FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
05-01-17 14:12  [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witam,
na prośbę Petrov'a zamieszczam małą recenzję wycinanki Trzech Hierarchów.
Wycinanka składa się się z 38 arkuszy A3 + 5 opisu budowy, na których znajdziemy (kolejność wg stron w wycinance):

-kilka zdjęć gotowego modelu

-instrukcje budowy w czterech językach (rosyjski, polski, niemiecki, angielski)

-arkusze z elementami (wygląda na offset) na dwóch grubościach papieru/kartonu, ok 80g/m2 i 160g/m2. Są bardzo dobrze wydrukowane, tzn. uwzględniona jest tekstura drewna na pokładach i na masztach(!), z teksturą drewna na masztach i rejach spotkałem się pierwszy raz
nie widać na zdjęciu ale armaty są złote

bardzo duży zapas koloru, po lewej na rejach widać teksturę drewna

- 7 arkuszy obustronnie drukowanych z rysunkami montażowymi

bardzo dokładny opis wykonania takielunku

-opcjonalnie, do kupienia są lasery,. Jest to 9 arkuszy kartonu o grubości od 0,5 mm do 2 mm

Jeżeli w/w informacje nie zaspokajają Waszej ciekawości, to piszcie. Na wszystko odpowiem.

PZDR

--

Post zmieniony (01-01-21 18:31)

Odpowiedz na tę wiadomość 

05-01-17 14:38  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

To się chyba skleja z 10 lat :D

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

05-01-17 15:00  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Pit Blank 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

- 4

Poprosze zdjecie figurki na dziobie, tzn czesci. (wiem ze ma jakas specjalna nazwe)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

05-01-17 15:09  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Nie widzę siebie sklejającego te ogromną liczbę cienkich paseczków tak, żeby to jakoś wyglądało - robota dla masochistów :-)

Pit Blank - pewnie chodzi Ci o galion?

05-01-17 15:33  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 18

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6

- 4

Cienie na renderach to bardzo kiepski pomysł...

--
pozdrawiam
Piotr

05-01-17 15:43  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Też nie wiem jak się nazywa, ale chyba o to chodzi.( a jak wygląda na modelu to pokazuje pierwsze zdjęcie w pierwszym poście)

...

--

Post zmieniony (05-09-18 04:27)

05-01-17 15:50  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

To się GALION nazywa.....

--
MiSza

05-01-17 15:50  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Zrobiłbym go, ale bez żagli tak jak jest na tych zdjęciach z wycinanki, żaglowiec bez żagli, gdyż obawiam sie, że z ilością linek sobie nie poradzę :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

05-01-17 15:58  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

Dzięki za spełnienie mojej prośby. :) cieszy fakt że jest jakaś alternatywa dla Shipyardu, który to chyba zakończył działalność w kwestii modeli kartonowych. Jednakże BM trochę chyba odbiega póki co jakością opracowań, w przeciwieństwie do cen. Ale atrakcyjność modeli przy wkładzie własnym może być naprawdę piorunujaca. No i w koncu ktoś wpadł na pomysł rozrysowania figury!

--
54323031

06-01-17 12:49  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Raziel_3 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Ogólnie model wygląda ładnie po sklejeniu. To co mnie razi to te listki na łączeniach elementów pudełkowych (można sobie poodcinać i formować po swojemu) i nierówny poziom projektu. Miejscami szczegółowo rozrysowane poszycie, a gdzie indziej proste pudełeczko z narysowanym okienkiem.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że poza bryłą kadłuba sam model jest uproszczony. Czy mam rację? Z drugiej strony objętość wycinanki jest konkretna.

Cena odpycha, to prawda. Wiele razy przymierzałem się do zakupu któregoś z żaglowców tego wydawnictwa, ale wysoka cena i opinie na forum, że jest to podrasowany mały modelarz skutecznie mnie zniechęcają.

Brak wydawnictwa Shipyard na rynku wykorzystują inni producenci, ale jakość póki co jest nieosiągalna.

Jak jest długość kadłuba i całego modelu?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

06-01-17 13:50  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
vwsmok 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10

- 2

Grupa: QWKAK

Wg hasła na rosyjskiej wikipedii długość okrętu po pokładzie bateryjnym - 47,4 m, szerokość - 12,5 m

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

06-01-17 17:02  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Raziel_3 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki vwsmok. Nie mogłem znaleźć na wiki informacji o tym okręcie. Już wiem dlaczego ;)

Czyli pokład 50 cm. Za 170 zł. No konkretna cena.

