FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-02-22 21:58  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Guciu staram się z wszystkich sił ukończyć budowę modelu staram się kleić powoli i wyszedł lepiej od innych modeli tak aby nie zepsuć efektu końcowego. Podczas klejenia modelu używam tylko jednego kleju BCG i jestem zadowolony z efektu klejenia tym klejem wszystko ładnie wychodzi i są czysto sklejone każde elementy które wykonuje. Gdybym miał możliwość to chętnie bym skleił jeszcze raz ten model czołgu ze względu na ciekawy kamuflaż który jest ładny i mi się podoba.

--

Post zmieniony (02-02-22 22:12)

 
04-02-22 19:33  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Master, użyj dysku Google, ja tam jestem zadowolony:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-02-22 19:53  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Trochę czasu minęło ale już wracam do was. Dziś pokażę tylko wykonane koła napinające gąsienice. Sama budowa kół nie przysporzyła mi problemów wręcz przeciwnie bardzo przyjemnie mi się sklejało i jestem zadowolony z efektu wykonania. Kolejnym krokiem będzie wykonanie kół jezdnych przy których zajmie mi trochę czasu. Zapraszam do oglądania.

Koła napinające gąsienice:


--

Post zmieniony (04-09-22 19:22)

 
26-02-22 12:01  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koła napinające wyglądają bardzo dobrze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-02-22 14:25  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

StuGu dzięki za dobre słowa. Staram się kleić model w standardzie i bez ciśnienia aby go zrobić na konkursy modelarskie być może wystawię po za konkursem, aby każdy mógł obejrzeć moje wypociny. Jeszcze trochę nauki i myślę, że będę starał się skleić model na konkursy modelarskie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-03-22 19:29  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem. Zacznę od tego, że postanowiłem zmienić nick na inny dlatego iż poprzedni źle mi się kojarzył i obecny nick będzie zostanie na stałe i nie będę zmieniał.

Wracając do tematu budowy modelu postanowiłem wykonać wieżę i odpocząć od kadłuba. Budowę zacząłem od budowy szkieletu z wykorzystanych wręg laserowo wycinanych. Po wycięciu nie które wręgi oszlifowałem pod kątem. Po oszlifowaniu zacząłem sklejać z sobą elementy przy pomocy kleju BCG i wygląda to następująco:


Kolejnym etapem było oklejanie wręg poszyciem które nie przysporzyło mi problemów. Wręcz przeciwnie wyszło moim zdaniem bardzo dobrze i całkiem przyjemnie się kleiło. Po oklejeniu szkieletu poszyciem przykleiłem podstawę wieży:


Nie zdążyłem zrobić zdjęć z budowy wykuszu i jarzma wieży które dokleiłem po oklejaniu szkieletu wieży poszyciem. Jeszcze kilka detali i wieża będzie ukończona. I rzut na wieżę z kadłubem czołgu:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:28)

 
20-03-22 23:49  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo fajnie, czysto i w niezłym tempie. Gratuluję. Też najbardziej lubię pancerkę. Gąsienice będziesz robił z wycinanki czy lasery?

 
21-03-22 08:26  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie Ci idzie ten maluch, czysto i dokładnie :)

 
22-03-22 19:15  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Zorba do wykonania gąsienic wykorzystam lasery zaoszczędzę trochę czasu. Lecz zanim wytnę z laserów gąski będę je impregnował przy pomocy Super Glue lub Cyjanoakrylu aby się nie rozwarstwiły i były miękkie.

Viz dziękuję staram się kleić bardzo czysto. Model kleje przy pomocy kleju BCG i dobrze mi się tym klejem klei. Wciąż się uczę aby kleić tym klejem czysto i starannie oraz aby inny model był lepszy niż poprzedni oraz posłuchałem rady StuGa aby kleić model bez pośpiechu. Więc myślę, że jestem na dobrej drodze aby ukończyć model. Jeszcze nie wiele elementów zostało do ukończenia modelu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-03-22 08:35  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

No i o to chodzi w tej zabawie, StuGa warto słuchać:) też jak się spieszę to od razu widać; kiedyś kleiłem ze strasznym pośpiechem, żeby tylko skończyć ale chyba po kilku modelach wrzuciłem na luz i efekty od razu lepsze :)

Jakiś czas temu przerzuciłem się z kleju BCG na "klej w płynie" firmy Astra, klei tak samo a jest w większych opakowaniach, jak na razie po 2+ latach z modelami się nic nie dzieje i wszystko dobrze trzyma. Tym samym klejem impregnowałem detale na laserowych gąskach pod malowanie i spisał się bez problemów. Zastanawiam się czy zaimpregnowanie całych taśm cyjanoakrylem nie sprawi, że będą sztywne i trudne do formowania na kołach, nigdy tak nie robiłem i może niepotrzebnie się martwię? Za to na pewno impregnowanie CA pojedynczych ogniw pod np. szlifowanie zda egzamin.

Powodzenia, i czekam na kolejną odsłonę relacji :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024