FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
24-08-21 21:13  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Sławko   

@dryf
Wygląda to na błąd drukarski.
W moim egzemplarzu wycinanki widać różnicę - tak jakby na ten czarny pas była nadrukowana także czerwona farba z dna.

Edycja:
Na arkuszu XVIII na częściach 48L oraz 48P dopatrzyłem się podobnego efektu - chyba wbrew intencjom autora.

Post zmieniony (24-08-21 21:26)

 
25-08-21 07:35  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tak, niestety jest to błąd drukarski. Nie wiem z jakiego powodu, ale jest dokłdnie tak jak Sławko pisze: tam gdzie zosatwiłem pod spodem czerwony, to jest on także nadrukowany, mimo, że teoretycznie nie powinno go być, bo jest zakryty przez czarny. Miałem tak wielokrotnie w Malaya i tam nie było problemu.

Wygląda, że dotyczy to tylko czarnego, przecież to normalne że zostawia się wiele elementów zakrytych pod spodem i nic nie przebija. Z wyjątkiem pasa na wodnicy...

Niestety errata praktycznie odpada. Drukarnia , w której drukowałem 1:300 przestała się do mnie odzywać, a wydrukowane na innych maszynach - nie ma żadnej pewności, że to coś da. Odcienie mogą i tak być inne. Mogę jedynie poszukać w luźnych arkuszach - jezeli ktoś chce mogę dosłać rezerwę do dosztukowania z innych elementów.

--
wydawca przez małe "w"

 
25-08-21 09:35  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Najlepiej dorobić ten pas z kartonu barwionego w masie. Nie będzie różnic odcieni i zmniejszymy liczbę łączeń.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-08-21 09:38  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Artur, czarny kolor który jest "nałożony" na inny "pod spodem", trzeba oznaczyć w Corelu jako opcję "czarny zawsze nadrukowany".
Opcja ta jest w preferencjach zapisywania pliku PDF dla drukarni i trzeba ją bezwzględnie oznaczyć.
Wtedy drukarka nie widzi nałożonych pod spodem innych kolorów, tylko drukuje na tym obszarze tylko czarną farbą.

Można to zrobić (chyba, zależy od wersji Corela) również za każdym razem w przypadku pojedynczych czarnych elementów, klikając na ich właściwości.
Ale ogólne zaznaczenie wspomnianej przeze mnie opcji w finalnym PDF dla drukarni załatwia ten problem.
Myślałem, że wiesz... ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
25-08-21 10:09  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzięki Syjek za info... Nie wiedziałem. Widocznie za każdym razem przedtem drukarania to robiła, teraz może zapomnieli... Ja w 1:200 usunąłem ten czerwony pod spodem i poszło ok..

Spychacz, na te łączenia przychodzi już czarny pas, gotowy w projekcie. Jest on na offsecie, więc tu by trzeba nie barwionkę, tylko zwykły papier z drukarki nałożyć i będzie ok.

--
wydawca przez małe "w"

 
25-08-21 10:54  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Widziałem w papierniczym blok A4 czarnych kartek w offsecie.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-08-21 14:12  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Artur, w poprzednich modelach też masz ten sam problem (na pewno w "Suzuya"), miałem Ci kiedyś zwrócić uwagę, ale zapomniałem.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
25-08-21 14:46  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
dryf   

W tym wypadku problem rozwiąże nie czarny w masie , a dosztukowanie paska pomalowanego wcześniej flamastrem Rowney , można dobrze zapanować nad głębokościę czerni ilością przeciągnięć , nawet ton można ustalić wprowadzając inny kolor , one są głęboko nasączone i mieszalkne między sobą i do złudzenia przypominają druk.Wg mnie sa nawet lepsze do retuszu niz farby , a kolorów jest ogrom.

 
30-09-21 10:58  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jest też dostępna blaszka do modelu w skali 1:300:
http://www.fantom-model.pl/grafika/sklep/08SuffolkBla.jpg

--
wydawca przez małe "w"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024