FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
17-03-21 18:45  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
wrzucam zdjęcia z postępów nad główną strukturą.


--

Post zmieniony (17-03-21 18:51)

 
17-03-21 23:00  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Ślicznie Ci ten okręt wychodzi, aż się przyjemnie na to patrzy :)
Zdjęcia też bardzo ładne. Szkoda tylko, że tak rzadko pokazujesz te postępy z budowy xD

Pozdrawiam

--

 
18-03-21 07:48  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się z przedmócą, idzie świetnie i aż szkoda, że tak rzadko aktualizujesz.
Mam tylko jedną drobną uwagę, jeśli już idziesz tak w detal drzwi, to mi osobiście brakuje zawiasów.
Ja co prawda je sam upraszczam do wałeczka, ale coś warto dorobić, no i samo ułożenie klamek: ], klin nie pozwalał zacisnąć ich do końca.
hehehe, ale to takie marudzenie, sztuka dla sztuki. Nie ma co się przejmować.
pozdr

 
18-03-21 19:40  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cordel, dzięki za miłe słowa - każda zachęta do dalszego klejenia jest naprawdę ważna.
Karaś, dzięki wielkie za zdjęcie! Długo szukałem dobrego zdjęcia drzwi i ułożenia klamek. Tak więc teraz nie pozostaje mi nic innego, jak poprawić się i zacząć robić drzwi z właściwym położeniem klamek - niestety kilka sztuk zrobiłem jeszcze dawnym sposobem, ale trudno :)

 
20-03-21 21:23  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tym razem malutka aktualizacja. Następna mam nadzieję. że będzie większa ;)
Układ klamek na drzwiach poprawiony zgodnie ze schematem. Zabrakło jeszcze zawiasów, ale jeszcze nie mam pomysłu na wykonanie.
Klamki wyszły trochę niesymetrycznie, ale i tak wszystkie drzwi będą schowane. W każdym razie poćwiczyłem sobie i mam nadzieję kolejne wykonać lepiej.

 
22-03-21 07:18  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

jest gitarka, ja chyba wklejałem króciutkie kawałeczki żyłki o,6mm, mimo że kształtem nie do końca odpowiada, to i tak lepsze takie niż wcale.

 
12-05-21 21:49  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
od ostatniej aktualizacji powstały barierki, schody oraz przede wszystkim dwa kolejne poziomy głównej struktury. Trochę się pobawiłem z przewodami, rurkami i kablami, na ścianach nadbudówek. Niestety na zdjęciach archiwalnych nie wszystko jest w 100% widoczne, tak więc poprowadzenie niektórych zakończeń przewodów jest jedynie przybliżone, dotyczy to zwłaszcza prawej strony okrętu, gdzie dokumentacja fotograficzna jest zwyczajnie słabsza.


Post zmieniony (12-05-21 21:52)

 
19-08-21 18:45  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Powolutku rośnie główna struktura. W następnej odsłonie dojdzie więcej przewodów, barierek i detali.

 
19-08-21 20:00  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podglądam i ... sorry ale wtrącę "trzy grosze".
Nie ma czegoś takiego w konstrukcji okrętów i statków jak "struktura".
To po prostu "nadbudówka".
Zapewne owa "struktura: wzięła się z języka angielskiego "superstructure", które znaczy "nadbudówka".
Powodzenia w budowie,
Pozdrawiam

 
03-10-21 20:34  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ryszard, oczywiście masz rację chodzi o nadbudówkę, czyli po ang. superstructure - taki mój neologizm :)
Trochę czasu minęło, ale pobawiłem się w odtworzenie wszelkiego rodzaju przewodów i rur biegnących na kolejnym poziomie nadbudówki. Korzystałem głównie ze zdjęć sprzed przebudowy nadbudówki, gdyż są w wysokiej rozdzielczości i na ich podstawie dokładnie można odtworzyć przebieg każdego przewodu. Niestety późniejsze zdjęcia są niewyraźne, więc jedynie potwierdzają występowanie dużej ilości rur.
Znacznie więcej czasu niż na klejeniu spędziłem na poszukiwaniu odpowiedniego materiału źródłowego i wpatrywaniu się w przebieg poszczególnych przewodów, ale za to miałem wielką frajdę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024