FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-08-21 10:18  [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Po zawirowaniach ze zmianą drukarni, udało mi się w końcu wydać model HMS Suffolk w skali 1:200.



Większość została już pokazana przy okazji zapowiedzi modelu w 1:300, przypomnę więc tylko: model przedstawia wygląd okrętu z czasu pościgu za Bismarckiem, maj 1941. Nosił on wtedy kamuflaż, bardzo pracochłonny dla mnie do odtworzenia, ale myślę, że atrakcyjny dla modelarzy. Model dość szczegółowy, w 1:300 było to pewnie ekstremum możliwości wykonania, ale w 1:200 to pewnie jakieś górne stany średnie. Z innowacji to dodałem pasy na kadłubie i części podwodnej imitujące podział pasów poszycia, świetnie zakrywają one łączenia elementów w części podwodnej i niwelują nienaturalny widok "poszatkowanej bagietki" dna.

W 1:200 wyszło 30 arkuszy B4 z elementami, dość ciasno ułożonymi jak to zwykle u mnie, ale luźniej rozłożone elementy nie spowoduję ich mniejszą ilość, jedynie zwiększyłyby cenę modelu. Rysunków jest 125, jak wyglądają widąć niżej na podglądzie.

Druk wyszedł minimalnie ciemniejszy niż w 1:300. Jest to ok, według założenia, że im mniejszy model tym powinien mieć bardziej stonowane kolory, po to aby oddawać wrażenie obserwacji z dużej odległości i rozpraszniu barw przez warstwy powietrza. Natomiast w 1:200 powinno być odwrotnie, kolory mogą być ostrzejsze, bo jest to większy model.

Zastosowałem dwa rodzaje druku dwustronnego: tam gdzie elmenent jest jednolity z drugiej strony, to użyłem standardowego druku dwustronnego. Natomiast jeżeli zadruk po drugiej stronie jest bardziej skomplikowany i mogłoby nastąpić rozjechanie się wydruku po obydwu stronach, to użyłem druku na offsecie, do złożenia i sklejenia razem.

Z nowych rzeczy: użyłem 3 grubości papieru: standardowe cienkie elementy na papierze 80g, główna część modelu 170g, natomiast burty i dno na grubszym 250g.

Cena modelu: 155 zł. Trochę więcej niż w HMS Malaya, ale mam nadzieję, że ciągle akceptowalnie.

Z dodatków gotowe na razie są elementy laserowe oraz drukowane 3D tratwy Carleya (to polecam szczególnie ku uwadze, to jeden z najbardziej męczących elementów modelu, tu mamy to gotowe).

Te elementy są już dostęne u mnie na stronie, zapraszam.

Lufy powinny być na dniach, czekam na dostawę z Master Model. Blaszka natomiast będzie wkrótce, z tym, że planuję umieścić na niej tylko tych kilka elementów, które wyjdą lepiej po zmniejszeniu grubości elementów (dla lasera minimalna szerokość cięcia to 0,4 mm, natomiast dla blaszki fototrawić można do 0,2 mm). Więc będą tam tylko radar, ramiona dźwigu i drabinki. Reszta detali będzie na dodatku laserowym, jest to tańsze rozwiązanie i łatwiejsze w obróbce.

Poniżej podgląd zawartości.

Galeria modelu:









Arkusze z elementami:












Instrukcja:










--
wydawca przez małe "w"

 
14-08-21 20:13  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
janekg   

Wspaniały.Trzeba szybko poszukać (i oszukać wiadomo kogo)kasę i zrobić zakupy.Czy na cały zestaw będzie cena promocyjna? I przy okazji pytanie co następne

 
14-08-21 21:05  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantom, myślę że już od dawna możesz się określać wydawcą przez duże "W". Sposób, w jaki opracowujesz swoje projekty, jak dużą wagę przykładasz do konsultacji z potencjalnymi klientami, a w końcu jak te projekty są opracowane, jest wyjątkowy na naszym rynku. Szkoda tylko, że tak długo trwa opracowanie takiego projektu, ale rozumiem...no i szkoda, że nie chcesz zrobić Rodneya, albo chociaż Nelsona ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-08-21 23:06  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dajmy Wydawcy przez duże W wybierać sobie modele do wydania. On wie co się może sprzedaż i dać mu frajdę z projektowania i klejenia.
Zawsze czekam na odsłonę tego co robi.
Takie pytanie spychaczy bo wiem że wiesz :-) Hm czy powielanie Rodneya ma sen ? Czy ten z Domu Bumagi nie jet OK ? Jak na niego patrzę wygląda w 2D fajnie.
Pzdr

 
14-08-21 23:12  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


janekg - w sprawie promocji odezwij się na priw. Coś tam możemy pomysleć.

Co następne - i tak już ogłaszałem na papermodels, więc napiszę i tu. Następny będzie temat może mniej popularny, ale dla mnie też ciekawy: krążownik pancerny HMS Black Prince, z czasu Bitwy Jutlandzkiej.

Spychacz: Redney-a chciałbym skleić oczywiście też, tylko wiadomo czasu nie ma. Ale to raczej po Renownie. Kiedyś nawet myślałem, aby mieć na półce komplet brytyjskich BB (mam na razie 2) ale na to życia raczej nie starczy..

--
wydawca przez małe "w"

 
14-08-21 23:29  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


dokker - pewnie Spychacz opisze co z malowaniem Rodneya z Domu Bumagi jest nie tak. Ja dodam brak (podobno jest tylko nadruk, ale właściwie niewidoczny) charakterystycznych śrub na dachach wież 406 mm
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205136550

Poza tym okręt tak brzydki, że aż interesujący. Pod względem brzydoty chyba tylko mogą go przebić krążowniki liniowe typu Indefatigable.

--
wydawca przez małe "w"

 
15-08-21 03:07  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fantom, czyli rozumiem że tematu Renowna nie porzucasz i kiełkuje gdzieś tam u Ciebie ?
Ach niestety ten czas, ma nas wszystkich w garści .
Z brzydkich aż ładnych to oczywiście HMS Eagle z bandą "tobołków" na pokładzie, ale spokojnie czekam co tam będziesz z BP wyprawiał
pzdr

 
15-08-21 10:57  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Fantom wyszedł naprawdę piękny "brzydal", czekam tylko na lufy i wezmę komplet (żona nic nie wie ;) ). Natomiast gdy przeczytałem o Renownie to aż się zacząłem ślinić :) Jeszcze raz świetna robota.

 
15-08-21 11:24  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Fantom: czekam z niecierpliwością na HMS Black Prince. Wybierasz się może do Jaworzna lub Przeciszowa? Pytam bo chętnie odebrałbym zestaw osobiście.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
15-08-21 14:58  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:200 - Fantom Model
SeWo77   

Fantom tylko burty trzeba dzielić po linii podziału blach :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024