FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-08-21 00:48  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Piękna robota.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-08-21 17:11  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Łódeczka została uzbrojona.

Boki lawet robiłem podobnie jak kołkownice – parami. Dwie listewki skleiłem razem taśmą papierową i przejechałem pilniczkiem po ich krawędziach tworząc ząbki.

Kółeczka z kolei „wytoczyłem” z okrągłego patyczka ciut grubszego niż wykałaczka. Wytoczyłem to nieco za duże słowo – po prostu patyczek włożyłem w miniszlifierkę, a przy jego obracaniu przykładałem pilniczek na zmianę ze zmodyfikowanym ostrzem skalpela, aby wychodziło mniej więcej takie coś.



Średnice są tak nieduże, że właściwie kilkadziesiąt sekund „toczenia” wystarczało na zrobienie jednej całej ośki z kółkami. Cała sztuka polegała na tym, by nie przykładać pilniczka zbyt mocno – bo wtedy ośka potrafiła się złamać.

Przygotowane elementy złożyłem i dodałem oczka z drutu.



Efekt uznano za zadowalający, zatem czym ruszyła produkcja seryjna:



Skoro udało się wytoczyć ośki, to czemu nie miałoby się udać z lufkami? Spróbowałem i wyszło tak:


Efekt raczej niczego nie urywa, tym bardziej, że po pomalowaniu bardziej widoczne stały się niejakie niedoskonałości. W sumie z tego akurat elementu jakoś bardzo zadowolony nie jestem, ale uznałem, że w tej wielkości „ujdzie”. Zresztą po postawieniu na pokładzie i tak niewiele z tych luf widać.





Poza kilkoma drobiazgami właściwie większe elementy na pokładzie są skończone.

 
27-08-21 17:21  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pomysłowość motorem postępu.
Pięknie

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-08-21 19:22  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ale zasuwasz z tym Wolfem, to mi się podoba! A i techniczne działania z ciekawością podglądam. Jakieś liny przy działach planujesz? Bo chyba nic nie wspomniałeś o tym (albo nie doczytałem). Sam się głowię jaki modus operandi w tej kwestii zastosować przy Alercie.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-08-21 22:28  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Guciu - a widzisz, miałem o tym napisać i zapomniałem. Dzięki za zwrócenie na to uwagi!

Zrobienie sensowych talii, które by mi się podobały w tym rozmiarze, jest poza moimi możliwościami. A i chęciami by je robić, więc nawet nie próbuję:). Na Mercurym trochę sobie w tym zakresie poszalałem i na razie mi wystarczy.

Przy Wolfie przyjąłem założenie, że - właśnie ze względu na jego rozmiar - będę stosował pewne uproszczenia. Bardziej chciałbym się skupić na lepszym wykonaniu elementów, które w ogóle widać. Uznałem subiektywnie, że talie do nich nie należą:).

Kibicuję jednak Tobie i jestem pewien, że coś dobrego w tym temacie wymyślisz.

 
28-08-21 08:58  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zaskoczyłeś mnie tym toczeniem. Jestem pełen podziwu! Pokazałeś kawał modelarskiego kunsztu.
Gratuluję umiejętności.
Powodzenia w dalszej budowie.

Pozdrawiam
Adam

 
02-09-21 17:38  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Z ostatnich większych elementów został kabestan.
Jego elementy skserowałem i kopie nakleiłem na listewki. Potem je wyciąłem i obrobiłem na szlifiereczce (acz pilniczkiem też można).



Jufersy zrobiłem, a raczej wykorzystałem papierowe. Były na składziku, pewnie innej okazji do zastosowania nie będzie, więc wziąłem co było. Arkusik z jufersami zabejcowałem przed ich wycinaniem, dzięki czemu złapały fajny kolorek. Tu nastąpiło kolejne uproszczenie - odciągi do jufersów wykonałem z jednego odcinka drutu, którym owinąłem też sam jufers. Co prawda te kartonowe są trochę plaskate, ale jakoś tu mi pasowały.



Wykonałem też galion. Początkowo chciałem nakleić tylko wydrukowany element, ale nie wyglądało to za dobrze. Ostatecznie zatem „ukształtowałem” go za pomocą kilku warstw kleju i lekkiego szlifu tu i ówdzie. Po czym - wbrew zasadom - pomalowałem go na złoto. Nie będę tu dorabiał ideologii, że ten kolor lepiej w tej skali oddaje kształt galionu, albo innych podobnych – Tak mi się po prostu podobało.

Jako że kadłubek z grubsza się w ten sposób zamknął, powstała okazja do strzelenia kilku fotek pokazujących cały modelik.
Jakieś drobiazgi na pokładzie jeszcze dojdą, ale to już na etapie wykańczania.









 
02-09-21 19:41  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Zoty galion ?!? Fuj... Jak mogłeś? :))
Żarcik taki ;)

Pomimo, że zrezygnowałeś z olinowania lawet, to i tak na pokładzie sporo się dzieje.

Podstawka od gotowiec czy sam robiłeś?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
02-09-21 20:31  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Chcialbym zapytać, czym malowane były działa?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
03-09-21 17:18  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Kudłaty - Drewniana część podstawki była kupiona na jakiejś imprezie modelarskiej. Pomalowałem ją tylko.
Słupki natomiast zostały wzięte z jakiegoś plastikowego modelu i pomalowane na miedziany kolor. Ale są za delikatne i docelowo podstawka będzie jednak inna.
A zoty, jak to zoty - był tu zotym środkiem ;).

NyFu – działa malowałem Tamiya Acrylic Gun Metal X-10.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024