FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-08-21 16:35  [R] TKt48 Answer
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć, zaczynam budować nowy model, bedzie to parowóz TKt48 od wydawnictwa Answer. Będę podczas budowy wykorzystywać gotowe elementy wycinane laserowo.
W wersji ostatecznej będę chciał dać parowozów numer boczny 18. Z takim numerem razem stacjonowała z moim SP45-009 w lokomotywowni w Kłodzku. Do dziś parowóz TKt48-018 jest czynny w muzeum kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.
Będę starał się jak najdokładniej wszystkie efekty zrobić, tak samo z orurowamiem. Najtrudniejszym elementem bedzie zrobienie wypukłej tabliczki z numerem 18.
Oto efekt dotychczasowej pracy, jedyne co nie jestem pewien to czy wielkość nitów jest odpowiednia.



 
05-08-21 19:56  Odp: [R] TKt48 Answer
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj,
Cieszę się z Twojej relacji. Będę stałym kibicem, ponieważ Tkt48 jest w moich planach i Twoja relacja będzie mi pomocna.
Życzę powodzenia i czekam na kolejne aktualizacje postępów.

Pozdrawiam
Adam

 
05-08-21 21:37  Odp: [R] TKt48 Answer
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A jaki to problem zrobić wypukłą tabliczkę? Robisz xero na kartonie wycinasz pojedyńczo cyferki i ramkę, naklejasz i gotowe.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-08-21 22:01  Odp: [R] TKt48 Answer
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Andrzej Px48 - dzięki za pomysł, jakoś na tak prosty sposob nie wpadłem :)

Adam - postaram dawać zdjęcia które dużo pomogą, przy sklejania wspomaga mnie książka o TKt48 wydawnictwa Eurosprinter. Są tam rysunki techniczne parowozu z przekrojami

 
06-08-21 10:05  Odp: [R] TKt48 Answer
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na ostoi śruby powinny mieć "rozstaw klucza" okolo 1.4mm, reszta jest mniejsza, tylko przy cylidrach są większe. Sprawdź jednak też zdjęcia, lub pogadaj z Robertem - jestem dość przekonany, że na poprzecznicach cześć śrub powinna być nitami.

 
06-08-21 13:35  Odp: [R] TKt48 Answer
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Książka, o której wspomniałeś zawiera zdjęcia lub rysunki orurowania czy raczej zdjęcia ogólnej sylwetki?

 
06-08-21 19:58  Odp: [R] TKt48 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Będę tu zaglądał , powodzenia w budowie.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
10-08-21 10:47  Odp: [R] TKt48 Answer
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ogólna zasada jest taka że w parowozach do ostojnic montowane są elementy na śrubach. Natomiast kątowniki na poprzecznicach montowane są na nitach. Jest to spowodowane tym aby ułatwić demontaż danego modułu. Nitowane są elementy które są integralna częścią ostojnicy i nie są zdejmowane podczas napraw. Czyli wszystkie urządzenia peryferyjne jak elementy hamulca, pomosty, stopnie czołownica, poprzecznice przy ostoi będą na śrubach

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
12-08-21 22:59  Odp: [R] TKt48 Answer
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

* Adam - w książce są rysunki techniczne w tym układ ogólny rur dla parowozu z kwadratową parownicą i w budce.

Jest chyba błąd przy resorach. Oznaczenie mówi zeby podkleicćna brystol co daje grubość 3,5 mm. Dziś zmierzałem prawdziwy resor i wyszło 12 cm co daje 4,8 mm w modelu. Wiec górne resory chyba lepiej podkleić na karton 0,5 mm

Kolega który uwielbia TKt48 uświadomił mnie, że model ma kwadratową paronice, kiedy 18 ma okrągłą. Więc czeka mnie budowanie od podstaw parownicy. Będę musiał przesiąść nad zdjęciami i znaleść ewentualne inne różnice

 
13-08-21 07:41  Odp: [R] TKt48 Answer
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 


Dzięki za informację.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024