FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-07-21 12:13  [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Forumowiczów
Mam wreszcie odrobinę czasu, aby po prezentowanym wcześniej wyposażeniu MBW-2 w postaci modelu poczwórnie sprzężonego, przeciwlotniczego karabinu maszynowego Maksim M 1931 pokazać zaległą pracę, a mianowicie ukończone torowisko pod kolejny, 6 już w mojej kolekcji model pancernego pojazdu na szynach jakim jest „Стремитиельный” z GPM-u nr 5’2003. Papierowy model w skali 1:25 kończonego obecnie radzieckiego pancernego wagonu motorowego „Striemitielnyj” z II wś. jest największym ze wszystkich, gdyż samo torowisko ma 75 cm długości i 16 cm szerokości, więc całość będzie wymagała osobnej gablotki, którą też projektuję. Choć jestem inżynierem, lecz nie kolejowym to jednak musiałem te największe moje torowisko solidnie zbudować od podstaw, gdyż model kolejowy bez przynajmniej szyn, na których stoi, nie wygląda dla mnie ciekawie, jest jakiś zbyt ubogi. Ponieważ sam pojazd jest także dość ciężki zbudowałem ze sklejki wzmocnioną podstawę, wyciąłem podkłady kolejowe i podkładki pod szyny, skleiłem 4 szyny (każda z 5 elementów), wysypałem tłuczeń (też w skali 1:25) na torowisko, przykleiłem szyny oraz ich mocowania do podkładów i na koniec zabrałem się za posianie trawy w różnych odcieniach oraz posadzenie różnych krzewów i wyższych traw, aby wojenne torowisko nie wyglądało zbyt sterylnie.
Na podstawie filmików zamieszczonych w internecie przez profesjonalnych modelarzy kolejowych zrobiłem sobie z paletki do zabijania owadów elektrosadzarkę do trawy elektrostatycznej i przy okazji poprawiłem wszystkie torowiska do pancernych modeli kolejowych (za wyjątkiem zimowego dla "Czerwonej Gwiazdy" bo trawa jest skryta pod śniegiem :-)) oraz model ufortyfikowanego stanowiska armaty z XVIIw.
Efekt pracy nad torowiskiem do tego olbrzyma na zdjęciach, a na niektórych porównanie z monetą 1 groszową.

, , , ,
, , , ,
, , , ,

, , ,,
, , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
04-07-21 15:40  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witaj.
Torowisko jak malowane, wygląda bardzo naturalnie. Następnym razem, nakrętki w łubkach, łączących szyny, powinny być od środka toru. A, no i oczywiście polecam stronę PKPRepo jest tam dużo dodatków do urozmaicenia modeli kolejowych.

--

Post zmieniony (04-07-21 16:04)

 
04-07-21 15:53  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ładnie wyszło torowisko. W mojej ocenie jedynie frezy podkładów zbyt głębokie i szerokie. Z jakiego materiału są szyny i mocowanie szyn? Tłuczeń kupiłeś gotowy w tej skali czy rozdrabniałeś kolejowy?

Pozdrawiam
Adam

 
04-07-21 15:57  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

P.S.
Kolekcję to masz pokaźną :).
Gratuluję!

 
05-07-21 09:50  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Dziękuję bardzo Kolegom za konstruktywne i fachowe uwagi. pawlo100-patrząc na wiele różnych fotek torów kolejowych zauważyłem, że nakrętki na łubkach były przykręcane różnie i to zarówno na obu szynach tak samo, jak i na jednej szynie z zewnątrz, a na drugiej od wewnątrz, więc akurat na tym torowisku zrobiłem tak, choć miałem ten dylemat.
Adam-po prostu za miękkie drewno podkładów i za mocno docisnąłem druciak :-), ale i tak będzie to przykryte bryłą wagonu pancernego. Szyny są z papieru i drewna, a mocowanie szyn to też papier; śruby cięte z plastikowych profili. Tłuczeń sprowadził mi syn kolegi, który ma sklep zoologiczny, ale i tak przesiewałem go na własnoręcznie zrobionym sitku z siatki o odpowiedniej wielkości oczkach, kupionej w sklepie dla działkowców.
Dzięki za uznanie mojej kolekcji :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
05-07-21 10:19  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Sławku, "robota inżynierska" wyszła bardzo dobrze. Spróbuj jescze wpuścić nieco ciemnego washa do zagłębień w podkładach i może nieco przetrzeć suchym pędzlem krawędzie, bo podkłady wyszły Ci monotonnie. Wiem, że pewnie wiekszosć zasłonisz pojazdem, niemniej, coś tam będzie widać.
W razie czego - zajrzyj do mnie. zapraszam.
https://kartonowakolej.pl/torowisko-czyli-jak-viking-robi-podstawki-pod-swoj-tabor/

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-07-21 12:30  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Sławek za informację.

 
05-07-21 14:38  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Edekyogi 

 

Sławku!
Torowisko - BĄBA ;-) ale chyba pod współczesną EP-09 - a nie pod radziecki MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś
W ówczesnym ZSRR nawet na głównych liniach (np. Leningrad - Moskwa) szyny były przytwierdzane gwoździami.
Taka pancerka na pewno nie jeździła po liniach głównych - tylko lokalnych. Tam tym bardziej były gwoździe i podsypka z piachu a nie tłuczniowa.
Powszechnie kiepskie torowiska w tamtym czasie by przyczyną bardzo ograniczonego zastosowania bardzo ciężkiego (nawet jak na Europę zachodnią) parowozu FD.

 
05-07-21 18:11  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-07-21 20:53  Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Super robota! Wbrew pozorom jest co robić przy takiej podstawce. Piękna sprawa z elektrosadzarką, też mam samoróbkę i na prawdę znacznie lepiej wygląda trawa stojąca niż leżąca. Zawsze na konkursach mam mieszane odczucia widząc ładny model na podstawce z "sianokosami" :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024