FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-10-21 08:33  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Te pierścienie mogły być jeszcze drewniane, choć raczej nie w przypadku Alert'a. Nurtuje mnie natomiast czy to już trochę nie za późno na ich wykonanie skoro już zrobiłeś wanty?

 
15-10-21 09:42  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki za wyjaśnienie!
Faktycznie, wróciłem do zacnej relacji z Kogi i są tam te hoop-y, 9 sztuk:
https://www.koga.net.pl/forum/7/47394.html?start=40

Kolor jakiś ciemnoszary/grafitowy.
Kondzik, pewnie zamocowanie ich (tych pierścieni) luzem przed przyklejeniem masztu stanowiłoby jakieś ułatwienie, ale zrobię je albo z drutu miedzianego, albo z kartonu więc materiały plastyczne, powinno się udać. Łączenie z żaglem (po bożemu) i tak nie jest najprostsze. Prawdę mówiąc najwygodniej byłoby, teoretycznie, połączyć gafel z masztem "w powietrzu" przed przyklejeniem. Ja najpierw wkleiłem maszt, bo raz -jestem niecierpliwy i chciałem tę motywującą cezurę mieć za sobą, dwa -zupełnie poważnie -wygodniej się wiązało wanty i wyblinki gdy nic wokół masztu nie zawadzało, a używam igły podczas zaplatania.

Tak czy inaczej na zainstalowanie żagli trzeba będzie poczekać, zagapiłem się i zapomniałem, że skończyła mi się jasna nić z shipyardu na likliny. Muszę domówić.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
15-10-21 09:54  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Różne sposoby mocowania żagla do masztu:


Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
19-10-21 21:54  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanie.

Gafel gotowy i zainstalowany. Z reflinkami jakoś poszło, nie rzucają się jakoś bardzo w oczy, to może i dobrze. Pomarszczyłem nieco żagiel na dole, żeby nie był jak po prasowaniu.



Na swoim miejscu:











Pierścienie, zwane hoopsami, przełożone luzem, stąd mały nieład w ich ułożeniu, czekają też na ostateczny retusz, bo się farba pozdzierała tu i ówdzie. Wybrałem coś pomiędzy 7 a 8 punktem tego co załączył Tomek, choć chyba i tak moja wersja nie jest bliska prawdzie. Jak jest lipa to mówcie śmiało, mogę je teoretycznie wyjąć, choć innego rozwiązanie nie widzę...
Obawiałem się, że ten żagiel zasłoni sporo wyposażenia pokładu i np. ławy na kule będą niewidoczne z każdej perspektywy, ale miło się zaskoczyłem -jest dość wysoko :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-10-21 01:06  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Moim zdaniem hoopsy wyglądają ok. Troszkę niefortunnie dobrałeś przebieg włókien żagla do przebiegu brytów, no ale to wiązałoby się z wymianą żagla. No i choćbym nie wiem jak sie starał to ciagle widzę ten babol do którego nie przyznałeś się wcześniej;)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
20-10-21 18:58  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć, czołem.

Poprawiłem babola. Chodziło (przynajmniej mi się tak wydaje :P) o błędne zapętlenie jednego sztagu o stengę. Talrep ciach, przełożyłem jak trzeba, mam nadzieję, i z powrotem zawiązałem talrep.



Co do żagla, tj. układu bryty-włókna tkaniny, to spoko, nie widać tego aż tak na żywo, zdjęcia z lampą robią swoje. Fakt, można było to zrobić równolegle -z jakiegoś modelarskiego poczucia estetyki raczej. Kompletnie o tym nie pomyślałem. Z drugiej strony, gdybyśmy stanęli w odległości 20-30 metrów od prawdziwego Alerta w 1:1 (czyli mniej więcej jak oglądamy model w skali) to też byśmy chyba nie widzieli przebiegu włókien materiału użytego na żagle :).

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (20-10-21 19:10)

 
20-10-21 22:42  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Z tym "babolem", też obstawiałem pętlę sztagu. Ale bałem się, że jakąś gafę palnę... :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
21-10-21 06:05  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Teraz jest git majonez:)
Żagiel juz zostaw. Za dużo przerabiania, a na przyszłość bedziesz już pamiętał:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
23-10-21 19:12  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoooj!

Uff, to dobrze, że poprawiłem co trzeba. Jak widać, miało to znaczenie i rzucało się w oczy :)

Alert doczekał się kolejnych żagli. Tym razem, tak jak zasugerował Piotr P., zwróciłem uwagę na układ brytów względem włókien materiału. Bo czemu nie?













Oczka, na których ślizga się żagiel, wykonałem z czarnego drutu, który Seahorse załączył do zestawu luf Duyfkena. Sprawdził się świetnie, chwycił płótno jak kleszcz ...nie powiem co. Nawet obyło się bez kleju!

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-10-21 13:15  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Wygląda pięknie:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024