FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 13Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
18-06-21 07:07  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Drabinki zrobione z ręki.... aaahaa.: ]

 
18-06-21 19:08  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A co te Hamerykańce, rusztowania w doku zapomnieli zdemontować? Jeden odłamkowy i pozamiatane :D
A tak na poważnie to taką cienką blachę spawałeś elektrodową czy migomatem ? :)
Przypominałem sobie jak robiłem brezenty na relingach w Nagato. Docięty na wymiar pasek 80g zgniotłem w małą kulkę, potem to odprostowałem i na płaski reling. Palcami ponagniatałem żeby się słupki odznaczyły i dopiero uformowałem do pomostu.
Ogólnie to QŃ jest gość nie tylko w drobnicy, ale też fajnie sobie modelowanie zaplanował. Jak sie lubi drobnicę i nie lubi powtarzalności, a dodatkowo mały model ma być to nic tylko niszczyciele robić.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-06-21 21:46  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jak się czyta taki opis, to można by ulec złudzeniu, że to jest proste. Wiem, że nie jest. Piękną "koronkę wyhaftowałeś" ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-06-21 12:59  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Uzbrojenie – ostanie elementy, czyli zrzutnie bomb głębinowych.



Aby bomby były powtarzalne, o stałej szerokości, skleiłem je z jednakowych pasków. Papier śniadaniowy, zwijany na igle 2mm. Potem tylko wkleiłem lekko przetłoczone boczne ścianki z tarczami do regulacji głębokości wybuchu.
Konstrukcja zrzutni - powtórka z budowy poprzedniego pomostu. Technika wykonania identyczna. Całość imituje kątowniki i ceowniki.



A tu kilka zdjęć całości. Najwięcej zabawy (i najtrudniej) było wykonać żurawiki do podnoszenia bomb. Chwile zwątpienia się zdarzały…

--

Post zmieniony (27-06-21 13:00)

 
27-06-21 16:08  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No nieźle... Zwątpienie? TY? No weź....
Ile tych bombek zrobiłeś?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-06-21 18:53  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bombki to pikuś - tylko 16.

Ale zrobienie talii w żurawiku już takie proste nie było.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-06-21 10:36  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Lina z cyny? jaka grubość?

Ja swoje linki do bloczków robię z miedzi 0,1. Trochę upierdliwe, ale finalnie i tak dużo łatwiejsze do ogarnięcia niż z nici. Nic nie sprężynuje nic się nie plącze, sporo zalet przy jednej wadzie czyli samo ułożenie druciku, które jest kłopotliwe. Cyny nie próbowałem, ale może być lepsza. Łatwiejsza do uformowania.

Reszta super: ]

 
28-06-21 17:53  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Grubość drucików (liny) ok. 0,1 (może nieco mniej - nie mam suwmiarki). Drut z jakiegoś starego przewodu, rozpleciony. Srebrzona miedź. Na pewno jest cieńszy niż rozpleciony drut ze skrętki. Bloczki wycinane igłą - 0,9mm.

Mosiężny drut na zrzutniach - 0,3mm. Żurawik (miedziany drut) - 0,5 mm, na końcu spłaszczony, z wywierconym w drucie otworem do mocowania bloczka. Wiercenie tradycyjnie, wiertłem piórkowym zrobionym z igły krawieckiej.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-08-21 15:26  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Znów coś mi się udało skleić, więc będzie mała aktualizacja relacji.
Na początek elementy na rufie - osłony wałów napędowych:


Na pierwszym zdjęciu widać, że najpierw wywierciłem w burtach otwory, nakleiłem podstawki drutów – też z otworami. Potem już tylko pozostało powklejać druciki 0,5 mm. Dzięki otworom ławo było je pozycjonować i wkleić.

Potem zabrałem się za wyposażenie ratunkowe. Najpierw tratwy.



Po kolei. Najpierw zrobiłem szablon do właściwego wygięcia drutu na boki tratew. Użyłem cyny 1,5 mm. Po jej ukształtowaniu poprzyklejałem paski wraz ze zrobionymi z drutu 0,1mm linkami na bokach. Wnętrze tratew jak widać, sklejone z paseczków. W sumie to nic nowego. Tratwy zrobione dokładnie tak samo jak w innych moich okrętach.
Po tratwach zabrałem się z szalupy. Długo analizowałem zdjęcia, żeby ocenić, w jakiej konfiguracji występowały szalupy. W końcu stwierdziłem, że USS J. D. Ford, w wybranym przeze mnie okresie nie miał standardowych, najczęściej występujących szalup (26’’ whale motorboat). Stanęło na pierwotnej konfiguracji:
21’’ Dory
24’’ whale boat
24’’ motor sailing launch.
Kiepsko stałem z materiałem zdjęciowy w tym zakresie, ale w końcu coś tam się znalazło i pozwoliło ulepić to co widać poniżej.
Aby wyszły ładne kształty kadłubów łódek postanowiłem zrobić najpierw z papieru kopyta, na których następnie kształtowałem skorupy.



Na pierwszym zdjęciu kopyta. Z rozpędu zrobiłem też dla 26’’ motor whaleboat – będzie gotowe na przyszłość. Na kopycie kształtowałem i sklejałem na BCG, z papieru 100g, skorupę. Potem, cały czas na kopycie, okleiłem to chusteczką higieniczną na wikol. Na wierch poszedł SG. Taką pancerną skorupę ładnie dało się wyszlifować. Potem doklejałem kil i resztę elementów wyposażenia.
Efekt końcowy:
Dory wraz z elementami mocowania do stelaża:



Whale boat (ta bez mocowań – wisiała na żurawiku):



Motor sailing launch:



Na ostatnim zdjęciu widać doklejone do stelaża podstawki pod szalupę – już dopasowane do kształtu jej dna.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-08-21 21:45  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szacun za całość, ale patent na wiosła- genialny! Pozdro milion!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 13Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024