FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-08-21 00:52  [G] T-34/76 Military Model 1:25
esport 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

T-34/76 1943 "Ojczyzna" Military Model 1:25
Model wykonałem w 2,5 miesiąca bardzo rozciągnięty w czasie z uwagi na prace przy innych modelach. Opracowanie jest wybitnie i pewnie to nikogo nie zdziwi, każdy elementy jest przemyślanie zaprojektowany i niektóre rozwiązania mnie bardzo pozytywne zadziwiły. Wykonałem go w standardzie poza reflektorem którego trochę poprawiłem i myślę że na tle całości prezentuje się dobrze. Gąsienice z wycinanki są stosunkowo łatwe do zrobienia jednak ich ilość oraz ilość elementów na ogniwo może spowodować zawroty głowy, mnie to jednak nie zniechęciło i po dwóch tygodniach pracy były gotowe. Bardzo obawiałem się o wykonanie niektórych elementów takich jak np. osłoną silnika z siatki, wybolenia z pasków przy jarzmie lub osłony powietrza a wyszły według mnie wybitnie. Do retuszu wykorzystałem farby akrylowe i na bieżąco starałem się mieszać odpowiedni kolor z lepszym i gorszym efektem. Model posiada dużo ruchomych elementów takich jak właz ewakuacyjny, właz serwisowy, tylna płyta pancerza, pokrywa silnikowa, wloty powietrza, osłony wizjerów, właz dowódcy, cały układ jezdny, ruchoma wieża, włazy dowódcy i ładowniczego oraz DKm. Nie wiem co by więcej dodać wszystko widać na zdjęciach. :D


[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]

Post zmieniony (21-08-21 00:53)

 
21-08-21 08:20  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
Bonthyc 

 

Czołg wyszedł świetnie, galeria też klasa. Bardzo podobają mi się takie standardy - schludnie i czyściutko. Po ile godzin dziennie spędzałeś nad modelem? Jak dla mnie 2,5 miesiąca jest to niewyobrażalne tempo jak na tak skomplikowany model (ja kleję głównie w weekendy). Po cichu marzy mi się kiedyś wznowienie tego czołgu ale np. z wieżą z działem 85mm. :)

 
21-08-21 14:24  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fantastyczna robota, bardzo mi się podoba, jednak pojazdy "otwieralne" z wnętrzem robią świetne wrażenie. Podziwiam szybkość i dokładność przy tym niełatwym modelu. Gratulacje!

 
21-08-21 14:28  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba i to w takim tempie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-08-21 14:38  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
esport 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Z racji że jeszcze chodzę do szkoły i aktualnie mam wakacje to sprzyja takie klejenie, po około 7-9 godzin dziennie a czasem nawet 10+

Borowy napisał:

> Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba i to w takim tempie !
>
> --

--
Wszystko da się skleić, pytanie tylko z jakim efektem.

Relacje: 4TP
Galeria: Pz.IV Ausf.J , T-34/76 , T-62 , Blücher , ZSU-57-2 , USS Hornet CV-8

 
21-08-21 14:44  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo ładny, mnie się podoba.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
21-08-21 15:29  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetny standard i tempo wykonania.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
21-08-21 20:39  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Podziwiam tempo pracy, przy takiej szczegółowości modelu, do tego wnętrze, koła, gąsiennice dziergane samodzielnie. Jak chodziłem do podstawówki to połowa klasy kleiła modele z MM i jeden kolega chwalił się, że skleił model w 1 dzień, ale on miał brata bliźniaka :). Gratuluję, pięknie wykonany model z dbałością o każdy detal. Zastanawiam się, czy nie warto było przemalować tych zielonych kratownic nad silnikiem. Ten odcień zieleni jakoś mi nie pasuje, ale to moje subiektywne odczucie, nie mam pojęcia jaki to miało kolor w realu.

--
pozdr, Radek

 
21-08-21 20:58  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
esport 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

W moim wieku (18 lat) ciężko mi znaleźć kogoś kto skleja w tym wieku nie mówiąc już o otoczeniu ale co zrobić. Kratownice były malowane w odcieniu kadłuba i też tak starałem się dobrać kolor ale widać jak wyszło, postanowiłem tak zostawić i całość tak zrobić żeby wszystko było jednakowe :D Radek napisał:

> Podziwiam tempo pracy, przy takiej szczegółowości modelu, do tego wnętrze, koła, gąsiennice
> dziergane samodzielnie. Jak chodziłem do podstawówki to połowa klasy kleiła modele z MM i jeden
> kolega chwalił się, że skleił model w 1 dzień, ale on miał brata bliźniaka :). Gratuluję, pięknie
> wykonany model z dbałością o każdy detal. Zastanawiam się, czy nie warto było przemalować tych
> zielonych kratownic nad silnikiem. Ten odcień zieleni jakoś mi nie pasuje, ale to moje subiektywne
> odczucie, nie mam pojęcia jaki to miało kolor w realu.
>
> --

--
Wszystko da się skleić, pytanie tylko z jakim efektem.

Relacje: 4TP
Galeria: Pz.IV Ausf.J , T-34/76 , T-62 , Blücher , ZSU-57-2 , USS Hornet CV-8

 
21-08-21 21:43  Odp: [G] T-34/76 Military Model 1:25
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Janysz,
Przyłączam się do gratulacji kolegów.
Pokazałeś nam model wysokiej jakości sklejony w krótkim czasie. Praca przy modelu kilka godzin dziennie bez uszczerbku na jakości to niewątpliwie jest wytrwałość. Chyby, że teraz potrzebujesz długiej przerwy zanim coś potniesz? :)) ;).

Powodzenia na dalszej drodze rozwoju w modelarstwie kartonowym.

Pozdrawiam
Adam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024