FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-09-21 20:11  [R/G]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Witam żeglarzy i oglądaczy.

Kupiłem i buduję, sam robię wszystkie elementy nie korzystając z laserów, więc nie jest tak piękny jak w wykonaniu Autora, ale i tak liczę że będzie następną ozdobą mojej półki.



Ponieważ kupiłem również książkę Huflejta więc troszkę przerabiam model na swoją modłę.
Przyjąłem też nową, moim zdaniem właściwą nazwę modelu tego galeonu odrzucając nazwę "wodnik" jako nie istniejącą w historii.
Zresztą dzisiaj już wiemy że model tego niby wodnika został zerżnięty z 'Roter Lowe"

Oto rufa mojego Meermana



zrobiłem taki galion wg ilustracji z książki



tak wygląda Meerman w książce Huflejta



Kadłub wypełniony styrodurem oszlifowałem i okleiłem pod poszyciem



Jufersy wcinałem z twardego PCV gr 2mm po owinięciu drucikiem gr 0,3mm smarowałem klejem magik i malowałem



montaż want do jufersów wspomagane nawlekaczem do igieł, wyblinki są przyklejane do want klejem magik



tak wygląda mój Meerman dzisiaj, tak jak autor otwarte furty zostawiam tylko na lewej burcie, na prawej będą zamknięte



Powoli instaluję resztę want

PS. Kadłub i dno malowałem pędzelkiem, zdaję sobie sprawę z tego że nie wygląda to najlepiej, ale już " po herbacie"
--

Post zmieniony (26-09-21 14:30)

 
02-09-21 10:16  Odp: [R]Meerman 1::100 Seahorse
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy Ty malowałeś burty? Jeśli tak, to nie wygląda to najlepiej - sorki :(

--
Siwy

 
09-09-21 15:56  Odp: [R]Meerman 1::100 Seahorse
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dzisiaj ukończyłem montaż olinowania stałego mojego Meermana taki oto efekt:



Chcę się wytłumaczyć z malowania kadłuba, otóż po oklejeniu nie spodobały mi się szpary na łączeniu poszczególnych pasków, dlatego szpary zalałem wikolem zamiast szpachli i pomalowałem całego, burty i dno.Nie widać tylko słoi drewna, ale nie uważam tego za ważne.

Teraz muszę się wziąć za reje i żagle, powoli do przodu :)

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
09-09-21 22:30  Odp: [R]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A co tam w burtach nie wyszło? Jak znam opracowania Tomka to pasuje tam wszystko idealnie... Bo troszkę to pomalowane skasztaniło efekt szczerze mówiąc. Jeżeli już, to może następnym razem zamaluj tylko ewentualne szpary albo użyj farby transparentnej?

--
54323031

 
10-09-21 13:10  Odp: [R]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Zgadzam się z Tobą co do jakości i dokładności opracowania, moim błędem było naklejanie poszycia na białe pod poszycie, należało najpierw pomalować je na całej ciemnej szerokości, tak aby przy ewentualnych szparach spowodowanych nie dokładnym wycinaniem, nie przeświecało biało, to było powodem podjęcia decyzji o pomalowaniu.
Pewnie uniknął bym tych problemów zamawiając zestaw modelu wykonany w laserze, ale chciałem zrobić wszystko sam, no i wyszło jak wyszło.
Oczywiście liczy się też satysfakcja że mogę każdemu powiedzieć: to całkowicie moje dzieło, także wszystkie błędy i nie doróbki :)
Mam już słaby wzrok i niezbyt stabilne ręce, ale lubię kleić modele, a robię to już od 1960r



--

Post zmieniony (15-09-21 12:56)

 
10-09-21 19:23  Odp: [R]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No chyba lasery nie miały by nic do decyzji o pomalowaniu podposzycia. Jak piszesz masz prawie kopę lat doświadczenia, a taki błąd się jednak przydarzył, to pocieszenie dla mniej doświadczonych, ze wpadki mogą się wszystkim przytrafić :)

--
Siwy

 
26-09-21 14:28  Odp: [R]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Witam oglądaczy.
Dzisiaj wodowanie mojego galeonu, gotowy na starcie ze szwedami, odbiera go nowo mianowany wiceadmirał floty królewskiej Herman Witte.







Na żaglach brak gordingów, ale nie mam już cierpliwości do tych nitek i linek

Pozdrowienia dla fanów kartonu

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
26-09-21 15:18  Odp: [R/G]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Gratuluję ukończenia modelu. Zaczyna się robić ładna kolekcja:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
29-09-21 20:14  Odp: [R/G]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Gratuluję ukończenia modelu. A nie jest łatwy.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
01-10-21 19:18  Odp: [R/G]Galeon Meerman 1:100 wyd. Seahorse
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja też gratuluję ukończenia, ale nie powiem żeby mi się podobał :( Sorki

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024