FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-07-21 12:13  [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Forumowiczów
Mam wreszcie odrobinę czasu, aby po prezentowanym wcześniej wyposażeniu MBW-2 w postaci modelu poczwórnie sprzężonego, przeciwlotniczego karabinu maszynowego Maksim M 1931 pokazać zaległą pracę, a mianowicie ukończone torowisko pod kolejny, 6 już w mojej kolekcji model pancernego pojazdu na szynach jakim jest „Стремитиельный” z GPM-u nr 5’2003. Papierowy model w skali 1:25 kończonego obecnie radzieckiego pancernego wagonu motorowego „Striemitielnyj” z II wś. jest największym ze wszystkich, gdyż samo torowisko ma 75 cm długości i 16 cm szerokości, więc całość będzie wymagała osobnej gablotki, którą też projektuję. Choć jestem inżynierem, lecz nie kolejowym to jednak musiałem te największe moje torowisko solidnie zbudować od podstaw, gdyż model kolejowy bez przynajmniej szyn, na których stoi, nie wygląda dla mnie ciekawie, jest jakiś zbyt ubogi. Ponieważ sam pojazd jest także dość ciężki zbudowałem ze sklejki wzmocnioną podstawę, wyciąłem podkłady kolejowe i podkładki pod szyny, skleiłem 4 szyny (każda z 5 elementów), wysypałem tłuczeń (też w skali 1:25) na torowisko, przykleiłem szyny oraz ich mocowania do podkładów i na koniec zabrałem się za posianie trawy w różnych odcieniach oraz posadzenie różnych krzewów i wyższych traw, aby wojenne torowisko nie wyglądało zbyt sterylnie.
Na podstawie filmików zamieszczonych w internecie przez profesjonalnych modelarzy kolejowych zrobiłem sobie z paletki do zabijania owadów elektrosadzarkę do trawy elektrostatycznej i przy okazji poprawiłem wszystkie torowiska do pancernych modeli kolejowych (za wyjątkiem zimowego dla "Czerwonej Gwiazdy" bo trawa jest skryta pod śniegiem :-)) oraz model ufortyfikowanego stanowiska armaty z XVIIw.
Efekt pracy nad torowiskiem do tego olbrzyma na zdjęciach, a na niektórych porównanie z monetą 1 groszową.

, , , ,
, , , ,
, , , ,

, , ,,
, , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Sławomir Bloch 3422 04-07-21 12:13
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
pawlo100 89 04-07-21 15:40
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Adam 208 04-07-21 15:53
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Adam 114 04-07-21 15:57
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Sławomir Bloch 92 05-07-21 09:50
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Viking_BB 95 05-07-21 10:19
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Adam 130 05-07-21 12:30
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Edekyogi 83 05-07-21 14:38
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
Borowy 118 05-07-21 18:11
 Odp: [G] Torowisko dla radzieckiego MBW 2 „Striemitielnyj” z II wś.  nowe
bomb007 94 05-07-21 20:53

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024