FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-09-21 20:13  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Farby od gunze czyli mr.color i aqueos color(akrylowe) są bardzo fajne. Sam ich używam. Mnie najbardziej podoba się głęboki mat. Ale każdy maluje tak jak jemu się podoba.

--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 
11-09-21 20:56  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja psikam najczęściej lakierami Microscale.

--
54323031

 
12-09-21 09:41  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ryszardzie.
Do malowania modelu w całości nie potrzeba zbyt wyrafinowanego sprzętu. Kupisz aerograf w rozsądnej cenie. Z pewnością obsługa sklepu modelarskiego coś sensownego doradzi. Co prawda trzeba też nabyć kompresorek, ale nie jest to tak olbrzymi wydatek.
Od kiedy zacząłem używać aerografu dziwię się, dlaczego tak długo z tym zwlekałem. ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-09-21 09:47  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie każdego stać na wydatek taki, ludzie mogą mieć mało pieniędzy, mogą mieć rodziny, dzieci itd.
Ale z drugiej strony aż tak duży wydatek to nie jest. Do lakierowania i prostego malowania wystarczy pseudoiwata za 50 zł(aerograf) natomiast kompresor można kupić już za jakieś 250-300 zł.
Ale jak już się ma coś takiego to naprawde fajna frajda to jest.

--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 
12-09-21 11:07  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Marcin - mógłbym sobie sprawić jakiś aerograf super-hiper ale... nie jest niepotrzebny !
Nie lakieruję modeli a tylko maluję ręcznie, pędzlami farbkami akrylowymi. Nie używam tej całej współczesnej chemii modelarskiej, przeróżnych "wynalazków" co nie znaczy, że jak toś ma pieniądze to może się w to bawić ;-)
Natomiast do lakierowania - jak najbardziej !

 
12-09-21 11:23  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ryszardzie.
Szanuję wybory każdego z nas. Do niczego nie namawiam, wymieniam tylko moje subiektywne opinie. Mnie się podoba ;-)
Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-09-21 00:47  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

@Ryszard "OK, tylko trzeba mieć aerograf !"

Można kupić lakier do zabezpieczania papieru w sprayu. W jakimś sklepie dla artystów na przykład. Wtedy wyjdzie w rozsądnej cenie za ml.

@tomciopaluch "Nie każdego stać na wydatek taki, ludzie mogą mieć mało pieniędzy (...)" tak to prawda, tylko, że tym argumentem można ubić absolutnie wszystko. Nie chciałbym by rezygnowano z polecania odpowiednich narzędzi, bo ktoś może nie być w stanie ich nabyć - a tak będzie zawsze. Tym bardziej jeśli mówimy nie o zakupie wycinarki laserowej do samodzielnego wycinania wręg, a o aerografie który jednak jest znacznie tańszy. A może wystarczy kupić puszeczkę z lakierem, butelkę dobrego piwa i poszukać kogoś na forum w tym samym mieście (EDIT: kogoś z aerografem)?

Post zmieniony (14-09-21 10:02)

 
14-09-21 08:58  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Potworze - tak jest, że też nie pomyślałem o lakierze w spray'u :-)

 
16-09-21 13:58  Odp: [Technika] Jakim lakierem bezbarwnym zabezpieczyć model papierowy?
Sławko   

Kolega Rowin ciekawie opisał technikę zabezpieczania modeli jaką on sam stosuje, warto przeczytać.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=344094&t=344094&filtr=0&page=7

Post zmieniony (16-09-21 13:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024