FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-11-21 13:07  [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam w kolejnej galerii, kolejnego MiGa-21. Tym razem PFM w malowaniu sił powietrznych Wietnamu Północnego. Do budowy modelu wykorzystałem gotowe wręgi, kabinę i koła z oferty wydawnictwa.



Model różni się kilkoma drobiazgami od poprzednich MiGów-21 które budowałem, chyba najbardziej zauważalny jest mniejszy garb. Mam w zasadzie tylko jedną uwagę: płetwa statecznika pionowego nie powinna być zielona a srebrna. Jest tak na okładce modelu i na zdjęciach tego samolotu. Jest to dość charakterystyczny element więc wielka szkoda że w wycinance tego zabrakło :(



Pierwszy raz użyłem kół z drukarki 3d oferowanych przez wydawnictwo. Efekt jest bardzo przyjemny.



Dodałem też drabinkę gdyż chciałem otrzymać efekt samolotu na dyżurze :) Drabinek znalazłem dwie wersje. Ta podobno jest wcześniejsza, z okresu z którego jest ten samolot. Drabinka na początku była ładna i symetryczna ale dwa razy ją połamałem i kleiłem na nowo. Po trzecim klejeniu symetria trochę się rozjechała. Szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się dłubać przy niej po raz czwarty.



Na koniec obowiązkowy album rodzinny.



Dziękuję za uwagę i śledzenie mojej MiGo-noweli. Serial kończy się na czterech odcinkach i myślę że to zamknie dla mnie temat MiG-21 na dłuższy czas. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnej relacji/galerii.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
10-11-21 13:28  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chyba najefektowniejszy kolorystycznie MiG w Twojej kolekcji, pomijając babol wydawniczy z brakiem srebrnej płetwy statecznika:-)
W zasadzie byłoby nudno, ale ta drabinka - taki drobnoustrój - a narobił tyle pozytywnego zamieszania:-)
Świetny model, a rodzinka prezentuje się rewelacyjnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-11-21 13:29  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetny model i cała kolekcja.
Mogę tylko pozazdrościć takiego zacięcia na MiGi-21;)
Może i ja się na niego skuszę:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-11-21 14:51  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Kolekcja pokaźna... to teraz trzeba się jeszcze takim przelecieć w realu ;P

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
10-11-21 17:09  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Piękna galeria pięknego modelu. Z drabinką wygląda szczególnie kozacko. Te zdjęcia od dziobu i "rufy", na których światło układa się na kadłubie świetnie pokazują kunszt łączenia segmentów (właściwie tego łączenia nie pokazując:)).
Super wygląda ten model. Brawo!

 
10-11-21 17:37  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Zdecydowanie najładniejszy z całej kolekcji. Hồ Chí Minh lubi to ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
10-11-21 20:39  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Nic tylko gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-21 20:56  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Piękna kolekcja Migów, jestem pod wrażeniem! Każdy super wykonany, ale rzeczywiście koreańskie malowanie prezentuje się najefektowniej. Czekam z niecierpliwością na kolejną galerię! Masz już jakiś nowy temat na oku?

--
dżudol

 
10-11-21 21:24  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Super kolekcja. Gratuluję modeli raz jeszcze.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
10-11-21 22:03  Odp: [G] MSModel MiG-21 PFM, 1:33
RAVEN6   

Świetne opracowanie, świetne wykonanie. Brawo!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024