FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
15-10-21 12:55  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam po dłuższej przerwie. Jednak nie udało się wrócić do klejenia ani przed wakacjami, ani tak jak się spodziewałem w wakacje i we wrześniu też.
W październiku wreszcie wróciłem do tematu rur. Próba owinięcia cienkim drutem „na szybko”. Na zdjęciu jest luźniej bo nie trzymałem, ale nawet przy dobrym naciągnięciu efekt był mało satysfakcjonujący – nie bardzo było widać załamania pomiędzy powierzchniami. Ogólnie więc biorąc porażka i chyba z tym sobie daję spokój.



W efekcie miałem inny pomysł na skręcony graniastosłup:
Tutaj już oklejone:



Przymiarka poszerzonego rozgałęzienia rur. Tutaj od razu pytanie Która wersja jest wcześniejsza bo na „Tiger 131” jest inna niż pokazałem tzn. góra nie stanowi jednej powierzchni czyli występuje uskok a tymczasem znalazłem w kilku miejscach, że najwcześniejszą wersją jest taka jak w 131. Ponieważ jednak „131” jest z 504 batalionu i ma sporo rzeczy już zmienionych to obecność czegoś w nim nie determinuje, że jest to najwcześniejsza wersja. Czy ktoś może potwierdzić jaka wersja jest najstarsza? Dzięki z góry.
tutaj znaleziony w internecie rosyjsko-języczny szkic:



Tutaj skręcana rura w towarzystwie pomalowanych kolanek na których brak tylko śrub na kołnierzach.

W wolnej chwili wrzucę oklejone na próbę kolorowymi paskami oraz próby z wycięciami na nich.
Nie mogę się zdecydować, ale na podstawie zdjęć chyba bardziej widoczna jest graniasta i skręcona geometria niż karbowanie i chyba w tym kierunku będę szedł.
Pozdrawiam, Daniel

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
19-10-21 00:32  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czy ktoś coś na temat tych wersji "rozdzielacza", który jest wcześniejszą wersją??
Poniżej zdjęcia prób z kolorem, co prawda jest to wydruk więc wyszedł inny odcień (ciemniejszy) i jest połyskliwy ze względu na caponowanie. W zawiązku z tym wykonane z poprawnego koloru oraz z ciemniejszym retuszem zagłębień powinien być ok. Ewentualnie zrezygnuję z wycięć w ogóle i zaznaczę czarne kreski... Opcję z osobnymi ścinkami odrzucam całkiem.



Tutaj widoczne są dwa boki - na jednym wykonałem nacięcia kolorowego paska a na drugim naklejony pasek koloru pocięty na wąskie "prążki". Kolor ratuszu jest wzięty gotowy z tubki.
tutaj naklejone na 3 sąsiednich ściankach
Ostatecznie chyba pozostanę przy opcji naklejania pasków koloru i nacięcia zagłębień a retusz w kolorze ciemniejszym.


Tymczasem w ramach oddechu od tych rur poniżej początek prac nas podnośnikiem 15t. Ponieważ ten z wycinanki chyba miał przedstawiać później używaną wersję tj. 20t, natomiast ten z Answera tez odbiegał od oryginału. Opierałem się na zdjęciach i rysunkach z tej strony oraz fotkach z internetu i planach Tigera z Militariów.

 
19-10-21 07:56  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dzielnie walczysz z tymi rurami. Ciekaw jestem efektu końcowego. Podziwiam również twoją wytrwałość w poszukiwaniu materiałów źródłowych.

Podziwiam i kibicuję!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
22-10-21 22:56  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

brzydal walczę, ale jak pisałem wyżej zmęczyły mnie psychicznie więc chwilę oddechu robię.

Teraz jako odmiana dokończenie klejenia testowego podnośnika 15t. Niestety jakość, szczególnie pierwszych, jest słaba ponieważ białe części świeciły bardzo mocno.






Więcej detali już nie będę robił. Myślę, że jest znacznie wierniejszy i powinno być ok. Korbę i mocowania zrobię od razu z właściwego koloru wycinanki.
Pozdrawiam, Daniel.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024