FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-07-21 18:08  [R/G] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Właściwie nie lubię budować kliku żaglowców naraz, ale mam duże wątpliwości, czy budowa Mercurego będzie kontynuowana. Popełniłem już na nim tyle błędów i wykonałem tyle poprawek, że chyba w którymś momencie został przekroczony „punkt krytyczny”.

Wpadł mi natomiast swego czasu w ręce taki modelik. Po rozpakowaniu, wręgi laserowe wypadły z woreczka i do tego prawie same się złożyły. Nie pozostało nic innego, jak kontynuować. Tym bardziej, że po Mercurym miałem ochotę trochę pokombinować z nowymi narzędziami i materiałami. Uznałem, że taki modelik będzie na te próby w sam raz.



Ponieważ nie do końca spodobał mi się wycinankowy pokład, postanowiłem spróbować tego, co z takim powodzeniem, stosują Koledzy z Forum i zrobiłem go na próbę z forniru. To było pierwsze spotkanie z tym materiałem. Próba na tyle mi się spodobała, że pokładzik przykleiłem do modelu. Mam nadzieję, że nie zostanę wyrzucony dyscyplinarnie razem z ta relacją, ale nie ukrywam, że to raczej nie jest ostatni udział drewienka w tym modelu. Tych, których interesuje jednak takie mieszanie materiałów, szczególnie zapraszam.



Poszycie przykleiłem już z elementów wycinankowych. Zastanawiałem się, czy ostateczną warstwę poszycia rozcinać na osobne deseczki, ale ostatecznie przykleiłem je bez rozcinania, stopniowo, kontrolując dopasowanie na krótkich odcinkach i pomagając sobie przyrządem gładzącym.





Oklejki jak widać były nieco za długie, ale to zdaje się tak ma być. Wystarczyło przyciąć i gra.



Część „podwodną” pomalowałem białą farbą akrylową, starając się nie zasłonić całkowicie rysunku wydrukowanych „desek”. I tak oto powstał z grubsza kadłubik.



I na razie tyle.

--

Post zmieniony (05-12-21 15:51)

 
22-07-21 18:46  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ale numer, przedwczoraj dotarła do mnie paczka z Wolfem :). Pomyślałem że dobry start do wejścia na bardziej skomplikowany system ożaglowania, jednocześnie nie tracąc roku na budowę kadłuba (bo zawartość Mercury też sobie lubię wieczorem przewertować). Ale jak zobaczyłem na własne oczy jakie to małe to się przeżegnałem. Będę podglądał z zaciekawieniem! Powodzenia!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
22-07-21 21:36  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Twierdząc, że w Mercurym popełniłeś dużo błędów oznacza moim zdaniem, że jesteś albo perfekcjonistą do bólu, albo zbyt samokrytyczny.
To co tam zrobiłeś i jak to pokazałeś, to mistrzostwo świata wg. mnie:)

Nawet nieskończony (stan z ostatniej aktualizacji relacji), Twój Mercury zwala z nóg.

Do Wolfa będę zaglądał. Drewniane wstawki mi nie przeszkadzają. W razie "dyscyplinarki" staję w Twojej obronie :))
Nacinałeś łączenia desek poszycia?

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
22-07-21 22:25  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
lee     

Panowie no już nie róbmy jajec , celuloza to celuloza , co za różnica czy w formie papieru czy forniru ?
Super jak kolega popełnia błędy to znaczy że żaden mój żaglowcowaty ulep nie ma prawo ujrzeć światła dziennego.

