FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
06-03-22 23:04  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czysto i precyzyjnie. Bardzo mi się podoba taki poprawiony standard.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-03-22 15:06  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

wracam z kolejną aktualizacją, dodałem więcej detali na kadłubie, z własnych przeróbek to uplastyczniłem trochę zawiasy na dwóch klapach na przodzie pojazdu tak, żeby były bardziej podobne do oryginału. W dalszej kolejności wezmę się za górę pojazdu z działem.


 
19-03-22 15:24  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Viz, zawiasy klap rewizyjnych z przodu są jakby rozwarstwione lub nierówno naklejone. W tak precyzyjnie robionym robionym modelu takie cuś rzuca się w oczy. Zostawisz to tak jak jest ? Druga sprawa to otwory wentylacyjne do przekładni na tychże klapach wyglądają, że są zaślepione a chyba powinny być otwarte. Zrobiłeś to zgodnie z wycinanką ?
Reszta wygląda ekstraśnie, szczególnie detale z tyłu pojazdu, aż mnie kusi na jakiś standardowy model.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-03-22 08:24  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki za doping :)

Faktycznie jest lekkie rozwarstwienie na tych zawiasach, ale dużo wyciągnął również aparat i na żywo jest to zdecydowanie mniej widoczne. Co do otworów wentylacyjnych to klops, skleiłem zgodnie z wycinanką, wygląda na to, że powinny być otwarte i mieć trochę inny kształt, dzięki za zwrócenie uwagi na nie bo też nie jestem w stanie wszystkiego sam wyłapać.

Zawiasy uda się odkleić i poprawić, otwory wentylacyjne zostawię tak jak są, trzymają dosyć mocno i już wolałbym nie ciąć ich na gotowym modelu, przy jakimś kolejnym PZ IV, pewnie to będę chciał skorygować przed sklejeniem.

 
03-04-22 15:13  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,
dziś będzie bardziej konkretna aktualizacja, zrobiłem działo i kabinę, na razie bez detali ale Stug zaczyna wyglądać jak Stug. Skróciłem hamulec wylotowy o jakieś 25-30% względem tego zaprojektowanego, ale jak tak patrzę to jak bym go skrócił jeszcze o drugie tyle to by mu nie zaszkodziło, no ale zostanie tak jak jest.



 
03-04-22 15:22  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Rzeczywiście chyba można by ten hamulec jeszcze skrócić ale lepszy niż bez poprawki. Generalnie bardzo ładne wykonanie. Bardzo atrakcyjnie wygląda aż się chce kupić model. (Najlepiej od Ciebie, bo ja bym tak ładnie nie skleił 😄).

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-04-22 17:25  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Mnie się bardzo podoba, świetnie Ci idzie, super gąsiennice wyglądają, zazdroszczę Ci umiejętności ich malowania. Z tego co koledzy pisali przy innej relacji to wieżyczka dowódcy jest za wysoka i szkła peryskopów chyba też.

--
pozdr, Radek

 
03-04-22 22:27  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kurcze, można by ten hamulec jeszcze bardziej skrócić.
Wystarczy go odciąć żyletką - nie powinno to być trudne - proste cięcie. No chyba, że zalałeś to SG:-)
Ale szkoda zostawić to tak jak jest, patrząc na te udane poprawki, które wprowadziłeś:-)
Wygląda już super, genialna robota:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-04-22 15:32  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki chłopaki za pochwały :)

Jhradca - nic nie sprzedaję, idzie do mnie na półkę :)

Radek - co do wieżyczki to kojarzę, że jest za wysoka, i peryskopy na pewno zmniejszę, zobaczę tez jak będzie wyglądać podstawa czy będzie dało się z nią coś zrobić. Co do malowania gąsienic, to nie jest to w sumie takie trudne (a też mi się takie wydawało bo ogólnie średnio umiem malować ładnie) po znalezieniu sposobu/metody. Kilka stron temu pisałem w kolejności co robiłem przy nich, możesz popróbować na starych laserach, za którymś razem coś zaskoczy :)

StuGu - no niby można żyletką, żadnego SG tam nie ma, ale jak sobie myślę że mam coś ciąć na sklejonym modelu to czuje ból zębów bo zazwyczaj takie akcje u mnie kończą się kasztanem a nie hamulcem wylotowym :)

 
04-04-22 16:59  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz ten model. Nic tylko podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024