FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-05-21 11:13  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziękuję za odpowiedz

 
29-05-21 22:43  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Został zbudowany drugi wózek, pomalowany silnik i zacząłem robić dach. Ściany w przedziale maszynisty miały być szaro-zielone ale chyba ciut za ciemne wyszły. Lampy są gotowe, klosze od lamp zostaly pomalowane flamaster z chromem.
Lokomotywa staje się coraz ładniejsza :D









 
20-06-21 16:29  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model uzyskał ściany boczne i po jednej stronie żaluzje. Został wycięty dodatkowy otwór na żaluzje czym charakteryzował sie SP45-009. Drzwi do kabiny są ruchome.
Teraz zacznie dla mnie nowe doświadczenie przy nakladaniu szpachli i jej szlifowanie.
Podkład i kolor właściwy będzie nakładamy po przez farbę w sprayu.



 
20-06-21 18:28  Odp: [R] SP45-009
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Patrząc na twój model i postępy to chętnie odgrzebałem moją sp45 ,na razie kończę silnik , ale co do twojego modelu to jestem ciekaw malowania jak ci wyjdzie i mam nadzieję że dotrwasz do końca .

 
20-06-21 23:51  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na pewno wytrwam do konca.
Trzymam kciuki, żebyś swoje SP45 skończył :)

 
30-06-21 14:22  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czy te oczy mogą kłamać ?
Szpachla położona i wyrównana, teraz czas nakleić okna oraz elementy na pudło i mozna dawać na całość szary podkład
Karton od poszycia musiałem przeszlifowac papierem 1500, zeby był równy.



 
30-06-21 19:44  Odp: [R] SP45-009
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Prezentuje się zacnie. Kawał lokomotywy. Wygląda na to, że po malowaniu model ma szansę abym z wrażenia zaniemówił. Powodzenia.

Pozdrawia
Adam

 
08-07-21 09:53  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Podkład położony za pomocą sprayu, za 2 dni bedzie juz jasnozielona. Teraz zastanawiam sie który kolor wybrać tamiya numer TS-22(górna proba) lub Mr Color nr 64 (dolna próba )





--

 
08-07-21 11:11  Odp: [R] SP45-009
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wygląda e-legaaansko , co prawda liczyłem na więcej fotek jak to wygląda po tym podkładzie , jak sobie poradziłeś z zabezpieczeniem tych wszystkich okien ? kolor tamiya wygląda na jaśniejszy ,wydaje mi się że to dobry wybór ,chodz trudno sobie to wyobrazić jak bedzie to wygląać na całej powierzchni ,a jaki drugi kolor będzie poniżej tego lime ?

 
14-07-21 13:47  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

SP45 zyskała kolory, na jasno zielony użyłem farby o numerze RAL 6019, ciemno zielony to RAL6028.

Próbowałem różnych kolorów i te sa najlepsze. Na sam koniec relacji w podsumowaniu wstawię zdjęcie z różnymi odcieniami zieleni z różnych firm nałożonych na karton od modelu. Moze komuś sie przydać



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024