TLB - czy masz też inne żaglowce tego wydawnictwa? Czy możesz Ty - albo któryś z forumowiczów posiadających inne żaglowce - wrzucić również ich recenzje?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

06-01-17 18:02  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

Posiadam Mordaunt. Patryk opisał go gdzieś tu na forum. Fakt. Trochę podrasowany Mm. ALE. Po pierwsze większość modelarzy żaglowce i tak maluje itd. Po drugie tematy BM ciekawsze niż Mm. Po trzecie akurat cena Mordaunta (ok 110 chyba) jeszcze nie przeraża. Tylko ciekawe jak się toto skleja...

--
54323031

07-01-17 15:08  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Raziel - Mam tylko ten żaglowiec w tego wydawnictwa.

Niestety nie mogę się wypowiedzieć, czy to podrasowany MM i w ogóle jaka jest, szeroko rozumiana, jakość modelu. Na pewno kiedyś z owej recenzji zrobię relację, ale to jeeeeeeeszcze....

Petrov - No to jestem w mniejszości, bo żadnego żaglowca jeszcze nie pomalowałem i nie zanosi się abym w ogóle malował...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

07-01-17 23:15  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

Co nie umniejsza Tobie w najmniejszym stopniu! Powiem więcej, uważam, że sklejony żaglowiec w standardzie budzi mój wielki szacunek. ACZKOLWIEK, w przypadku modeli z BM zastanów się, czy nie warto uplastycznić niektórych elementów (słusznie Raziel_3 zauważył - niektóre elementy super druk, grafika, a niektóre - okienka namalowane na kartonie...)

--
54323031

08-01-17 17:14  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Raziel_3 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

ja też nie maluję żaglowców. Choć przyznaję, że przejechałem biała farbą dno "Papegojana" i efekt jest rewelacyjny!. Ale to jedyna rzecz, która została przeze mnie pomalowana w tym modelu.

Dlatego lubię modele Shipyardu. Nawet bez malowania wyglądają świetnie.

--

09-01-17 10:19  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Popełniłem błąd w Darze Młodzieży i nie wyciąłem okien na dwóch nadbudówkach...żałuję tego. Trudno...ale dojdzie cały takielunek i mam nadzieje, że przykryje popełnione faux pas. Na pewno w kolejnych żaglowcach, okna będą oknami a nie namalowanymi szybami.

--

09-01-17 19:57  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Borek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Może być dobrą bazą do zrobienia fajnego modelu. Poniżej zdjecia poglądowe modelu drewnianego:
http://www.shipmodel.ru/3hiearchs.htm

10-01-17 09:51  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Bonzoms   

Model z galerii, którą wstawił Borek różni się trochę od tego z BM (pierwsze zdjęcie w poście-gotowego modelu). Tak jakby ten z BM miał o jeden pokład mniej.

10-01-17 16:00  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Ten z BM to okręt 66 - działowy z 1766r, a ten z galerii to jednostka 106 - działowa z 1782 r.

--
MiSza

10-01-17 17:01  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Raziel_3 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Na pewno jest dobrą bazą do wykonania pięknego żaglowca. Tylko cena wysoka jak na bazę. :)

--

01-01-21 16:47  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie w Nowym Roku,
życzę wszystkim dużo zdrowia i sklejonych modeli, a jak już o sklejonych modelach to jak się powiedziało "a" czyli zrobiło recenzję, to trzeba powiedzieć "b" i sklejać model, czyli na początek, że tak powiem "podstawowy" szkielet, same wręgi, żadnych wzmocnień

i drewniane pokłady, które są mega delikatne, mam wrażenie, że te kartonowe są mocniejsze

Moje wrażenie póki co jest takie, że te wręgi to nie jest przysłowiowe lego. Trzeba się trochę nagimnastykować, ale pewnie to przez złożoność szkieletu.

PZDR

--

Post zmieniony (01-01-21 16:52)

04-01-21 14:20  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6

- 3

Czyli recenzja zmienia się nam w relację. Super!
Trzymam kciuki za powodzenie projektu.
Oby efekt był nie gorszy niż przy Darze Młodzieży!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo, s/y Spray

04-01-21 20:07  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Dzięki, postaram się nie zepsuć projektu.

