FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-08-21 21:31  [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.
Cały weekend męczyłem się z podjęciem decyzji, na matę prawie wleciał Mercury, ale w ostatniej chwili uznałem -jeszcze nie czas. Przypomniałem sobie o HMS Alert, który wraz z konkretnym zestawem różnych laserów zalega w szafie. Żeby nie tracić czasu ruszyłem z budową. Temat oklepany, znany i raczej lubiany, także relacja niczego niezwykłego nie wniesie, ale to zawsze jakiś motywator dla mnie. Ładne modele z tej wycinanki wychodzą. Wydanie drukowane na offsecie, akurat duet z Le Coureur. Sporo się głowiłem, która kartka dotyczy Alerta, kiepsko to opisane, a jednostki podobne gabarytowo. Serio, było to upierdliwe. Grafika pokładu aż się prosi o jakieś ulepszenie, ale zdecydowałem, że pozostanę przy standardzie (nadal uczę się jak to wszystko na żaglowcu działa, na walorkę przyjdzie czas). Kolorystyka modelu jest dostatecznie ciekawa i i tak efekt powinien być przyjemny. Nie nazwałbym wyboru krokiem do przodu, ale też nie jest to krok do tyłu. Jest tu kilka rozwiązań konstrukcyjnych, z którymi dotąd się nie zetknąłem.
Okładeczka:


Szkielet -mocno rozbudowany jak na tak małą łupinkę, ale nie szkodzi. Spasowanie robi wrażenie.



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-11-21 20:36)

 
09-08-21 21:45  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ja pierniczę! Zanudzicie tymi żaglówkami...

Zalega u mnie odkąd pamiętam. Nawet brać się za niego miałem...
Ale wysypał się taki jeden ze swoimi "konikami morskimi" i plany się posypały :)

Powodzenia!
Pzdr,

--

Post zmieniony (09-08-21 22:00)

 
09-08-21 21:49  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A ja zazdroszczę chęci, ja przeżywam jakąś niemoc twórczą.

PS: No i wiem co następne :D

Post zmieniony (09-08-21 21:51)

 
09-08-21 21:58  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Kudłaty -no gdyby nie to, że kupiony z całym zestawem za konkretne pieniążki przed wdrożeniem się w "koniko-morskie" wycinanki, to raczej bym się za niego nie zabrał. Jednocześnie wyszedł spontan :)

Kondzik -też mnie dopadła pustka po ukończeniu Sao. Nie było pomysłu, nie było modelu o którym bym powiedzieł "to jest to". Ale świadomość pustki na warsztacie jeszcze bardziej męczyła :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-08-21 23:27  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Paczam z zaciekawieniem.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
10-08-21 10:14  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Guciu, zrobiłbyś sobie chociaż jeden dzień wolnego:-))

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-08-21 11:22  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Oczywiście jestem gotowy do pobierania lekcji z budowy żaglowców.
Życzę spokojnych wiatrów.

Pozdrawiam
Adam

 
11-08-21 08:21  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ledwo co pokazał, a mimo to drużyna się zebrała, fajnie :)

Mam pytanie okrętowo-merytoryczne. Nie wiem jak rozwiązać kwestię lin przy działach. Poszperałem w internecie jak to ludzie w swoich modelach porobili i wiem, że nic nie wiem. Chodzi o to, ile tych lin na jedno działo było. Zakładam, że na pewno była lina (w jednym kawałku), która przeplatana jest przez ten dydol z tyłu lufy, i dba o to, żeby po wystrzale działo nie odjechało za drugą burtę. Pytanie też czy mocowanie tej liny mieściło się na pokładzie, czy na samej burcie. Bardziej mnie zastanawia czy były te liny prowadzone przez bloczki, które pozwalały, jak mniemam, powrócić lawecie na właściwe miejsce. Nie były to najpotężniejsze działa więc może załoga siłą mięśni tę czynność wykonywała? Pytam teraz, bo chciałbym przed przyklejeniem burt porobić otwory pod oczka.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
11-08-21 09:06  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mondfeld pokazuje to tak:

https://drive.google.com/file/d/1yHEuary68gP_r4TmImqruvorc9tsqlEl/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1vHvD52PtpzhDNcfbwiA4prxwk1kFkCfz/view?usp=sharing

I jeszcze z "Arming and Fitting of English Ships of War"

https://drive.google.com/file/d/1VZUbUAPsDNHWNfUkIqmsQ7qwqb0fsQ4q/view?usp=sharing

 
11-08-21 23:14  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

U mnie zastój, to popatrzę na kolegę i zmagania z Alertem. Czuj się obserwowany ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024