FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
06-07-21 13:22  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, model miodzio ,widzieliśmy jak powstawał ,gratuluję projektu ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-07-21 14:20  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Lee: „Na marginesie tylko dodam że Akry kilwater wskazuje na daleko idące poprawki w konstrukcji samolotów z MM-owskiego Essexa - może się w końcu doczekam”.
Nie mam pojęcia, co może mieć wspólnego ów kilwater z samolotami z mojego „Essexa”, ale nie dopytuję się, żeby nie zaśmiecać wątku ADAMA12. Jedynie na wszelki wypadek informuje cię, że model powstał w czasach, gdy kreśliło się RĘCZNIE, bez możliwości wyrysowania na ekranie monitora mnóstwa części, a potem jednym kliknięciem wielokrotnego ich zmniejszenia. Pewnie jesteś za młody, aby móc to sobie wyobrazić.
.

 
06-07-21 21:11  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
lee     

Akra: szczególnie w ostatnim wydaniu poprawionym komputerowo.
Odnośnie drugiej kwestii to również nie trafiłeś ,wystarczająco stary jestem by pamiętać jeszcze skład zecerski wykonywany ręcznie i wystarczająco stary jak pierwsze komputery trafiały na stanowiska DTP.
Tak na marginesie to model wykonany jest bez zarzutu i dalej uważam że gdyby autor postu/wątku/modelu nie przyznał się do tego i owego, to nikt by nie zwrócił uwagi na podstawkę tylko a priori przyjął że tak miało być.

P.S.
Dlatego daję następujące noty:
wykonanie modelu 10/10
wykonanie podstawki 10/10
odwaga autora modelu za wystawienie swojej pracy na wpisy jury z loży szyderców 11/10


--
Sklejam - bo lubię.

Post zmieniony (06-07-21 21:16)

 
06-07-21 21:44  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mistrzostwo Świata i model i fakt że składasz go przy dzieciakach. Chyle czoła :)
Pzdr

 
06-07-21 23:53  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Panowie spokojnie, pamiętajmy że to tylko zabaweczki z papieru. Efekt ważny, ale najważniejsza przyjemność przy budowie. Ja sie na okrętach Andrzeja wychowałem i prawdopodobnie nie byłoby mnie tu gdyby nie ten Essex, czy Bellow Wood, samoloty te oczywiście kleiłem i pasowały lepiej i oddawały kształt niż niektóre komputerowo opracowane . Swoją drogą czy Andrzej ma jeszcze coś do powiedzenia przy tych reprintach? Skala moich modeli oczywiście przypadkowa :D
A do wody robię drugie podejście w modelu, którego jeszcze nie pokazywałem i tam już dam fotkę oryginału jako podkładkę.
Oczywiście modele kleje w nocy jak dzieci śpią, o ile śpią :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-07-21 09:37  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Adasiu, w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego nie rób nowej podstawki.
Twoja jest wystarczająco dobra dla pięknie wykonanego modelu, który jest w tym wszystkim najważniejszy.

Do zobaczenia, gdziekolwiek.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-07-21 13:37  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

lee - nie brałem udziału w komputerowym przerysowaniu "Essexa", więc i samolotami też się nie zajmowałem.
ADAM12 - w żadnym innym przerysowanym na komputerze moim modelu także nie brałem udziału.

A modelem "Horneta" jestem zachwycony, i jedyne co tam nie do końca pasuje to zbyt mały odkos (łatwe do poprawienia!). Ale sam model jest zrobiony znakomicie!

 
07-07-21 20:07  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
lee     

Akra: tak też przypuszczałem , bo znając życie i trochę Twoje projekty nie sądzę abyś wypuścił je tak jak zostały.

--

 
07-07-21 20:38  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Pięknie wykonany model w efektownym malowaniu , wielkie gratulacje .
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-07-21 20:38)

 
08-07-21 13:21  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wiesław, nie brałem tego pod uwagę. bo musiałbym zerwać tą całą masę i zrobić "rzeźbę" na nowo, jedynie mogę to przemalować na ciemniejszy kolor i dodać odkosy, ale najpierw dokończę drugą wodę w innym modelu, jak będę zadowolony to może w Ise zrobię, co za tym idzie jakąś galerie :D

Jeśli chodzi o samoloty w Essexu, to wymaganie od LOKu, żeby zrobili nowe jest co najmniej naiwne. Teraz jest tyle możliwości żeby mieć ulepszone, np podebrać z innego modelu i ewentualnie pomniejszyć, nic prostszego, a i wydrukuje się na cieńszym kartonie i w ilości jakiej sie chce, malowanie można zmienić, potem iść za ciosem dać nowy pokład, burty, nadbudówki, uzbrojenie itp.......hehe żartuje :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024