FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-09-21 18:20  MODELARZ.
krzysztof   

Mam pytanie. Czy MODELARZ będzie jeszcze wydawany? Proszę o odpowiedz.

 
26-09-21 18:28  Odp: MODELARZ.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

By musiało przybywać modelarzy. A licząc wszelkich modelarzy zusamen do kupy to i tak ich ubywa. Ogólnie był i jest mały przyrost naturalny. A na dokładkę modelarstwo nie jest hobby pierwszej popularności wśród młodzieży. Tak że sam sobie odpowiedz czy lok może wznowić kompletnie deficytowe czasopismo. Ono już ostatnio miało cenę kilkunastu złotych co tym bardziej zniechęcało do kupna. Choć modelarzy wydających przecież niemało kasy na swoje hobby to te kilkanaście złotych nie powinno wcale wzruszać.

 
26-09-21 18:48  Odp: MODELARZ.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Najlepiej zadzwonić do redakcji. Red. nacz. pan Zbysław Gontarz jest niezwykle miłym człowiekiem, więc jak tylko będzie wiedział, to odpowie.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-09-21 20:41  Odp: MODELARZ.
lee     

Z tego co mi wiadomo to Modelarz zniknął wraz z początkiem covida. Z tego co się dowiedziałem to redakcja Lok-u czeka cierpliwie na zaprzestanie pocovidovej histerycznej biegunki, z tego co ja wiem to największy procentowy udział w cenie pisma to właśnie kolportaż.

Reasumują wielkie dzięki miłościwie nam panują cy szfie gabinecie ministrów bez teki jego eminencjo pinokio w okularkach.

O ile numery Małego Modelarza można upchnąć w każdy czas,
o tyle z miesięcznikiem sytuacja staje się bardziej kłopotliwa : chronologia numerów , zwroty , w miarę opisywanie bieżących wydarzeń etc.

Redakcja Loku z zaistniałą sytuacją w tym wypadku ma niewiele wspólnego

----
___
Sklejam - bo lubię .

Post zmieniony (26-09-21 20:44)

 
27-09-21 09:14  Odp: MODELARZ.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kurde, to modelarz nie jest wydawany?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-09-21 11:32  Odp: MODELARZ.
Wojciech Cięciwa   

A czy nikt nie brał pod uwagę wydawania 'Modelarza' w formie elektronicznej ?
Wtedy odpadają koszta druku i dystrybucji. I chyba łatwiej trochę utrzymywać się 'na czasie' ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-09-21 12:13  Odp: MODELARZ.
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ostatni numer był wydany w pdf i ukryty gdzieś w czeluściach strony LOKu. Niestety nie posiadał wersji elektronicznej wielkoformatowej wkładki z planami.

 
27-09-21 16:40  Odp: MODELARZ.
noker 



 - 4

tutaj informacja źródłowa:
http://lok.org.pl/aktualnosci/modelarz-32020

--

Post zmieniony (27-09-21 16:41)

 
28-09-21 19:43  Odp: MODELARZ.
lee     

Wystarczy że są niezłe jajca jak się drukuje format A4 bez marginesów na drukarce z marginesami - a Wy jeszcze chcecie tak mieć plany w A1/A0 , przecież to awykonalne ? Już widzę sens i precyzję takich planów ?
Może właśnie dlatego i tylko dlatego zespół Modelarza zdecydował się na nie wstawianie planów do .pdf-a - moim zdaniem DOBRZE SIĘ STAŁO, można nawet rzec że BARDZO DOBRZE ŻE PLANÓW W DUŻYM FORMACIE NIEMA W OSTATNIM MODELARZU.

--

 
28-09-21 21:09  Odp: MODELARZ.
Wojciech Cięciwa   

@lee, no co Ty nie mówisz ??
Jakoś dziwnie drukuję w zasadzie we wszystkich formatach A i nie ma problemu.
Co lepsze sterowniki drukarek pozwalają na ustawienie opcji 'bez dopasowania' albo 'rozmiar rzeczywisty' (albo jakoś tak) co niweluje marginesy.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024