FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-10-21 01:13  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
dryf   

Ale jak to że nie został doceniony , bardzo dobrze że został wydany .

 
05-10-21 11:06  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Oby kolejne francuskie okręty doczekały się opracowań. Piękne kształty, ciekawa historia. Nic tylko wydawać i kleić! ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-10-21 18:44  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A surówkę Suffren można zobaczyć ?

--
Pozdrawiam !

 
07-10-21 08:44  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Autor nie zaznaczył poprzecznego podziału desek pokładu, ale uwaga słuszna i przy następnym wydaniu coś z tym zrobię.
Zdjęć surówki nie ma, bo autor testuje swoje modele tylko w koniecznym zakresie (kadłub, podstawowe nadbudówki) i nie dokleja detali - nie ma więc co pokazywać. Czekam na pierwsze zdjęcia sklejonego SUFFRENa, które trafią do galerii sklepu internetowego MODELIK. Przypominam, że za zdjęcia sklejonego modelu o ile nie mam takich na www rewanżuję się dowolnym modelem gratis (w cenie porównywalnej z ceną sklejonego modelu).

--
JOL

 
07-10-21 13:18  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

JOL, czy jest planowany dodruk Matildy i czy jest jakaś szansa żeby kolorystycznie odpowiadała bardziej temu co pokazują na Państwa stronie próbki arkuszy, a nie odcieniom na faktycznym wydruku? Pokazane na tych próbkach barwy znacznie bliższe są temu co obecnie prezentowane jest jako Caunter Scheme - na pewno jaśniejsze barwy i mniej brązowe, a bardziej zielonkawe.

Post zmieniony (07-10-21 14:03)

 
10-10-21 16:15  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


O Matildę pyta wielu modelarzy, ale ten model przed wznowieniem musiałby być przerysowany komputerowo, przetestowany i oczywiście inaczej pokolorowany. Nie mam na to czasu, ale jeśli ktoś by potrafił to zrobić i byłby chętny to zapraszam do współpracy.

--
JOL

 
10-10-21 21:17  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

JOL Moim zdaniem sama zmiana kolorów bez przerysowania komputerowego byłaby wystarczającym powodem do nabycia nowego mimo, że wydrukowanego zasadniczo gorszą metodą wydania. Ja bym takie wznowienie kupił. Model bez specjalnego wnikania w szczegóły wydaje się sklejalny (patrząc na zamieszczone relacje i ilość sklejonych modeli) i np. dodanie większego zapasu koloru umożliwiłoby także wykonanie większych modyfikacji we własnym zakresie. Co do przerysowania, to samo w sobie moim zdaniem nie zwiększy znacząco walorów modelu i rozwiązaniem jest wg mnie kompleksowa poprawa lub nowy projekt ponieważ pewne błędy/niedokładności jednak wyszły, a i standard obecnie jest już trochę inny... Może jednak warto zastanowić się nad pójściem "po najmniejszej linii oporu", bo w tym wypadku chyba nie jest to zła droga.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 
11-10-21 09:12  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja także jestem nagrzany na Suffrena jak szczerbaty na suchary. Może jest to jakaś szansa na specjalizację Modelika we "francuzach"? Może w końcu ktoś da radę ogarnąć temat LeTerribla?

 
11-10-21 17:49  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
Teledzin   

Popatrz na ich ofertę to znajdziesz tam francuskie: drednota (z PWS i DWS), predrednota, krążownik pancernopokładowy, duży niszczyciel,

--
Sklejam, bo lubię...

 
11-10-21 17:55  Odp: [N] MODELIK 1-4/21 – MODELIK – nowości, wznowienia
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tym pytaniem o dodruk Matildy sam siebie wprowadziłem w błąd, bo Matilda jest przecież cały czas dostępna i jest ona wykreślona komputerowo, a na myśli miałem czołg Valentine - to on był wydany dawno temu w formie wykreślenia ręcznego i od lat jest niedostępny. Przydałoby się nowe, przerysowane komputerowo wydanie...

--
JOL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024