FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
23-03-08 16:59  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dziś powierzchnie sterowe (opracowane przez autora mega dokładnie), czyli przedsmak tego, co mnie niebawem czeka …skrzydła to będzie wyzwanie. Wszystko już tradycyjnie podklejone tekturką i sklejone Superglutem.







Ttrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-05-20 12:49  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
XYZ    

jedno co mnie razi w modleach kartonowych jeśli mają być brane za poważne modele to fakt , że projektanci opracowują części jakby na przekór, gdy sa białe linie załamań zostawiają czane , gdy czarne - białem jak tutaj. Miałem w 1997 roku już model lotniskowca Graf Zepppelin gdzie zastosowano druk dwustronny. Linie załamań powinno sę dawać na wewnętrznej stronie aby po sklejeniu częsci nie było ich widać. Czy wydawcy zakłądają, że się będzie to retuszować? Miałem kiedyśsklejonych kilka modeli z kartonu i zawsze goscie siępytali o te linie, co to , czy ja to sam zrobiłem itp. Można w to miejsce dodać do modelu etykietkę z producentem modelu, materiałem , skalą nazwą którą się postawi przy modelu na półce czy w gablocie, ale po co za każdym sklejonym modelem z kartonu pokazywać z jakiego materiału jest zrobiony.

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
10-05-20 12:59  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A ja już myślałem, że BERP się objawił i projekt reaktywował :D 12 lat... Forumowy złoty szpadel jak nic :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-08-21 17:06  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
lacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@XYZ: "Linie załamań powinno sę dawać na wewnętrznej stronie aby po sklejeniu częsci nie było ich widać." druk dwustronny jest brdziej podatny na "minięcie się" obu stron, no chyba że już tak nie jest, na skutek postępu. W każdym razie na niewidoczność linii jest parent: dawać je "na zewnątrz części na arkuszu z wycinanką. Widziałem go w którymś z Fly modeli, ale pewnie wszyscy to stosują. GPM w modelu latarni Niechorzu nie stosuje, a nic innego w ciągu ostatnich 20 lat nie sklejałem, to nie pamięta,

Co do linii zagięcia to najbardziej rzucają się w oczy na powierzchniach wypukłych, oponach itp.

 
29-08-21 09:08  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Złoto jak złoto, ale to już jest konkretna platyna. ;) BERP!!!!! Zostaw ten rower i weź się do roboty. :D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024