FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-06-21 23:50  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wspaniały model i ogromny wkład pracy. Mam wrażenie, że nie korzystałeś z gotowych dodatków (np. celowniki plot. są chyba zrobione samemu) - tym większy szacunek.

--

Post zmieniony (01-07-21 12:19)

 
30-06-21 09:28  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Pany i doceniam: ]

Kolejny model jeszcze się nie urodził, choć przyznaje że testowo i jako nowość robię obecnie szkielet od podstaw. Tzn tak tradycyjnie, nakleiłem go na szarą tekture i jadę element po elemencie, hehehehe, hardcore. Po wycięciu kilku prostych elementów o powierzchni A3 nabawiłem się odcisków od noża: ], hehehehe Tiaa zdecydowanie laserowy szkielet to fajna sprawa: ], nigdy wcześniej nie próbowałem wycinać własnoręcznie szkieletu, a że mam teraz kilka dni przestoju to sobie spróbowałem.

Natomiast jestem przeciwnikiem laserów, tzn nie mam problemu jeśli ktoś stosuje, jedynie sam tego nie robię, choć to też nie prawda. Staram się je całkowicie wyeliminować z swojego procesu budowy. Dużo więcej satysfakcji czerpie z wykonania własnoręcznego, a i często jakościowo nie odstaje, a nawet nadrabiam, bo nie musze malować i się nie odcina od reszty. Natomiast stosuje drewniane i grawerowane pokłady. Wykonanie tych elementów jest poza moim zasięgiem, a mocno poprawiają plastykę modelu. Wszystko inne, druty celowniki, barierki czy kratownice preferuje wykonywać z zasobów wycinankowych. Taki mój fetysz i lubię to.
Nie zależy mi na szybkim wykonaniu, a jedynie jak najwięcej kłade nacisku aby zrobić sobie coś samemu. Shima dała mi wiele okazji do takich zabaw. Pierwszy raz projektowałem elementy, pierwszy raz robiłem łańcuch od podstaw, czy te brezenty z taśmy teflonowej. Zdecydowanie jestem zadowolony z tej budowy, bo Shima dała mi wiele frajdy.

pozdr

Post zmieniony (30-06-21 09:29)

 
30-06-21 10:04  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rewelacyjny model!
Duże gratulacje się należą!!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
30-06-21 10:10  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, śliczności ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-06-21 10:11  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Niesamowity model, niesamowite wykonanie, niesamowite rozwiązania, niesamowite dodatki wzbogacające.
Ogromne gratulacje!!!

Powodzenia w kolejnych projektach, mam nadzieję równie niesamowitych.

PS.
Michał, skontaktuj się ze mną na prywatną pocztę.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
30-06-21 19:54  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wiele słów już padło tutaj i podczas relacji. Dla mnie Mistrzowskie!!! wykonanie. Moim marzeniem jest mieć okazję kiedyś zobaczyć Twój model na żywo.

Pozdrawiam
Adam

 
01-07-21 09:14  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kawał dobrej roboty. Model wyszedł "cacy" :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
01-07-21 09:36  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Genialna robota!
Ileż na tych naprawdę dobrych i klimatycznych zdjęciach można wypatrzeć smaczków, detali, których na żywo i w słabym świetle można nie dostrzec.
Washe i lekkie brudzenie dodało kolorytu modelowi, mnie takie połączenie standardu z technikami waloryzacyjnymi (czyli walorka bez malowania całości) bardzo pasuje. A jak jeszcze ktoś to robi z wyczuciem i starannością, jak w tym przypadku, to szczęka opada, a realizm odbioru rośnie:-)

Z przyjemnością obejrzę kolejną Twoja relację, bo i forma i jakość jest na świetnym poziomie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-07-21 23:18  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
ADI   

Rewelka kosmito jest co oglądać.

 
05-07-21 18:24  Odp: [G] IJN Shimakaze 1944 1:2oo MH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany model. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024