FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-10-21 21:02  [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Sznurki i szmatki na Wolfie są ciekawe, ale czasem trzeba pomiętosić karton. A nie ma nic bardziej kartonowego niż modeliki starych budowli, które uwielbiam od czasu do czasu skleić.



Nie jestem pewien, czy dobrze podałem nazwę wydawnictwa. Autorem modeliku natomiast jest pan Ladislav Dousek. Cóż można powiedzieć o modeliku? Wydawał się prosty, ale okazuje się, że każdy modelik można sp... znaczy nieco zepsuć. Szczególnie w kość dała mi kopułka (wytrwałem chyba tylko dzięki terapeutycznemu klejeniu na sne) i malutkie krzyże, które zresztą i tak wyszły krzywo. Krzywych elementów jest zresztą więcej, ale w ogólnym widoku na szczęście tak bardzo tego nie widać. To chyba tyle ze słabych stron, chyba, że Wy coś jeszcze zauważycie.

Sama wycinanka jest natomiast bardzo przyjemna w budowie. Ładnie wszystko pasuje, grafika bardzo atrakcyjna (o ile lubi się stare budowle i ich modele) no i oczywiście temat, czyli zapomniany, stary budyneczek. Dość delikatny jest natomiast karton. Ale z tego co rozmawiałem z ludźmi nieco bardziej znającymi modele tego wydawnictwa - one tak właśnie mają. Większość elementów i tak podkleiłem na 1mm tekturę, a wszystkie listki, które zaproponował projektant, właściwie z elementów usunąłem. No, ale to już każdy skleja jak lubi.

Modelik mały to i galeria nieduża. Serdecznie zapraszam.











Jest jeszcze jedna przyjemna okoliczność związana z tym tematem - wreszcie skończyłem jakiś model!

 
11-10-21 21:39  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajny! Jakie to ma wymiary?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-10-21 23:29  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale ładny. Gratulacje.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-10-21 00:37  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

--

Post zmieniony (12-10-21 01:18)

 
12-10-21 01:18  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

pekny kostel pane:)

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
12-10-21 09:15  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jutro wybywam na urlop, a tutaj Mariaszek pokazuje bardzo fajny model budowli - taki jak lubię - mały, zgrabny, względnie prosty i efektowny.
Żyć nie umierać:-)
Bardzo fajnie wyszło, a rola SNE jest również nie do przecenienia:-) Uratowało to model przed zesłaniem do sławnej piwnicy, gdzie odbywają kwrantannę kadłuby okrętów i nie tylko:-)
Świetna sprawa, bardzo mi się podoba:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-10-21 15:45  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Mariaszek, piękny model Ci wyszedł.
Nasi południowi sąsiedzi wydają tego sporo, więc zakładam, że to nie ostatni budynek w Twoim wykonaniu.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
12-10-21 17:55  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo ładny model, pięknie sklejony :)
No i gratulacje z okazji ukończenia modelu!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
12-10-21 18:36  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Piękny model. Przyjemnie na taki się patrzy.
Ma już jakieś godne reprezentacyjne miejsce, czy idzie do piwnicy? ;)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-10-21 20:49  Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo dziękuję. Grafika na pewno też robi swoje, a i obiekt, który z każdej strony wygląda inaczej ciekawie się prezentuje;).

Waldek K. - rozmiary: wysokość - 14 cm, długość - 15 cm, szerokość 10 cm. Tak mniej więcej - nie licząc podstawki.

Bizon - na razie jest na godnym miejscu. A nawet jeśli trafi kiedyś do piwnicy, to na pewno będzie w dobrym towarzystwie:).

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024