FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
07-10-21 13:04  Odp: [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Jak pisałem.... jest zazdrość :0
Świetnie się prezentuje.
Piękna robota.
Co następne?

Pozdrawiam,
Kuba

 
07-10-21 15:43  Odp: [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

GTiStyle - lufe kleiłem i formowałem mniej więcej tak jak pisał Piotrek P. w tym temacie, od wewnątrz posmarowałem całą powierzchnię BCG w miarę równomiernie, po kilku minutach jak klej przestał się świecić formowałem prętem od wewnątrz aż do wyschnięcia kleju. Zamiast patyka lepiej formować prętem, nasączony BCG karton lekko przylepia się do drewna i papier może zacząć się rozwarstwiać przy formowaniu. Nie wiem za bardzo o co chodzi Ci z "pocienianiem", jeśli chodzi czy rozwarstwiałem karton w celu lepszego formowania, to nie, wszystko dało radę uformować na BCG. Spróbuj kilka razy na zwykłym brystolu, w sumie po kilku próbach wydaje się to całkiem łatwe :)

Kuba2025 - ha, do tej Pantery to bym może jej kiedyś Jagd-Siostrę dorobił jeszcze :) a następny będzie Stug 4, w sobotę chyba potnę wycinankę:)

 
07-10-21 17:17  Odp: [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Właśnie pisząc o pocienianiu miałem na myśli rozwarstwianie. No ok to teraz te pręty... średnica tutaj będzie miała ogromne znaczenie prawda? Dzięki za odpowiedź. Już wiem dlaczego zmaściłem u siebie. Użyłem drewnianej wykałajki i pewnie dlatego poprało mi sprawę.

 
08-10-21 15:34  Odp: [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Wiesz co formowałem takim na ok. 2mm grubość i może faktycznie na pierwsze przetarcie/zaoblenie przydało by się coś grubszego, co do wykałaczek to jak nimi próbowałem to kawałki kartonu się przyklejały i odrywały od wewnątrz przez co karton miejscami był cieńszy z innych z kolei grubszy i to psuło formowanie, a mogło być gorzej i mogła by się przedrzeć dziura na wylot.

 
09-10-21 13:38  Odp: [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Również przyłączam się do zasłużonych gratulacji 😃👍

Pozdrawiam i powodzenia przy następnym projekcie 😉

 
09-10-21 20:06  Odp: [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonałeś świetnie ! Wielkie brawa !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024