--

12-01-21 00:04  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
dzisiaj, jak by to napisać, niedociągnięcia w projektowaniu (?). Żeby nie było, że ja coś sknociłem ;-)

Porównanie części z wycinanki i drewnianego pokładu

i przysłowiowy zonk...

jakoś wybrnąłem... i tak nie będzie widać bo przykryje pokład główny i na nim greting, burty itd... ;-)

i pokład, który wg mnie powinien być ucięty w innym miejscu, o ile w ogóle ponieważ spokojnie się mieści na A3,

wobec czego dołożyłem wzmocnienie

no i jakoś wygląda. bardziej prosto i się chociaż nie zapadnie

to na razie tyle, pomijam niedogodności w podposzyciu bo i tak będzie poszycie.

PZDR

--

12-01-21 12:26  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

Życzę powodzenia, będzie świetny model zapewne. Niemniej na tym etapie takie baboki... Trochę BM w kwestii żagli jednak nie ogarnia...

--
54323031

13-01-21 01:57  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
poniżej przedstawiam o jakie niedogodności chodzi w podposzyciu, o których wspominałem we wcześniejszym wejściu, mianowicie autor opracowania nader dosłownie wziął słowa, aby "podposzycie sklejać na styk". Chodzi o to, że te części są do przyklejenia "w powietrzu".

obawiam się jak poszycie zbudowane z paseczków będzie się trzymało, aczkolwiek projektant modelu zademonstrował sklejony cały kadłub. Zobaczymy...

A tym czasem szukając w necie części do takielunku (w końcu kiedyś nadejdzie :-D ) uznałem, że bloczków nie będę kupować bo po prostu za dużo bym wydał kasy. "Lasery", które można kupić do tego modelu, na swoich arkuszach mają wycięte bloczki, wobec czego je wykorzystam. Dzisiaj bawiąc się aerografem przy malowaniu samolotu plastikowego, zapałem do ręki dawno kupione, wycięte laserem bloczki od Shipyard'u i żeby nie czyścić aerografu dwa razy, testowo psiknąłem w/w bloczki. Do tego celu użyłem farby Mr. Hobby Sandy Brown (H66) , następnie na gąbkę nałożyłem trochę nierozcieńczonej farby olejnej od Van Gogh'a kolor Burnt umbra, wytarłem nadmiar farby i prawie suchą gąbką przejechałem bloczki, aby nadać teksturę drewna.

PZDR

--

13-01-21 10:14  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy   

Ładne bloczki Ci wyszły, tekstura drewna jak najbardziej :)

--
Siwy

13-01-21 23:55  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
kudłaty 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 23

- 2

Fajny pomysł z malowaniem.
Bardzo ciekawy efekt osiągnąłeś.

Czym kleisz poszczególne warstwy bloczków?

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: PZL I-22 Iryda, Sklej-Model, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

14-01-21 10:56  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Cieszę się, że się podobają.
Bloczki wzmacniam CA, żeby się nie rozwarstwiły, tzn. na krawędzie kartonu/bloczków delikatnie nakładam klej, on świetnie się wchłania w karton i uzyskuję twardy element, następnie sklejam czerwonym magic, czyli tym czym 90% części na modelach.

--

24-01-21 19:18  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
Bumażnoje chyba chciało zaoszczędzić na "farbie" i uznało, że lawety armat, które są zabudowane burtami i pokładami mogą zostać białe, w kolorze papieru lub laserów... wobec czego uznałem, że trzeba coś z tym zrobić i tak jak w przypadku bloczków, lawety pomalowałem.
Czyli na lasery położyłem, tym razem nie używałem aerografu, pędzlem Hataka RLM79b,

następnie olejna Van Gogh

i przykleiłem na swoje miejsca

PZDR

--

15-03-21 12:17  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
coś tam się dłubie, ale napiszę, że jest masakra. Nie chce mi się opisywać co i "nie jak", więc zostańmy przy zdjęciach.

i oklejony szkielet podposzyciem. Jeszcze bez retuszu.

PZDR

--

25-04-21 23:18  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
zmagań ciąg dalszy. Udało mi się skończyć burty, choć łatwo nie było ze względu na ilość pasków, aż się boje co będzie z dnem...

na początek przesunięcia w częściach, będzie trzeba to poprawić, po drugiej stronie jest to samo...

i to co tutaj będzie "nie tak", już się boję...

i pozostałe zdjęcia

PZDR

--

26-04-21 11:14  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że choć BM żaglowe tematy ma rewelacyjne, to jednak jakość jest marna... Nie chodzi mi tu o Twoją robotę, ale o opracowanie rzecz jasna.

