18:29  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć Trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale już wracam do was. W części budowy postanowiłem prace nad budową kadłuba czołgu zostawić na później i zabrałem się za wykonanie osłony przeniesienia napędu i kół nośnych o ile się nie mylę i tu również skorzystałem z elementów laserowo wycinanych . Samo wykonanie kół nośnych nie sprawiło mi problemów i całkiem fajnie się je składało. Gotowe elementy są umiejscowione w organizerku gdzie będę czekać na montaż do kadłuba modelu. Zapraszam do oglądania.

Osłona przeniesienia napędu:


Koła nośne:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 17:01)

 
14-11-21 21:39  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Retusz czarną farbą jest zdecydowanie zbyt ciemny. Koła nie są czarne, bo rzadko kiedy w modelach czerń jest tak czarna, jak czerń farby:-) Postulowałbym raczej, żebyś pomalował bandaże kół na czarno - oczywiście ostrożnie, by nie zapaćkać elementów kolorowych. Ewentualnie spróbuj wymieszać farby, by zblizyć barwę retuszu do kolorystyki bandaży kół w wycinance.
Z innej beczki - to koła podtrzymujące:-) Bardzo fajne:-)
Jest gut:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-11-21 08:04  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Szpary i ubytki między częściami możesz spróbować uzupełnić rozcieńczonym wikolem aplikowanym igłą, dwa trzy razy delikatnie i ostrożnie, znacząco poprawi to efekt wizualny

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-11-21 16:17  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mam pewną zagwozdkę jeśli chodzi o koło napinające gąsienicę. Mowa jest o części 43a tej brązowej i stąd moje pytanie czy ta brązowa część ma być na dole czy na górze gdzie będzie naklejona część 43b. Bo według instrukcji część 43b ma być na część 43a która jest brązowa gdzie nie będzie widoczna.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024