FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-08-21 20:45  [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam serdecznie w galerii trzeciego już MiGa-21 w mojej kolekcji. Na początek tradycyjnie okładka:



Nie znalazłem wiele informacji o tym konkretnym samolocie. Pierwszy raz został zaprezentowany na pokazach lotniczych w węgierskiej bazie lotniczej Taszar, w 1992 roku. Nazwa "Capeti" pochodzi od "Capa" - rekin i "Peti" - Piotr, czyli Rekin Piotr. Rekin Piotr to postać z popularnej wtedy kreskówki.

Model zajął mi aż cztery miesiące gdyż jak zwykle latem jest mniej czasu na klejenie. Składało się go bardzo przyjemnie. Napotkałem klika drobnych problemów:
- w modelu zabrakło 4 elementów do uwypukleń przy lukach głównego podwozia, errata dostepna u wydawcy.
- element do zwinięcia w rurkę pitota jest zielony.
- brak waloryzacji na kilku żółtych elementach, chyba najbardziej widoczne są wypukłe elementy symulujące przetłoczenia na koła głównego podwozia.
- niestety w modelu jest tylko jeden podwieszany zbiornik paliwa. Na okładce i zdjęciach samolot przeważnie przenosi trzy. Wielka szkoda bo dodają dużo uroku.

Na modelu tym eksperymentowałem z łączeniem segmentów kadłuba bez retuszu i chyba się udało. "Chyba" gdyż akurat ten kolor wybacza błędy, prawdziwy test będzie na wersji wietnamskiej :) Na poniższych zdjęciach próbowałem uchwycić efekty tego eksperymentu.



Galeria niestety robiona ziemniakiem do tego warunki atmosferyczne nie były sprzyjające więc zdjęcia robione przy sztucznym świetle.



Zdjęcie rodzinne :)



Na koniec podziękowania dla kolegi Cidera za sugestię bezretuszowego łączenia i kolegów z SnE za motywację.

Do zobaczenia w kolejnej relacji/galerii!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
30-08-21 20:54  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Hmmm.. zupelnie nie wiem dlaczego, ale jak zobaczylem tytul stwierdzilem ze ten Mig moze byc Twoj ;P Potem mysle.. nie .. niemozliwe, znowu MIG ;P Ladny!

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
30-08-21 22:59  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Kolekcja pięknie wykonanych Mig-ów bardzo mi się podoba , ale to wietnamskie malowanie będzie moim zdaniem najbardziej
atrakcyjne . Liczę również na wydanie Mig-a w malowaniu NRD .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
31-08-21 07:10  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

I znowu piękny model!
Gratulacje!
Choć ja wolę płodozmian , jeden temat sklejany raz za razem to nie dla mnie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-08-21 14:19  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ołówków jak w piórniku mojej Córki :-) Pocmokamy nad nimi za niecałe trzy tygodnie ;-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-08-21 16:27  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany model. Nic tylko podziwiać i gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-08-21 23:16  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Musze to na żywo zobaczyć .
Zacny model , pora zatem na następny :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
31-08-21 23:47  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Piękna kolekcja rośnie. Zawsze marzyła mi się taka tyle że "29", ale niestety nic nie wskazuje na to abym to marzenie mógł kiedyś zrealizować :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-09-21 17:11  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Wreszcie można dobrze zobaczyć, co tam dziergałeś wieczorami. Zobaczyłem i się zachwyciłem. Świetny przykład modelarskiego kunsztu.
Ten Mig, chyba ze względu na malowanie, najbardziej mi się podoba z dotychczasowych.
Piękny model.

 
05-09-21 10:59  Odp: [G] MSModel MiG-21 bis Capeti, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za miłe słowa, mam nadzieję że za niedługo pogawędzimy ołówkach gdzieś w osobie!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024