FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-09-21 21:02  [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

relacje z budowy można zobaczyć tutaj TUTAJ

Projektowanie we własnym zakresie wymaga budowy prototypów w dużej ilości to tylko cześć z nich : ) .




Wszystkie samoloty LVG C II w lotnictwie polskim pochodziły ze zdobyczy na zaborcach. W większości były to samoloty licencyjne produkcji AGO i relatywnie nowe jak na konstrukcję z początku wielkiej wojny, bo wyprodukowane w 1918r. Samoloty nie był wykorzystywane bojowo.

W Wyższej Szkole Pilotów na Ławicy wykorzystywane były do wykonywania lotów zapoznawczych przed szkoleniem na Berguetach 14. LVG C II nie były lubiane przez pilotów, ze względu na problemy jakie stwarzały w locie.
Model przedstawia egzemplarz o nr 5230/18, który służył w WSP na Ławicy od 5 lutego do 14 kwietnia 1920r. Po wypadku nie powrócił już do służby.


























--
-

 
02-09-21 22:10  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jak dla mnie - niesamowite!
Pięknie wykonany model, najwyższy kunszt modelarski.
Ogromne gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-09-21 22:11  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Super że kolejny szmaciak z początków naszych skrzydeł. Ja mam dwa zapytania czy jest szansa na przeskalowania do 1:33 i wydanie go albo zakup u Ciebie.
Pytanie numer dwa. to jeszcze proszę o Hansa Brandenburg B.I bądź C.I a najlepiej oba.
Zapraszam oczywiście do 11-12 września na Festiwal Modelarski Jaworzno 2021

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
02-09-21 23:05  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kolego - czapkę z głowy ściągam

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-09-21 07:06  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-09-21 08:18  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
tyg   

Lekutko mnie zatkało. Trzy razy sprawdzałem jaka to skala. W 1/33 byłby to świetnie zdetalizowany i wykonany model... Nie wiem jak dałeś radę zrobić takie maleństwo z tyloma szczegółami. Szacun:)

--
Pozdrawiam
tyg

 
03-09-21 10:35  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie się prezentuje !

 
05-09-21 17:05  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Dziękuje za miłe słowa, nie spodziewałem się takiego pozytywnego odbioru. Model jak najbardziej mogę udostępnić za darmo każdemu chętnemu. Niestety nie jest on opracowany i rozrysowany w sposób standardowy jak w wydawnictwie. Np górna pokrywa silnika jest tłoczona z folii, wiele elementów osprzętu zostało dorobionych bez rozrysowania, skrzydła nie posiadają szkieletu (w tej skali to zbyteczne) . Nie wiem jak będzie z pasowaniem w 1/33. Ale jeśli ktoś chce się zmierzyć , to chętnie podzielę się tym modelem..

Model w skali 1/48 mieści się na dwóch kartkach A4.



--
-

 
05-09-21 18:17  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W pełni się z Tobą zgadzam.
tyg "W 1/33 byłby to świetnie zdetalizowany"
Niestety nie, nie byłby zdetalizowany a wręcz w tej skali uproszczony i wszelkie detale konstrukcyjne należałoby zaprojektować samemu i je dorobić.
Co innego gdy przeskalowanie jest odwrotne z 1: 33 do 1:48 (1 : 50)
Łatwiej jest usunąć pewne szczegóły, lub wykonać je w wersji uproszczonej (lub niezgodnej ze skalą) niż je dorobić. Dotyczy to również samej konstrukcji wewnętrznej kadłuba i elementów poszycia.

 
05-09-21 22:37  Odp: [G] LVG C II skala 1/48 projekt własny
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Model prezentuje się bardzo elegancko.
Jak zrobiłeś koła szprychowe?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024