FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-10-21 09:49  [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witajcie,

Drodzy koledzy, zwracam się do Was z pytaniem czy ktoś z Was potrafiłby pomóc mi w zbudowaniu urządzenia, które będzie pomocne w zwijaniu ładnych i prostych rurek/tulejek.

Dużym ułatwieniem byłaby chociaż częściowa "automatyzacja" w takim urządzeniu. Nie wiem kręcę korbką i się zwija i ucina 😉

Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (10-10-21 10:10)

 
10-10-21 12:32  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Coś na wzór maszynki do zwijania papierosów? Może i coś takiego by się udało. Wymienne wkłady w zależności od średnicy zwijanej rurki np co 1mm w zakresie 2-10mm. Maszynka musiałaby być szeroka tak na 20cm żeby bez problemu zwinąć każdą czołgową lufę z tym, że lufy zazwyczaj mają kształt dlugiego stożka. Może to bylaby kwestia odpowiedniego wkładu. To taka burza mózgów ale w mojej koncepcji wyszło by to dość drogo i skomplikowanie co powoli zaczyna rodzić pytanie... Czy warto? No i czy naprawdę chcemy dalej upraszczać swoje hobby? Każdy będzie mogł zwinąć idealną rurkę czy ma talent czy nie, a technika nie jest trudna. Wystarczy poćwiczyć.

Jak pisałem, to tylko moja burza mózgów. Pomysł jest ciekawy. Niczego nie neguję:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
10-10-21 14:15  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
henrykk   

Absolutnie prowokacyjnie – jestem tego świadom - ale może jeszcze taka maszynka, gdzie podaje się nazwę modelu (pierwowzoru) i wychodzi (może nawet odpowiednio pomalowany) model?
Na rurki jest tylko jeden (jaki ja znam) patent; rdzeń z drutu/rurki o odpowiedniej średnicy i owijanie go (bardzo) cienkiem papierem. Kiedyś (jak nie było jeszcze komputera) były arkusze papieru do sporządzania kopii u grubości (wielkości?) 30 g/m². Ale i 80 g/m² (chyba najcieńszy, jaki można teraz dostać) jest ok.

PS
Czy są rureczki, które nie są puste w środku?

--

Post zmieniony (10-10-21 22:41)

 
10-10-21 15:08  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Bibułki do robienia papierosów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-10-21 15:39  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie ma i nie będzie jak sądzę żadnych maszynek do robienia rurek o różnej średnicy i co niezwykle istotne długości !
Najdłuższe bibułki papierosiane mają 11 cm i chciałbym zobaczyć w miarę dobrze zwinięta rurkę o powiedzmy 1 mm średnicy.
Ja do zwijania używam kalki technicznej lub pasek papieru o grubości takiej jak arkusze w modelach.
Po lekkim zwilżeniu tego paska na całej długości obtaczam na prostym drucie.
Z jednej jak i z drugiej strony dociskam papier metalową linijką na całej długości do drutu.
Jak wyschnie obcinam papier wzdłuż drutu przy linijce i na drucie sklejam rurkę na styk. Wymaga to oczywiście wprawy i rurki jakie mamy zamiar zrobić nie mogą być zbyt długie.

 
10-10-21 18:05  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

W czeluściach Forum, oznaczone znacznikiem [Technika], jest wątek o sklejaniu rurek różnymi sposobami z różnych rodzajów papieru.

Ryszardzie z bibułek można sklejać rurki nawet o długości 11 cm i dowolnej średnicy bez większego kłopotu :-)


Poniżej link do zdjęć mojej zlepianki wykonanej wyłącznie z papieru, a wszelkie rurki, linki itp. są wykonane właśnie z bibułek papierosowych.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=89086&t=89086&filtr=0&page=10

W tych egzemplarzach "broni" lufy to też rurki z bibułki ;-)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=110219&t=110219&filtr=0&page=1

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-10-21 20:44  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
lee     

A tak na marginesie i przy okazji, może kolega Rajkub podać link do tej relacji z figurką którą ma w avatarze ?

--

 
10-10-21 21:07  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Proszę bardzo

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=144646&t=22339#reply_144646

i jego przeciwnik

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=54647&t=54647&filtr=0&page=1


;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-10-21 21:22  Odp: [p]Zwijanie rureczek pustych w srodku
lee     

Dzięki serdeczne

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024