FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-10-21 21:20  [R/G] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i witam w kolejnej relacji. Kolejnym modelem, który wziąłem na warsztat to model czołgu 4TP. Na samym początku zabrałem się za szkielet budowy modelu. W tym wypadku do budowy modelu postanowiłem wykorzystać wręgi laserowo wycinane tak zwany oszczędzacz czasu wiem jestem leniwy. Następnym krokiem będzie oklejanie szkieletu poszyciem. Zapraszam do oglądania.

Okładeczka:


Szkielet czołgu:






Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-09-22 19:08)

 
25-10-21 21:29  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Nie mówi się leniwy tylko "energooszczędny":D
zasiadam i "pacze"

--
pozdro

 
26-10-21 07:55  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Obecny na widowni!
Mam go rozgrzebanego, może Twoja relacja zmobilizuje mnie do dokończania :)
Pozdrawiam.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
26-10-21 15:22  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też będę podglądał, powodzenia!

 
26-10-21 15:55  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Master - będę bacznie obserwował, o ile nie porzucisz kolejnego modelu na początkowym etapie budowy:-)
Zrób jeden model do końca, a potem następny:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-10-21 16:00  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ma się rozumieć StuGu. Po prosu kiedyś raz kupiłem te model i zacząłem go sklejać lecz pamiętam że wówczas źle oszlifowałem szkielet i myślałem aby go zrobić na nowo od początku. Mam nadzieję że uda mi się go skleić i ma piękne malowanie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
26-10-21 22:16  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Będę zaglądał, służę pomocą w razie czego

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-10-21 21:48  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy było oklejanie szkieletu poszyciem. I muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z efektu i wyszło bardzo dobrze. A sam model jest bardzo ładnie opracowany i spasowany. A do retuszu części wykorzystałem farby. Do koloru piaskowego użyłem farby marki valleyo z serii model color i wymieszałem 70.879 Green Brow z Japanise Unif. WW II 70.923, koloru zielonego Panzer Aces Splinter Strips 348 i brązowego. ScaleColor 75 Brown Dubai SC-13. To dziś na tyle. Zapraszam do oglądania.

Oklejony kadłub:


Farby które używam do retuszu:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 16:56)

 
28-10-21 07:30  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jestem pod wrażeniem...!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-21 08:48  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No, całkiem nieźle wygląda, chociaż zdjęcia sa troche małe i niektóre niezbyt wyraźne.
Bardzo fajnie, że podzieliłeś się numerami farb, których uzywasz do retuszu - dla potencjalnych przyszłych sklejaczy tego modelu jak znalazł.
Walcz dalej, jest gaz:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024