FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
13-02-22 15:43  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć i czołgiem,

znalazłem w końcu trochę czasu i zmontowałem gąsienice, zastosowałem lasery paskowe z Drafmodelu, pasują bez problemu do kół napędowych z wycinanki. O ile z malowania jestem zadowolony, to z montażu już tak mniej, bo jednak miejscami (szczególnie na kołach napędowych/napinających) ogniwka się lekko rozsunęły, większość tych miejsc i tak będzie zakryta błotnikiem luk ekranami więc tragedii być nie powinno, ale przy następnym modelu prawdopodobnie kupię lasery już z pojedynczych ogniw co powinno zminimalizować takie mankamenty. Jak wyszło, ocenicie sami:


 
13-02-22 20:31  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo dobrze wyszło. No i te koła nośne - super.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-02-22 20:53  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo elegancko. Malowanie rzeczywiścei bardzo fajne.
Twoja praca naprawdę daję wspaniałe efekty.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-02-22 21:06  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-02-22 22:08  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć, mógłbyś zdradzić etapy malowania gąsek?

 
14-02-22 16:08  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie, dajecie motywacje do dalszej pracy, błotniki się już kleją :)

GTiStyle - jasne, gąski malowane są w kilku krokach, farbkami akrylowymi Tamiya:

1. na początek podkład, czarny Nato Black XF-69, w miarę dokładnie wszystkie widoczne powierzchnie.
2. potem brąz Nato Brown XF-68, można suchym pędzlem, można bardziej mokrym, ze zróżnicowanym kryciem tak na poziomie 30-50% tak żeby czerń spokojnie prześwitywała z różną intensywnością,
3A. brudzenie pod waloryzacje/błoto, u mnie farba Khaki XH-49, podobnie jak krok 2, krycie na 30-50%, można trochę miejsc pominąć aby uniknąć jednorodności krycia, jeśli na modelu nie mamy błota można to pominąć i przejść do kroku 4,
3B. dodałem jeszcze nakrapianie że niby rozbryzgi od błota ale chyba tego nie widać na zdjęciach, nad gąsienicą trzymamy patyk i rozbryzguje na nim farbę pędzlem tak ze trochę drobnych kropel kończy na gąsienicy.
4. malowanie metalizerem (Titanium Silver X-32) suchym/półsuchym pędzlem, elementy bardziej wystające, kły, brzegi gąsienic + wewnętrzną część gąsienicy, ta która ma bezpośredni kontakt z kołami

I w sumie tyle, potem tylko montaż, ma ta metoda kilka wad:

- malowałem pasek na płasko a potem dopiero kształtowałem, no i niestety czasem na łączeniach farba zbyt mocno łączyła sąsiednie ognia i był problem żeby w ogóle ukształtować gąsienice, pojawiały się odpryski etc.
- po kształtowaniu ogniwka lubiły się rozsunąć i wyłaziły na wierzch miejsca do których wcześniej farba nie dotarła i trzeba było sztukować malowanie już na modelu, i nie zawsze to wygląda to potem jak malowane od razu jednorodnie.
- przy tamiyi jest tak ze gdy farby jest już za dużo i nie wpija się w papier to robi się lekko błyszcząca, więc trzeba uważać ile jest jej na modelu, nie przeszkadza to przy metallizerze ale przy błocie już trochę.

Następnym razem będę chciał przetestować malowanie na pojedynczych ogniwach, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 
15-02-22 12:28  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

dzięki za podpowiedź. Efekt super.

 
20-02-22 15:45  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

w ten weekend udało mi się skończyć błotniki. Haki tylne mają błąd projektowy i są za krótkie, przez co poprzeczka od ich mocowania wchodzi w światło otworu haka. Jednak są one schowane pod błotnikiem i ich za bardzo nie widać więc zostawiłem tak jak jest. Reszta błotników dobrze spasowana i sklejalna bez problemów.





--

 
20-02-22 16:48  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo dobrze to wygląda, z hakami to faktycznie porażka, mogłeś skopiować z innego pojazdu/modelu jeśli jest zapas koloru.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-03-22 14:27  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

mam kolejną aktualizację, tym razem zakończyłem oklejanie elementami tylnej płyty pancerza, z własnych zmian to jedynie musiałem przemalować mały okrągły wlew bo był nie takiego koloru jak trzeba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024