Shipyard się wykruszył, o MM nie wspomnę... Tomku, ratuj honor nowych opracowań żaglowych, w Tobie cała nadzieja! :P

--
54323031

26-04-21 16:28  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 14
Galerie - 2

To chyba trochę ostrym skalpelem będziesz musiał tam podziobać. Ciekawe, skąd te niedokładności? Czy model nie był projektowany w jakimś programie 3D? Czy tylko na płasko? Być może te górne krawędzie w głębi mają ułatwić wklejenie klap ambrazur?
Wkleiłbym poziomo na górnej krawędzi burt paski dystansujące o odpowiedniej grubości, są tam pionowe, ale zamykając "od góry" poprawisz sztywność i może będzie mniej pofalowanych fragmentów.

@Petrov@ Bycie nadzieją wszystkich kartonowych szkutników to za duża presja:-)

--
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl

Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, HMS Speedy, Leudo vinacciere,
HMS Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel,
Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop, Wodnik / Meerman 1627

W stoczni: De Zeven Provincien,

26-04-21 17:41  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Wydaje mi się, że chyba było opracowywane na płasko i nie została uwzględniona krzywizna dziobu

--

30-04-21 20:39  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy   

Ja poczekam na efekt końcowy, bo na razie to wychodzi średnio.

--
Siwy

26-07-21 13:37  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witam odwiedzających,
coś tam się ruszyło, czyli kadłub skończony. Bałem się tych pasków, ale spasowanie jest bardzo dobre. Są niedociągnięcia, ale to wynika tylko z moich umiejętności.

PZDR

--

Post zmieniony (26-07-21 13:44)

26-07-21 14:55  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Super :-) bardzo mi się podoba !!

26-07-21 22:34  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
kudłaty 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 23

- 2

No... kadłub żaglowca skończony = koniec wakacji, czyli: czas na konkretną robotę - patyki, sznurki, szmatki... :))

Psioczył, psioczył, a wyszło całkiem zajefajnie.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: PZL I-22 Iryda, Sklej-Model, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

03-09-21 22:28  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witam odwiedzających,
coś na żaglowcu się dzieje, myślałem, że przez sierpień zrobię dziób i rufę a okazało się, że model jest tak absorbujący czas, że to, co powinno robić się pół godziny klei się 3... no nic, do sedna:

na początek poszły wzmocnienia pod podłogę na dziobie (sorry, nie znam się na terminologii żaglowej więc piszę tak, jak mi się to stosowne wydaje):

każda część jest osobno numerowana, czyli lasery osobno i "okleiny" osobno. Nie wiem czy wada czy zaleta, wg mnie chyba bardziej czytelne:

i pierwszy problem, czyli źle docięte lasery:

następnie też lasery nie były potrzebne, poniżej przedstawiam dźwig kotwic, ale jakoś wybrnąłem, po prostu użyłem zwykłego bliku technicznego:

-->

Kolejny element wymagał wygięcia w trzech płaszczyznach. Ten po lewej już wygięty i po prawej płaski. Problem polega na tym, że jest to 3mm karton, więc łatwo ulega łamaniu.

Prawa burta z dopasowanym elementem i lewa z "płaskim"

I efekt końcowy:

PZDR

--

05-09-21 09:19  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy   

Podoba mi się grafika w tym modelu, no i Twoja robota też mi się podoba.

--
Siwy

05-09-21 09:56  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

https://images86.fotosik.pl/917/4227341d4d395b78.jpg

Wg mnie to te ciemne prostokąciki trzeba by było wyciąć.

--

Post zmieniony (05-09-21 09:57)

05-09-21 18:44  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy   

To są kwadraciki :), ale fakt, że powinny być dziury. Jest to pewnie pewne uproszczenie autora projektu.

--
Siwy

06-09-21 00:09  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Istotnie, trzeba by je wyciąć, ale nie brałem się za to, bo bym to koncertowo spartolił.

--

14-09-21 20:58  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Mariaszek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4

Powiem Ci, że naprawdę jestem pod wrażeniem Twojej pracy, bo naprawdę świetnie sobie radzisz z tym opracowaniem. Tym bardziej, że rozwiązania w tym projekcie coraz bardziej mnie zadziwiają. Nie wiem np. czy ten okręt tak miał, ale wydawało mi się, że planki poszycia (chodzi mi o podwodną część) powinny biec od dziobu do rufy, a nie zaczynać się i kończyć na linii wodnej.

Tym większy szacunek dla Ciebie. Robisz kawał dobrej roboty. Kibicuję Ci naprawdę mocno i czekam na kolejne aktualizacje.

Post zmieniony (14-09-21 22:08)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek