FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-07-21 13:33  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Po zmaganiach z Mackiem i krótkim odpoczynku nadszedł czas na model, który miałem w planach od pewnego czasu:


Otóż pomyślałem, że do moich wcześniejszych modeli z Halińskiego, mianowicie Flak 36/37 (tu galeria:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=359007&t=359007&filtr=2&page=1) oraz Sd.Kfz.7 ( galeria:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=359006&t=359006&filtr=2&page=1) dorobię ten reflektor dla uzupełnienia DIORAMY, którą postanowiłem wykonać z co najmniej pięciu powodów.
Po pierwsze, bo mam na to specjalnie przeznaczone świetne miejsce:
.
I ten powód niech wystarczy ;).
Model jest niewielki, średnio złożony, na pierwszy rzut oka wydaje się dość dokładny, chociaż zauważyłem wyraźnie widoczne różnice w odcieniu koloru na stronach wycinanki:



Szczęśliwie nie ma to dla mnie znaczenie, ponieważ i tak z założenia model będzie przeze mnie malowany, aby dopasować go do reszty.
I tu pojawił się kłopot - niestety, pozostała mi już bardzo niewielka ilość farby z poprzednich modeli, a z pewnością nie będę w stanie dorobić już identycznej. Wobec powyższego postanowiłem w pierwszej kolejności wykonać reflektor i agregat zasilający, dopiero na końcu wózek/przyczepkę, jeśli uda mi się ją pomalować (chyba, że wymyślę inne rozwiązanie, ale to dopiero pokaże przyszłość).
Póki co, do dzieła!

Rozpocząłem od korpusu reflektora:



Nie byłbym sobą, gdybym nie zauważył sporej ilości nitów i śrub na modelu tylko narysowanych, i które nie będą na nim widoczne po pomalowaniu. Oczywiście będę chciał to zmienić. Ponadto mam zamiar w ramach eksperymentów, które przeprowadzam na prawie każdym moim modelu, wykonać imitację, a w zasadzie nie imitację tylko odwzorowanie łączenia elementów obudowy korpusu. Wstępnie wygląda to tak (widać słabo, ale po pomalowaniu będzie cudnie):



Prace trwają:



--

Post zmieniony (06-08-21 22:21)

 
25-07-21 23:18  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skąd pomysł, że wszystkie sprzęty mają mieć ten sam odcień? Przecież każdy element planowanej dioramy pochodził z innej fabryki, z różnych lat produkcji i mógł być X razy przemalowywany... Moim zdaniem to nawet lepiej by się różniły kolorystycznie ;)

--
GG 6801515

 
26-07-21 08:24  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Jaroslav, chodziło mi o różne odcienie w ramach tej samej wycinanki. Poza tym tak sobie umyśliłem. Pewnie masz swoje racje, ale ja mam swoje... Chciałbym, aby wszystkie te sprzęty wyglądały jak "oddelegowane" na pustynię i dlatego celowo przemalowane na odpowiednie barwy.
Stąd taki pomysł.

--

Post zmieniony (26-07-21 08:47)

 
26-07-21 15:22  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chodziło mi o różnice między arkuszami a deficyt farby... Nie przejmuj się tym i namieszaj / użyj inną i nikt nie będzie miał Ci tego za złe ;)
EDIT: To nigdy nie było tak, że sprzęt delegowany gdziekolwiek był najpierw kompletowany gdzieś na magazynie, jednocześnie malowany w zestawie i dopiero wysyłany... Naprawdę nie masz czym się przejmować...

--

Post zmieniony (26-07-21 15:26)

 
30-07-21 21:58  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Jaroslav, spróbuję się nie przejmować, chociaż jest to bardzo trudne.
Póki co mam nadzieję, że jednak farby wystarczy (nie STARCZY, bo po 60-tce to słowo ma specyficzny wydźwięk) i dyskusja okaże się bezprzedmiotowa.
Ale dziękuję za wsparcie.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
06-08-21 12:35  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Postępy prac:



--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
17-08-21 13:47  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Sam reflektor praktycznie gotowy, zabieram się za podstawę - coś tam podłubię jeszcze przez kilka dni.
A potem urlop!!!



--

Post zmieniony (17-08-21 13:48)

 
08-11-21 10:50  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Wróciłem!
Mój urlop (a bardziej brak możliwości dłubania) nieco się przedłużył, dlatego znowu pełen werwy i chęci zabieram się do mojego maleństwa...
W zeszłym tygodniu zmajstrowałem tyle:



czyli tyle, co kot napłakał ;)

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
08-11-21 19:10  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

na czym zawijasz największe cylindry? cudnie to wychodzi.

 
19-11-21 12:32  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Przepraszam, GTI - nie zauważyłem wcześniej Twojego wpisu.
Odpowiadam: tradycyjnie, tzn. lekko przeciągam po krawędzi nożyczek i paski same się zwijają ;).

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024