FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
29-08-21 13:49  Odp: [G]Hawker Hurricane Mk I "Dywizjon 303" - Kartonowa Kolekcja 1-2/2020
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo mi miło i bardzo się cieszę, że Wam się podoba. Zmobilizowałem się trochę, zebrałem zdjęcia, które zrobiłem podczas budowy modelu i zmontowałem małą relację z budowy, jest dostępna tutaj:

https://samolotyzkartonu.blogspot.com/2021/08/krotka-relacja-z-budowyshort-model.html

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-08-21 18:18  Odp: [G]Hawker Hurricane Mk I "Dywizjon 303" - Kartonowa Kolekcja 1-2/2020
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przepiękny, brak mi słów. Nie jestem "samolociarzem" ale wykonanie jest genialne.

 
11-11-21 22:46  Odp: [G]Hawker Hurricane Mk I "Dywizjon 303" - Kartonowa Kolekcja 1-2/2020
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Podbijam wątek bo mam problem z tym modelem. Jest już niemal na ukończeniu. Widzę, że w większości wykonywany jest z otwartą kabiną. Ja planuję wykonać go z zamkniętą i tu leży problem. Wyprofilowanie "garbu" przy szynach na których w oryginale przesuwała się owiewka powoduje, że tylnia czesć owiewki zachodząca na kadłub musiałaby mieć kształt inny niż w oryginalnym samolocie. Kształt kadłuba modelu w tym miejscu wymusza aby owiewka nie miała kształtu łuku z prostymi bokami schodzącymi do szyn - tak jak było w oryginalnym samolocie ale boki schodzące w dół od łuku musiałby być wywinięte nieco na zawnątrz, rozszerzając się na dole. Jeśli tego nie zrobię pomiędzy tylnią częścią owiewki a kadłubem zostaną szpary. Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją. Ktoś spotkał się w tym problemem... Wiem, że modele Pana Mistewicza to wzór do naśladowania, pod kątem ich bezproblemowej sklejalności, tu jednak coś mi nie pasuje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024