FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-04-21 18:00  [G] Answer F-16 C Block 32
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cześć
Skromna galeria modelu F-16 którego właśnie ukończyłem . Model znany i lubiany :-)
Żeby się zbytnio nie rozpisywać , napiszę co mi się w tym modelu podobało , średnio podobało i nie podobało .
A więc podobało się :
- Bardzo dobre spasowanie części
- Ciekawy kamuflaż
- Ładne odwzorowanie samolotu
- Detalizacja na rozsądnym poziomie
- Zapas koloru
Co się średnio podobało :
- Kolor kamuflażu . Zamiast czarnego jest grafitowy , ciemnosiwy .... na pewno nie jest czarny .
- Twardy papier . Ma swoje zalety i wady . Przy ciasnym zwijaniu potrafi się załamywać , rozwarstwiać . Przy oklejaniu kadłuba samolotu sprawdza się bardzo dobrze ponieważ trzyma kształt i ładnie można uformować przedłużenie krawędzi natarcia skrzydła .
- Brak zewnętrznej belki podskrzydłowej , za to są zdublowanie środkowe belki ( podejrzewam że ich też autor nie przewidywał , całe szczęście zapomniał skasować )
- Gruba kreska ( w porównaniu do modelu F-16 D z GPMu którego buduję )
- Brak wręgi - szablonu , która ułatwiła by formowanie wlotu powietrza , trzeba formować na czuja .
- Grafika dyszy wylotowej ( Przydała by się interwencja Marcina Dworzeckiego )
Co się nie podobało :
- Noski podwieszanych zbiorników paliwa zaprojektowane z długich , cieńkich listków . Odciąłem listki , zaprojektowałem swoje części i wyciąłem je z zapasu koloru , wygląda to dużo bardziej estetycznie i realistycznie
- Zastosowanie koloru zielonego jako oznaczenie miejsca przyklejania części . Irytuje szczególnie w lukach podwozia

Co można udoskonalić :
-Przenieść łączenia wewnętrznych części wlotu powietrza na górę cz 3, cz 4
- Golenie podwozia i rakiety wydrukować na cieńkim papierze
- Łączenie cz 249 przenieść na dół
- Cz 182 , 155 można zrobić opcjonalną drugą bez nacięć , same placki do samodzielnego wytłoczenia ( małe kopułki na nosie po bokach które wyciąłem z zapasu koloru i wytłoczyłem )

Od siebie dodałem opony z bieżnikiem . Gdy szukałem jak wyglądają i ich wymiarów zorientowałem się że charakterystyczny zastrzał w podwoziu ma zły kształt , więc narysowałem i wydrukowałem nowy , ten po prawej .
Może teraz wydawnictwo Answer wyda F-16 CAS z podwieszonym działkiem i ładnym zielonym kamo w ramach dążenia do doskonałości , albo F-16 z wojny w Zatoce Perskiej z jakimś ładnym nose art https://www.f-16.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=533&start=45 ?

Pozdrawiam



 
02-04-21 18:29  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 




--

 
02-04-21 20:26  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Piekny co tu mówić :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
02-04-21 20:33  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model prezentuje się świetnie , a mnie zaciekawiło uzbrojenie . Na lewym skrzydle widzę Sidewindera , a na prawym ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
02-04-21 20:35  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-04-21 21:15  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Ale marudzisz, z tym modelem, bardzo ładnie sklejony , piątka. Pozdrawiam

 
03-04-21 12:03  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Pablos na prawym skrzydle jest zasobnik AN/ASQ T50 "Air Combat Training Systems" , ma za zadanie symulować w czasie rzeczywistym użycie uzbrojenia w czasie walki . Pod kadłubem jest podwieszony ALQ-188 mający za zadanie symulować środki walki elektronicznej używane przez przeciwnika . Stopień intensywności zakłóceń można dobierać do umiejętności pilota . Tyle udało mi się wyczytać

 
13-09-21 11:51  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Roli proszę o kontakt w sprawie modelu , rozmawialiśmy w Jaworznie na festiwalu 😉

 
13-09-21 11:58  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo ładny model, gratuluję. Widziałem na w Jaworznie, na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.
Bardzo fajnie że wypunktowałeś problemy, na pewno przyda się to w innym sklejającym w przyszłości.

Czy jest jakaś szansa żebyś udostępnił części które sam zaprojektowałeś?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
14-09-21 09:51  Odp: [G] Answer F-16 C Block 32
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cześć
Miło mi że się podobał . Wysłałem mail z częściami i starałem się opisać co i jak . Jak coś to pisz .

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024