--

 
22-07-21 23:41  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Trzymam kciuki za budowę. Pomysł na poszycie dna na ostatnim zdjęciu wygląda ciekawie. W malarstwie półprzezroczystą warstwę farby nazywa się laserunkiem ;)
Mała dygresja odnośnie Mercurego. Włożyłeś w niego ogrom pracy, szkoda go przekreślać na tym etapie. Brakujące reje, żagle, trochę talii z olinowaniem, nieco rozmyślania gdzie, co do czego i w jakiej kolejności to ostatnie kroki do zakończenia budowy. Ale problemy przy klejeniu potrafią skutecznie zniechęcać. Tu chyba czas i nowe pomysły wydają sensownym rozwiązaniem. Mogę mieć nadzieję, że ukończony Wolf zmotywuje Ciebie do odkurzenia Mercurego.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
22-07-21 23:56  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

W końcu relacja :) Zauroczył mnie ten okręcik, na pewno będę tu zaglądał :D

Powodzenia!

--

 
23-07-21 10:26  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bardzo lubię żaglowce, wiec nie zabraknie mnie na widowni. Dla mnie waloryzacja innymi materiałami jest jak najbardziej ok. Życzę powodzenia w budowie.

Pozdrawiam
Adam

 
23-07-21 14:26  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No i ładnie. Kadłub wyborny.
Relacja obowiązkowa. Czuj się obserwowany. :)

Ten, jak to tomek nazwał, laserunek poszycia dennego robiłeś sprayem, aero, czy z pędzla rozcieńczoną farbą?

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
23-07-21 14:37  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

I jeszcze jedno: na Twoim miejscu w ramach odpoczynku od Mercur'ego, do bym się złapał za jakiegoś Alerta, na przykład...

Tutaj niby masztów trochę mniej, ale i tak sznurków od chusteczki... i dodatkowo jeszcze wiesła... :))

Kciuki czymam ;)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
23-07-21 16:25  Odp: [R]
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo dziękuję za czymanie kciuków i zanim wrzucę nową aktualizację – to choć troszkę odpowiem na pytania:

Guciu - rozmiar modeliku mnie również zaskoczył. Spodziewałem się czegoś większego i też się lekko zdziwiłem po otworzeniu paczki. Jest to faktycznie pewne wyzwanie. Choć akurat Ty - po modelach Seahorsa - masz już w robieniu małych modelików całkiem przyzwoitą specjalizację:)

Kudłaty - pokład robiłem wg sposobu opisanego przez Paragrafa w jego relacji z budowy Victory: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=204705&t=204705&filtr=0&page=5
Zrobiłem takie same przyrządy, tak samo barwiłem krawędzie, tak samo szlifowałem pokład, a że ostatecznie nie wyszło mi tak samo, jak Paragrafowi, to już dawno jemu i sobie wybaczyłem:)

Od Mercurego raczej nie potrzebuję odpoczynku, bo modelowanie to dla mnie w ogóle odpoczynek (nawet jeśli czasem nie wychodzi:)). Po prostu nie będę go już robił. Może kiedyś - od nowa - wrócę do brytyjskich fregat, ale na razie nie planuję takiego akurat tematu.

Lee – myślę, że każdy model można pokazać i o nim spokojnie porozmawiać. Gorąco do tego zachęcam i czekam na relację.

Tomasz K. - laserunek powiadasz? Ani bym przypuszczał, że takie coś umiem (chyba:)).

Cordel – no proszę Cię;).

Hastur – farbę na dno kładłem zwyczajnie pędzelkiem. Jedna warstwa farby wystarczyła.

Jeszcze jedno - modelik jest już nieco dalej posunięty w budowie w stosunku do początku tej relacji, co wynika częściowo z tego, że sporo zdjęć z początkowego etapu budowy – i to niestety tych lepszych – przepadła razem ze starym kompem. Zastanawiałem się zatem, czy jest sens zaczynać. Ale jakbym miał wrzucić potem tylko samą galerię, to też byłoby słabe. Jednak co relacja to relacja. Z niedobitek, które ocalały spróbuję coś sklecić, a z czasem powinno być ze zdjęciami coraz lepiej.

Z drugiej strony, nie ma tego złego …. mając już jakiś materiał, mam dużo większą szansę na regularne aktualizacje – pewnie mniej więcej co tydzień, tak, żebyśmy budowę skończyli już razem. A jak wyjdzie – to zobaczymy.

Post zmieniony (23-07-21 16:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024