FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-04-21 20:51  [R/G] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już pisałem w galerii Befehlswagena na warsztacie jest już następny pokrak. Tym razem jest to kundel nad kundle – francuski R35 z wieżą T26 w niemieckim użytkowaniu, czyli Pzkpfw 35R 731(F) z Answer . Czy może być coś bardziej skundlonego?
Nie będzie typowej relacji z budowy tego modelu, tylko co jakiś czas wrzutki paru zdjęć.
Co mogę powiedzieć o opracowaniu na tym etapie? Krągłości, krągłości i jeszcze raz krągłości. Osobiście nie za mocno umiem w krągłości, więc wychodzi średnio, ale jest szacun za takie opracowanie. Mam kilka uwag dla potencjalnych sklejających ten model. Górną płytę Należy opuścić o 1 mm niżej, po zrobieniu wcięć we wręgach bocznych – w jednych (nie pamiętam wewnętrznych, czy zewnętrznych) jest zaznaczone wcięcie, a w drugich nie ma. Po tym manewrze wszystko pasuje ładnie. Kolejną zmianą jaką należy wprowadzić jest skrócenie o 1 mm szkieletu tyłka pojazdu. Bez tego tył wystaje poza swoje miejsce.
Na etapie wykonania wieży należy przenieść peryskop na druga stronę, jest błędnie wskazane jego położenie...chyba, że niemcy biorąc w użytkowanie tą maszynę przenieśli go. Ze swojej strony dodałem obłą kopułę nad środkowym elementem oraz mechanizm mocowania lewej klapy W porównaniu do ostatnio klejonych Pzkpfw I w różnych wersjach to na tej wieży ilość elementów jest kosmiczna. Nowością i ciekawostka dla mnie jest dla mnie również rozdzielenie konstrukcji kadłuba na górę i dół...i muszę stwierdzić, że podoba mi się to.





--

Post zmieniony (10-09-21 17:46)

 
08-04-21 21:47  Odp: [R] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Działaj Brachu ;) Chętnie zobaczę ile się z tego opracowania da wycisnąć... Co zaś samego skundlenia.. cóż, bywały gorsze przypadki więc nie ma co "Demonizować" biednej 35-tki ;)

--
GG 6801515

 
09-04-21 09:32  Odp: [R] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Demon ale ciachasz te karaluchy aż iskry idą. Fajnie ten model wygląda chociaż ta mnogość obłości i listków do łączenia nie ułatwiają roboty. Czyżby to był początek serii na podwoziu R35 ? Jest w końcu oryginalny czołg oraz ma być panzerjager z tą samą czeską armatą co w panzerjagerze na podwoziu panzer 1 😉

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-05-21 21:19  Odp: [R] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czyli mówisz, że nie jest jeszcze najgorzej z tym patchworkowym czołgiem? ;) Nie, tym razem nie będzie serii pojazdów na podwoziu R35, to jest pojedynczy przypadek.
Oj nie idzie mi to klejenie ostatnio, nie idzie. Nawał zajęć powoduje, że nie mam kiedy kleić, a jak mam…to i tak nie mam siły na to. Coś jednak przybywa. Kolejnym etapem było wyposażanie kadłuba, ale pomimo, że białych plam (powyżej zawieszenia) nie widać, to jeszcze nie jest wszystko. Jakież tu wszystko było inne niż w przypadków typowo niemieckich panzerów I. Troszkę przerobiłem niektóre elementy, takie jak podnośnik czy podstawa podnośnika. Części pasowały bez zastrzeżeń.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-05-21 12:16  Odp: [R] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajnie wygląda, jak czołg ze spuchniętą wieżą:-)
Pasuje to jak kwiatek do kożucha ale ma swój niezaprzeczalny urok.
Widzę trochę innych odcieni koloru bazowego na poszczególnych elementach czy to wina światła?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-21 16:58  Odp: [R] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po pół roku klejenia, zmianie pracy, przeprowadzce, udało mi się skończyć model kundelka. Okres budowy wydłużył się nieco ze względu na intensywność czasu w jakim się ona odbywała. Cieszę się jednak, że udało się go w ogóle skończyć i nie zgubiłem ani jego, ani części. Jednak spowodowało to również to, że w przypadku tej relacji zdjęć jest jeszcze mniej niż zazwyczaj.
Co do samego modelu, to po klejonej ciągiem rodzinie Panzer I, ciężko mi się było przestawić na całkiem inne rozwiązania technologiczne jakie w tym pojeździe były zastosowane – te wszystkie obłości, całkiem inne zawieszenie. Model bardzo ciekawy ze względu na swoją konstrukcję, a przy tym fajnie opracowany. W zasadzie przeróbek jakie wprowadziłem było niewiele, zmieniłem nieci podnośnik i płytę pod niego, dorobiłem kilka nitów. Natomiast w zakresie brudzenia model jest zwaloryzowany „fabrycznie”, z mojej strony jedynie nieco podkreśliłem przy pomocy suchych pasteli pewne przejścia między elementami.
Wydaje mi się, że istotna dla potencjalnych sklejających będzie uwaga dotycząca gąsienic ciętych laserem. Zaopatrzyłem się w produkt Answera. Taśmy gąsienic wyglądały w arkuszu na bardzo ładne, ale i delikatne przez konstrukcję. Pierwsze próby wyjęcia ich powodowały rozpadanie się taśm na pojedyncze ogniwa. Cos z tym jednak trzeba było zrobić. Baaardzo delikatnie wyciąłem je, jednak nie unikając kilku rozpadnięć, następnie od wewnętrznej strony smarowałem je BCG, proces powtarzałem 3 krotnie. Po nim okazało się, że ogniwa się nie rozpadają, trzymają się w całości, a taśma jest przy tym bardzo elastyczna. Co więcej, są to najlepiej spasowane gąsienice laserowo cięte jakie kleiłem, idealnie pasują na zęby kół napędowych, długość jednej z taśm była idealna, a drugą musiałem skrócić jedynie o jedno ogniwo. Jest to również ostrzeżenie - nie ma zapasu, więc trzeba do tego tematu podchodzić ostrożnie.
Koniec tego przynudzania, zapraszam do galerii…a za krótka chwile do kolejnej relacji ;)





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-09-21 20:08  Odp: [R/G] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo fajnie Ci wyszedł. Te listki jarzma działa i obłości kadłuba nie ułatwiały roboty a mimo to, wygląda świetnie. Dobrze, że zaczynasz kolejny pojazd.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-09-21 09:56  Odp: [R/G] Kundel nad wszystkimi kundlami - Pzkpfw 35R 731(F) Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie wyszedł, na mnie największe wrażenie robią obłości i układ jezdny, faktycznie gąski dobrze leżą. Gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024