FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-09-21 08:17  [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam

Chciałbym przedstawić moje wypociny czyli mój pierwszy model kartonowy. Jest on bez kabiny i bez retuszu.















--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 
14-09-21 09:26  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

też mam wersję z namalowanymi karabinami na kadłubie, była errata do tego modelu

 
14-09-21 12:45  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Model fajny, ale dlaczego śmigło ustawione jest w chorągiewkę? Nie bardzo to ma sens.

 
14-09-21 14:42  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jeśli to pierwszy model to jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Na największą pochwałę zasługują (moim zdaniem) łączenia segmentów kadłuba. Model też wybrałeś właściwy, a dokładniej projektanta. Warto pomyśleć o Mitsubishi Zero tego autora, chyba najczęściej polecany pełnowartościowy model dla początkujących w kartonie. Działaj dalej, bo predyspozycje są, trzeba po prostu swoje przy modelach przesiedzieć żeby były lepsze efekty ;).

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
14-09-21 16:17  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak na pierwszy model to wg mnie skleiłeś go bardzo ładnie. Gratuluję i powodzenia przy kolejnych modelach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-09-21 16:57  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

To ja jeszcze dodam, że zdjęcia wyszły jakby trochę nieostre: naturalnie nie wiem jak były robione, ale podejrzewam, że jakby lepiej doświetlić model to by aparat zrobił ostrzejsze.

 
14-09-21 17:45  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zdjęcia były robione smartfonem Nokia 6.1. Ma on raczej słaby aparat(co można wymagać za 500 pare zł?). Chce kupić jakiś pożądny aparat jakiegoś Canona albo Nikona bo to podobno dobre firmy, tylko koszt czegoś pożądnego to minimum tysiąc zł.

Co do modelu to dziękuje za słowa otuchy. Jest to mój pierwszy model kartonowy ale przedtem kleiłem też plastik. Oczywiście zdaje sobie sprawe że karton i plastik to dwie różne bajki. Ale pewne że się tak wyraże "naleciałości" typu czystość pracy czy staranie się o to aby była symetria, we mnie po prostu pozostała.

--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 
14-09-21 19:24  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Pierwszy model i wyszło fajnie , tak trzymaj . Dobrze dobrałeś poziom trudności i co najważniejsze ukończyłeś model .

 
15-09-21 22:40  Odp: [G] Me-109 G-2 Trop w skali 1:33 od Małego Modelarza
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i cenne rady. A narazie musze troche odpocząć od butaprenu. Taki mały detox ;) A potem zobaczymy albo ORP Piorun albo tak jak ktoś tu chyba radził Mitsubishi Zero.

--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024