FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-07-21 15:32  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Na torowiskach i historii kolei się nie znam, ale to co widzę bardzo mi się podoba.
Wygląda naturalnie, może oprócz tych lekko przeskalowanych szczelin w pokładach. Za to roślinność super.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-07-21 20:26  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Jeszcze raz dziękuję Kolegom za opinie odnośnie mojej pracy i cenne "kolejarskie" wskazówki, które postaram się zastosować przy budowie następnych pancerek na szynach. Również nie jestem znawcą kolei i torowisk, a model podstawki (prawie tak samo pracochłonny jak sam model drezyny) traktuję wyłącznie jako element dodatkowy. Jak pisałem wcześniej dziwnie dla mnie wygląda nawet najpiękniej zrobiony model pojazdu szynowego stojący na kołach.
Nie chciałbym wdawać się tu powtórnie w polemikę, ale przypominam sobie, że podobny zarzut odnośnie zbyt nowoczesnego torowiska pojawił się, kiedy zamieściłem model radzieckiej drezyny pancernej D-2- że, tłuczeń a nie ziemia, że śruby a nie gwoździe, że za dużo gałęzi itd. Trwało to dopóki nie pokazałem archiwalnych fotografii pojazdu na tych uznawanych przez niektórych "za zbyt nowoczesne jak na ZSRR" torach, czyli ze śrubami i tłuczniem. Niestety na razie nie mogę tego podać jako przykład, bo moje galerie są niedostępne, ale też nie rozumiem, skąd się bierze takie krytykanctwo w stylu, że na pewno takie coś nie było możliwe, a już szczególnie nie w ZSRR.
Jako osoba w wieku 65+ miałem okazję w 1974r. być przez prawie miesiąc na terenie dawnego ZSRR (dzisiejsza Białoruś) i zobaczyć wiele rzeczy, które były w diametralnej sprzeczności do pokutującej w naszym ówczesnym społeczeństwie obiegowo powielanej opinii na dany temat, zresztą też niezależnie od tematu; generalnie sprowadzającej się do tego, że "wszystko, co radzieckie było do d....y".
Zrobiłem tak, jak chciałem i jestem z mojej pracy zadowolony, a przypuszczam, że gdybym zrobił imitacje piasku między podkładami i mocowania szyn gwoździami, to znalazłby się ktoś, kto stwierdziłby, ze taki pojazd jak "Striemitielnyj" o masie bojowej 80 ton nie wjechałby na takie torowisko, bo by je zniszczył. Jest też nieprawdą, że takie szynowe pojazdy bojowe nie poruszały się po liniach głównych tylko podrzędnych- wszystko zależało od wymogów taktycznych na danym froncie. Pozdrawiam!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
14-07-21 22:12  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Edekyogi 

 

Sławku!
Też jestem 65+ I napisałem, że Twoje torowisko jest wspaniałe.
I podtrzymuję swoją wypowiedź. Jestem fanatykiem kolei 1524/1520. I tez wiele lat tam bywałem (Moskwa, Leningrad, Wołgograd). I nie twierdzę, że wszystko co radzieckie jest do doopy - akurat na odwrót. A koleje mają rewelacyjne - mam na myśli tabor klasyczny - a nie jakieś TGV, ICE, Pendolina i inne takie tam.
Ja napisałem o radzieckim torowisku przedwojennym - bazując się na literaturze rosyjskiej / radzieckiej - dotyczącej problematyki właśnie taboru i torowisk. Właśnie nieszczęściem radzieckich kolei był stan torowisk. Uruchomiono produkcję bardzo ciężkich parowozów FD (towarowych) i zunifikowanych z nimi IS (pospiesznych) - i nie było za bardzo gdzie nimi jeździć. Nawet ostatni powojenny "amerikaniec" - pośpieszny P36 miał znacznie obniżony nacisk na oś - właśnie ze względu na stan torowisk.
PS.
Sławku - o tej drezynie pancernej D-2 - to też niestety ja pisałem :-(

 
15-07-21 19:16  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

OK. Nie ma sprawy ;-), jak pisałem nie znam się szczegółowo na kolejnictwie i kleję tą swoją różnorodną pancerkę, bo po prostu to lubię, a chwilowo mam dość gąsienic. Jestem też pełen uznania dla Twojej ogromnej wiedzy z tej dziedziny i obiecuję, że następny kolejowy model pancerny, a planuję wziąć na warsztat małego Zeppelina ze Shipyarda wykonam na piasku i z gwoździami :-). Będzie znacznie mniej roboty przy podstawce, bo piasek jakoś znajdę- tylko jak go przemielić do skali 1:25, ale większym dylematem jest to, skąd wezmę takie gwoździe???Pozdrawiam Cię i dziękuję za kompeentne uwagi i przepraszam, jeśli w czymkolwiek Cię uraziłem.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
15-07-21 21:21  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Gwoździe chyba najlepiej będę imitowały łepki od szpilek. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Czy będzie Pan pokazywał galerię tego wagonu na podstawce?

 
17-07-21 16:04  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Sławku, wszystko jest, i drobny piasek i gwoździe, tylko nie pytasz, źle szukasz, albo nie zaglądasz tam gdzie są ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-07-21 16:37  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

To bardzo proszę Cię Piotrze podaj mi konkretne namiary na te materiały, bo jako emeryt naprawdę nie mam czasu na szukanie. :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024